לא סתם עוד יום במשרד…

לא סתם עוד יום במשרד…

חלל משרדי כהשראה לצמיחה וליצירה - זוהי האג'נדה עליה מתבסס המותג Waxman, תוך עיסוק מתמיד בחומר וביופי

מאת: מיכל וקסמן
Designer סגנון חיים

מי לא זקוק למעט השראה? אמנים, מעצבים, מלחינים, רקדנים – כולם מדברים על זה, כולם זקוקים לה. ההשראה הינה מנוע של צמיחה – איתה ניתן לבנות ולייצר כל דבר אשר נחלום עליו. ההשראה הינה הדבר הזה שהופך מבנה לבית, שהופך משרד לנקודת מפגש של מחשבה, של יצירה.

ב-Waxman אנחנו מוצאים השראה בעיסוק המתמיד בחומר וביופי, ומספקים ללקוחות את אבני היסוד בכדי להפוך את החללים שלהם גם כן למקומות של השראה. באמצעות פריטי הריהוט הייחודים והכיסאות המעוצבים, עולם הערכים, ההיסטוריה ואופי החברה של הלקוח מתכנס לתוך המעטפת ה"וקסמנית", ומקבל איכויות חדשות המתבטאות בפרטים הקטנים ביותר.

אווירה פתוחה וגמישה

לאחרונה הושק מחדש חלל התצוגה של Waxman, הבית למותגי יוקרה בינלאומיים לעיצוב המשרד. כבר בכניסה לחלל ניתן לחוש באווירה האינטימית, המהווה מעין מעבר מהחוץ ההומה האורבני למקום של השראה, של בית.

מי שאחראים על עיצוב אולם התצוגה הם אסיה נקרסוב ויצחק רונן (ZADesign), שהתבקשו לעצב חלל שישקף את הערכים והאיכויות של החברה. כשלקוח נכנס לתצוגה, הוא מייד חש שנכנס לבית של וקסמן, ושהוא אורח במלוא מובן המילה. רוחה ואופייה המיוחד של החברה מתבטאים בחלל שהוא תמצית השלמות בתוך אי השלמות. קיים חיבור מיידי להוויה הדוגלת באותנטיות, בישירות, בערכים מקודשים של אמון, של הסתכלות בגובה העיניים בכל אדם, באשר הוא. וגם כאן, כמו בבית, כל אחד מוצא את מקומו.

אולם התצוגה המחודש מהווה מעין חלון ראווה לדרך בה נוהג הארגון ולאני מאמין שלו. השפה המבנית של החלל משלבת את ה"אופן ספייס", המעניק אווירה פתוחה וגמישה לארגון הדינמי של היום, ועם זאת, קיומו של חלל בתוך חלל מעניק מרחב של פרטיות, שקט וריכוז. המסורת של הסגנון הסקנדינבי הפשטני, החומרים האורגניים, העולם האמנותי – כל אלה משולבים בתוך המראה התעשייתי הגס של תקרות הבטון החשופות וקורות המתכת העתיקות. על הרקע הזה מוצגים פריטי הריהוט למשרד באור שונה ואותנטי, המטשטש את ההבדל בין הריהוט הביתי לריהוט המשרדי.

סיפורו של מותג

אחד ממקורות ההשראה בוקסמן הוא האדריכלים ומעצבי הפנים. התשוקה להירתם לאתגר היצירתי והדרישות הגבוהות של המעצבים מביאות את וקסמן להעמיק את החקר בזיהוי וביצירת הפריט הנכון ביותר. התמהיל המיוחד של החברה בא לידי ביטוי באוספים פרטיים של ריהוט וכיסאות משרדיים, שלוקטו במהלך השנים במסעות בעולם בעקבות המעצב, המותג והפריט הנכון. ניתן להבחין בפריטי הריהוט הקלאסיים או הטרנדיים-עכשוויים, בשילוב חומרים אהובים ובעלי משמעות. הקימורים, הצבעים והמגע האנושי המושקעים בפריטים הופכים כל רהיט לסוג של יצירת אמנות, ואת חלל התצוגה – לסוג של גלריה.

בחדר הישיבות, הממוקם בעומקו של חלל התצוגה, נמצאת יצירתה של האמנית טל פרנק, "המטרייה", שמספרת למעשה את סיפור החברה. המטרייה עשויה מעץ מגולף, ולמרות קשיחות החומר היא עדינה ומלאת תנועה. על אף שהיא ניזוקה ונשברה, היא לא נזרקת, כי בתוכה שמורים הדרך, ההיסטוריה, הערכים, הסיפורים והחוויות שבנו את פסיפס חייה. אם נניח לרגע את המילים בצד, כל מה שנותר הוא לבוא ולהתרשם בעצמכם מחוויה עשירה ומעוררת השראה.


הכותבת היא מנכ"לית וקסמן ריהוט משרדי

תגובות

Comments are closed