מסחר און-ליין כהזדמנות עסקית אישית

מסחר און-ליין כהזדמנות עסקית אישית

אלפי ישראלים ללא ידע קודם עולים על גל הסחר המקוון ויוצרים לעצמם הכנסה משמעותית, לעתים במקום הקיימת, באמצעות מסחר באתרי הסחר האלקטרוני. המסלול לכך עובר דרך שיטת לימוד מצליחה, המאפשרת להפוך תוך זמן קצר לאנשי מסחר מיומנים הנהנים מהכנסה גבוהה

מאת: יובל גמליאל
E-Commerce טכנולוגיה והייטק

מי מאיתנו לא חולם על היום בו יוכל לשבת בבית ולהרוויח כסף בצורה נוחה על כוס קפה, ללא הצורך בנסיעות מתישות לעבודה והתרפסות בפני הגחמות השונות של המעסיקים, ואם אפשר גם ללא מסלול הכשרה מפרך ומסובך?

פנטזיה? מסתבר שלאו דווקא: כבר לא מדובר בפנטזיה מעולם הדמיון, אלא בשאיפה בת השגה בהחלט. אחת הדרכים לעשות את הצעד הזה היא בהשתלבות בענף המסחר באינטרנט, שהפך בשנים האחרונות לאחד מענפי הצריכה המתפתחים והצומחים ביותר, עם עשרות מיליוני אנשים הגולשים מדי יום באתרים כמו אמזון, איביי, ופלטפורמת שופיפיי. התנועה באתרים אלה מציעה פוטנציאל ענק של קונים, ואפשרויות מגוונות במיוחד ליצירת הכנסה.

אם בכל עסק אחר על היצרן או המשווק לדאוג לתנועת לקוחות לחנות הפיסית או לאתר המכירות שלו, אמזון ואיביי כבר מציעים טראפיק קיים של מאות מיליוני גולשים רשומים, שנכנסים אליהם במטרה לרכוש מוצרים, כך שכל שנותר למי שמאומן בתחום המסחר, הוא להציע מוצר מבודל ובצורה נכונה.

כל אחד יכול לסחור

מי שפיצח את השיטה היא חברת גלזר הדרכה בע”מ, חלוצת ההדרכות בתחום המסחר און-ליין והגדולה בישראל בתחום זה, המכשירה ומלמדת לסחור וליצור הכנסות נאות באתרי המסחר האלקטרוניים. באמצעות שורה של קורסים קצרים ויעילים, הם מדריכים כיצד מתנהלים באתרי אמזון ואיביי, בדרך ליצירת הכנסות. באמצעות תכניות ההכשרה המקיפות של החברה, עם ליווי הדוק ותמיכה איכותית לטווח ארוך, ניתן תוך זמן קצר להפוך לאיש מסחר מצליח באתרי הסחר המקוון.

כדי לסחור אין צורך בידע מוקדם. רמת האנגלית הנדרשת היא בסיסית, והקורסים שמציעה החברה כוללים הדרכה מקיפה מ – א’ עד ת’: כיצד פותחים חשבון, איך מעלים מוצר, איך מנהלים אותו, איך מבצעים דרופשיפינג, מחשבים עמלות ועוד ועוד. ישנם גם קורסים למתקדמים, למשל בנושא עבודה עם ספקים, ובכל מקרה מדובר בהדרכות תמציתיות, יעילות ביותר, קצרות וחסכוניות.

יעל גלזר, שייסדה את החברה ומנהלת אותה, מספרת על הניסיון האישי שלה: “אחד הדברים שקסמו לי בעולם המכירות און-ליין היה האפשרות לפתוח עסק במהירות ובזול. בעקבות כך עזבתי את עבודתי כשכירה כבר ב-2007 והתחלתי למכור מוצרים ב- eBay. המוצר הראשון אותו מכרתי, ושהיווה את המנוף להמשך דרכי בתחום, היה לגו עם מיתוג של באטמן. בגלישה ב- eBayראיתי שמוכרים את הלגו הזה ב-150 דולר וסקרן אותי לדעת בכמה הוא נמכר בישראל. להפתעתי גיליתי שמוכרים אותו ב-50 שקלים בלבד בחנויות בארץ והחלטתי לנסות את מזלי. פרסמתי מודעת מכירה ללגו ב-eBay והוא נחטף בתוך זמן קצר. כך היה בניסיון השני והשלישי וכשראיתי כי טוב פשוט קניתי את כל משחקי הלגו האלה מהחנויות ברחבי הארץ ומכרתי אותם ב- eBay ברווח גבוה. כך בניתי את ההון הראשוני שלי, התחלתי למכור מוצרים נוספים, ובהמשך עם הפיכתה של אמזון להזדמנות עסקית מעניינת, התפתחתי גם לשם”.

כיצד התפתח העסק?

“בסיום אותה שנה, בה עשיתי כסף מהבית, הרגשתי שאני רוצה יותר ובמיוחד בפן ההדרכתי והחינוכי בו היה לי ניסיון רב, וכך התחלתי להדריך אנשים איך סוחרים און-ליין. הבנו שלאנשים רבים יש את היכולת להפוך לסוחרים גדולים, אך חסרים להם הכלים המתאימים. לכן פיתחנו קונספט ייחודי, שמתמקד בהכשרה המיועדת גם לאנשים שאין להם ידע מוקדם, עם ליווי צמוד של אנשי מקצוע מובילים במסחר באמזון וב-eBay, שבעצמם מוכרים כל חודש בסכומים מרשימים. שיטת הלימוד משלבת לימודים מקוונים מהבית עם לימודים פרונטליים. עם השנים הפכה החברה להצלחה גדולה. אחד הדברים היפים שהחברה עשתה השנה הייתה להנגיש הדרכות נבחרות גם לכִּבְדֵי שמיעה וזאת עקב מפגש שלי עם בחור כבד שמיעה שהביע עניין בכניסה לתחום”.

למי זה מתאים?

“לכולם. גברים ונשים. אנשים שרוצים להיות עצמאיים ולפתוח עסק, אנשים שמעוניינים באפיק הכנסה נוסף, אימהות בחופשת לידה, חיילים משוחררים ועוד. גם לא צריך אנגלית ברמה גבוהה. האנגלית שנדרשת כדי לסחור היא ברמה יחסית בסיסית – נדרשת ממך יכולת להתכתב באנגלית עם ספקים או עם לקוחות. עוד דבר מפתיע במסחר און-ליין הוא שכל אחד יכול לסחור במינון שנראה לו כך שזה יכול להתאים גם כהכנסה ממשרה מלאה בתחום וגם כהכנסה צדדית. כמו כן, בחלק מתחומי המסחר ניתן להתחיל בלי לרכוש סחורה”.

הזדמנות לצמיחה עסקית

על ההצלחה הרבה של שיטת הלימוד של החברה מעידים שלושה מתלמידיה הסוחרים באמזון: אלי, שבגיל 33, כשהוא נשוי +2, מחזיק במחזור של 90 אלף דולר בחודש האחרון ; אורי, רק בן 26 וכבר מכוון להגיע ל-12 אלף דולר בחודשים הקרובים ורעות, נשואה +2 שלא רק שהגיעה אל מטרתה הראשונה – רווח חודשי של 1,500 דולר – אלא הצליחה להכפיל אותה והיום המחזור שלה עומד כבר על 15 אלף דולר בחודש.

לדברי רעות, שמגיעה מעולם ההיי-טק, “המסחר באמזון נותן הרבה שקט נפשי. ההתעסקות במסחר יכולה להיות מאוד מתישה ואמזון כאילו בחרו לקחת על עצמם את כל העבודה השחורה וכך הם מאחסנים את המוצרים של הסוחרים במחסנים שלהם, וכאשר מתבצעת רכישה, הם דואגים למשלוח ואפילו לשירות הלקוחות וכך כל מה שנותר לי כסוחרת לעשות הוא לחפש מוצרים חדשים”.

אלי מוסיף, כי השקט שאמזון מייצרת “מאפשר לך לחפש ולחקור נישות ועולמות חדשים במסחר. זוהי הזדמנות מצוינת לצמיחה עסקית”. לדבריו, “ישראלים לא מכירים מספיק את אמזון, הם מכירים רק את איביי, כי אמזון עוד לא התמקמה כאן בעצמה. ההתנסות הראשונה שלי הייתה במכירת מוצרים בודדים מספקים שונים וזה לא הצליח, ומהר מאוד הבנתי שאל אמזון מגיעים עם מותג משלך. היה לי מוצר שאהבתי, החלטתי להזמין אותו ולמכור אותו. לא עשיתי הרבה סקר שוק, ואין ספק שהיה כדאי לעשות, אבל בסוף הוא הצליח”.

מה אתם ממליצים למי שמתחיל לסחור?

אלי: “הכי חשוב זה לחשוב בגדול. זה נכון להתחיל בפלטפורמה אחת, כמו אמזון לדוגמא, אבל צריך לשאוף להתרחב ולהתקדם לכל פינה אפשרית. אל תחשבו שמדובר בהכנסה פאסיבית, מדובר בעסק לכל דבר שיכול להצליח בגדול”.

אורי: “אני חושב שחשוב להציב מטרה ולהתקדם בצעדים ליישומה. המפתח הוא בסבלנות והתמדה”.

איך בודקים בלי להשקיע כסף?

כדי להכיר את המסחר און-ליין מקרוב, ניתן לקבל מ"גלזר הדרכה" קורסים חינמיים למסחר באמזון ובאיביי.


לקבלת קורסים חינמיים אונליין למסחר באמזון ובאיביי היכנסו לכתובת: yaelglazer.co.il

===========================================================================

מובילה אלפי ישראלים להצלחה במכירות און-ליין

גלזר הדרכה בע”מ היא כיום החברה הגדולה והמובילה בישראל בתחום ההדרכה למכירות און-ליין. בחברה מועסקים 26 עובדים, כמעט כולם מנטורים שצמחו בחברה עצמה. התלמידים נהנים מליווי איכותי ומקצועי ומגיעים להישגים רבים המאפשרים להם לפתוח עסק פרטי, או ליצור אפיק הכנסה נוסף.

מנכ”לית החברה והמייסדת, יעל גלזר, היא קיבוצניקית לשעבר שנכנסה לתחום עקב מצוקה כלכלית משפחתית. “אני מקווה שסיפור ההצלחה האישי שלי יהווה השראה לאנשים המבקשים לשנות את מצבם הכלכלי, אם הם באמת חפצים בכך”, היא אומרת, “לתחום המסחר המקוון נכנסתי בהיותי בת 26 לאחר שמשפחתי נכנסה למצוקה כלכלית קשה והתקיימה בשלבים מסוימים מקצבה של 1,000 שקלים בחודש בלבד. מתוך המצוקה עלה בי הצורך ליצור שינוי ולא ללכת בדרך הרגילה בה בחרו הוריי שעבדו כנהג משאית וכאחות בבית חולים.

כחלק מהעשייה של גלזר הדרכה, הם מעניקים ידע איכותי למי ששוקל לבדוק אם התחום בשבילו. בקישור זה ניתן לקבל קורס מסחר בחינם: yaelglazer.co.il.

===========================================================================

תגובות

Comments are closed