על כרם אקולוגי כבר שמעתם?

על כרם אקולוגי כבר שמעתם?

חי, צומח, דומם - זה לא משחק אלא האג'נדה מאחורי הכרם האקולוגי של יקב תבור. כל כרמי היקב מוגדרים ככרמים אקולוגיים, וכך גם היין המופק בסדרות השונות. זו ההוכחה שתעשיית היין יכולה להתקיים בהרמוניה עם הטבע

מאת: ענת יפה (צילומים: לירון אראל)
סגנון חיים שמנת

בשנים האחרונות קיימת מגמה בעולם היין, במסגרתה מחפשים היקבים את האיזון המושלם בין קידמה לבין שמירה על הסביבה הקרובה והטבע. "גידול חקלאי לא דואג לסביבה בה הוא גדל. החקלאי רוצה לרסס כל עשבייה אפשרית, לחסל בתי גידול של בעלי חיים, ובכלל להפר באופן די גס את המאזן האקולוגי הנפלא שהיה בשטח, שנים רבות לפני שהוחלט לטעת שם", מסבירה מיכל אקרמן, אגרונומית יקב תבור.

אקרמן יחד עם אנשי היקב, החליטו בשנת 2012 להצטרף למגמה העולמית אותה מיישמים יקבים מובילים בעולם ולפתח "כרם אקולוגי" בתבור. "כרם אקולוגי הוא כרם בו מתקיים איזון אקולוגי בין האדמה, הצומח והחי, מתוך תפיסה שמערכת אקולוגית בריאה תיטיב עם בעלי החיים, עם הקרקע וגם עם הגפנים. התפיסה האקולוגית בעולם הגפן והיין מאמינה כי מתוך מצב של איזון יצמחו גפנים בריאות יותר, שיניבו ענבים טובים ואיכותיים", מדגישה אקרמן, המלווה אותנו בביקור במרכז המבקרים של יקב תבור. המרכז מתכונן כיאה לתקופת החגים, למבקרים שייצאו לטייל בשמורות הטבע בישראל.

מיכל אקרמן, אגרונומית יקב תבור

עושים אקולוגיה

לצורך הגשמת המטרה, חברו אנשי יקב תבור, בהובלת אורן סלע המנכ"ל, אריה נשר היינן הראשי, ואקרמן האגרונומית, עם החברה להגנת הטבע, לפרויקט שמטרתו לא רק להצמיח ענבים טובים יותר, אלא גם להחזיר את הצמחייה ואת בעלי החיים לחיות יחד בהרמוניה. הופסקו ריסוסי העשבייה בכרמים, כדי לאפשר לעשבייה מקומית לחזור ולבצבץ. הפרחים חזרו לפרוח בין שורות הגפנים, במקום ריסוסים הפוגעים בקרקע, עברו ביקב תבור להעשרת הקרקע באמצעות פיזור קומפוסט איכותי, שאיפשר לצמחייה הטבעית לגדול בין השורות, ועם חזרת העשבייה – חזרה אוכלוסיית בעלי החיים הקטנים.

השלב הבא היה להזמין את החיות הגדולות לשוב ולחיות בסביבת הכרם. נבנו תיבות קינון לתנשמות, הוקמו גלי אבנים קטנים שישמשו כ"איים" בתוך הכרם, ועליהם משתזפים בנחת חרדונים ולטאות נוספות. אנשי היקב שתלו עצים שנתנו צל, והפכו את מראה הכרם לריאה ירוקה, אליה הגיעו ציפורים נודדות וחיות בר. אט-אט נבנה מעגל חיים טבעי, שפועל ביחסי גומלין נפלאים עם הכרם עצמו, מעשיר אותו ותורם לאיכותו.

יקב תבור

ומה על היין?

האדמה עליה גדלים הגפנים בכרם הפכה בריאה יותר, ללא ריסוסים מיותרים, ותנאי הגידול של הגפנים משתפרים. האתגר, בשמירת כרמי היקב ככרמים אקולוגיים, מאתגר גם את הכורמים איתם עובד היקב, וכל אלה מניבים ענבים בריאים, שופעי טעם וצבע.

"היקב רואה בפרויקט אקולוגי זה חשיבות עצומה, בשל העובדה שמימשק כזה מעודד קיימות ארוכת טווח ומביא תועלות ושירותים חיוניים, לא רק לסביבה בה הדברים קורים, אלא גם, באופן רחב יותר, לחברה בה אנו חיים", מסכמת אקרמן, ומוסיפה: "ביקב תבור גאים בשיתופי הפעולה ובפרויקט, ובטוחים שבהחזרת העושר הביולוגי למקומו הטבעי, האדמה מרוויחה, החיות מוצאות בית, ואיכות הענבים והיין גדלה".

המחקר נמשך

הפרויקט מתבצע בשיתוף החברה להגנת הטבע ובעזרת אקולוגים חיצוניים, שהגיעו כל כמה חדשים לנטר, לבדוק ולנתח את הסביבה. במהלך השנים הצטרפו לפרויקט מוסדות אקדמאיים מכובדים, כמו אוניברסיטת חיפה והטכניון. כל מוסד חקר תחום נוסף בתוך העולם האקולוגי הזה, תוצאות המחקרים פורסמו במגזינים נחשבים והיקב זכה להכרה בינלאומית כיקב פורץ דרך בתחום האקולוגי.

היום, כל הכרמים של יקב תבור מוגדרים כרמים אקולוגים, וכך גם כל היין המופק בסדרות השונות של היקב, אך אין זה אומר סוף תהליך מבחינת אקרמן וצוות היקב, ומחקרים נוספים נעשים כל העת לראות איך תעשיית היין יכולה לחיות טוב יותר, בהרמוניה, עם הטבע הנותן לה את פירותיו.

תגובות