על התחדשות ויצירתיות

על התחדשות ויצירתיות

אדריכלית הפנים גילה שמיע זכאי, שהקימה משרד מצליח, חתומה על שורת פרויקטים מובילים ללקוחות פרטיים וציבוריים רבים. לכבוד יום האישה מספרת שמיע זכאי על דרכה המקצועית, ואיך משלבים בין הורות, משפחה וקריירה וכיצד מצליחים בעולם גברי

מאת: ענת יפה (צילומים: יח"צ)
סגנון חיים שמנת

   גילה שמיע זכאי
   (צילום: בנימין אדם)

"בצעירותי לא חשבתי לבנות קריירה מהכישרון שלי. שנים של עיסוק באמנות, ציור ופיסול לא גרמו לי להבין שהיצר הזה חזק ממני. רק לאחר לימודים לתואר שני במדעי המדינה, כשבני הקטן היה בן שנה וחצי, הבנתי שזה טבוע בי" – כך אומרת אדריכלית הפנים גילה שמיע זכאי אשר מאז, כבר למעלה מ-20 שנה, עוסקת בעיצוב ובתכנון.

החברות שעברו תחת מכבש התכנון של משרדה רבות ומגוונות, כמו משרדי חברת Get Taxi, החברה הגיאוגרפית, משרדי חברת Cornerstone, אל-על, נתיבי ישראל, The Floor ורבים אחרים.

"משרדנו עוסק בעיצוב באשר הוא, החל משלב המעטפת ועד בחירת הסטיילינג ונגיעה בפרטים הקטנים ביותר. הנגיעה באוכלוסיות שונות ומגוונות, באנשים שונים מתחומי התעשייה והבילוי, מלמדת אותנו רבות ופותחת את הראש לכיווני יצירה שונים. אנו פתוחים לכל יצירה באשר היא, החל למשל מחנות כובעים מדהימה, שנראית כמו לקוחה מארץ האגדות, וכלה במשרדי הייטק מעונבים או מטורפים שבהם אנו נדרשים לבנות חללים יצירתיים כמו חדרי משחקים, חללים ליוגה וקפטריות שנראות כמו בתי קפה תל אביביים מסוגננים.

"בין הפרויקטים המעניינים שעשינו, תכנון אקסלרטור בבורסה לניירות ערך בתל אביב, המאגד חברות שונות מעולם ה-FinTech. מדובר באקסלרטור משולב חללי עבודה משותפים, עם בר ושתי קפטריות מזמינות, נוף משגע וסטיילינג בקריצה לתל אביב של פעם, שבה הסתובבו חלפני כספים לבושי חליפות ברחובות אלנבי ורוטשילד. יצרנו סביבת עבודה ייחודית, נוחה, מזמינה ודינמית, עם דגש על האווירה השיתופית. לפרויקט הצטרפה הציירת הבינלאומית לנה פטרסן, שציירה על הקירות ולמעשה "סרגה "בהנחייתנו את הסטיילנג והאווירה במקום. בכל הפרויקט היה שימוש של ישן מול חדש, רהיטים בסגנון רטרו וגופי תאורה בעלי מאפיינים קלאסיים שתכננו".

לחצו להגדלה

טביעת האצבע הייחודית והמרשימה של שמיע זכאי ניכרת גם בפרויקטים פרטיים. לאחרונה סיימה לעצב דירת לופט יוקרתית בפרויקט YOO, המשתרעת על שטח של 250 מ"ר. הדירה נקנתה כדירת נופש על ידי איש עסקים ישראלי שחי באירופה. בכניסה הוצבה מראה ונציאנית שנבנתה כפאזל, עם מסגרת ברזל מושחר. במראה הענקית משתקף הנוף והמטבח. הסלון, שגובהו כשישה מטרים, עוטר בשלושה גופי תאורה דקים של חברת Vibia. שוב שילוב של ישן מול חדש עם נגיעות קלאסיות ומודרניות.

"העבודה שלנו מורכבת מאוד ותובענית, עבודת שטח ועבודת משרד הכוללת תיאום בין מפקחים ויועצים, קבלנים וספקים, ולעתים אף לקוחות תובעניים. אך למרות הכל, האהבה הגדולה למקצוע מחפה על שעות של עשייה. אתה לומד מהר מאוד להיות אסרטיבי ולעמוד על שלך, על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. יש הרבה מהמורות בדרך אל החלום שנקרא 'פרויקט מוצלח'. אין ספק שזו עבודה מאוד לא שגרתית, שגובה לעתים מחיר יקר גם מבני המשפחה. כמו תמיד, צריך לדעת לעשות את המיטב ולמצוא את שביל הזהב בין הורות, משפחה וקריירה.

"היום אנשים אוהבים להתחדש. להתחדש במשרד יותר עדכני ויעיל, להתחדש בבית יותר מזמין ופונקציונלי. אנשים ככלל נמצאים היום הרבה יותר בתנועה מפעם, מה שמביא אותנו, המעצבים, לשפר כל הזמן את התכנון ולעדכן את החומרים ואת המוצרים בהם אנו משתמשים. עם בחירת אדריכל פנים טוב, יצירתי ומהימן, המשלב פונקציונליות ומעודכן בחומרי העבר וההווה – הדרך אל האושר מובטחת".


לייעוץ ולפרטים נוספים: 054-4430811 | www.gilashemie.co.il | פייסבוק: Gila Shemie Zakay | אינסטגרם: Gilashemietlv

תגובות