נורדסון מדיקל – הבעת אמון בתעשיית המכשור הרפואי

נורדסון מדיקל – הבעת אמון בתעשיית המכשור הרפואי

בשורות מצוינות לתעשייה הישראלית: החברה העולמית למכשור רפואי וטכנולוגיות רכיבים ממשיכה להרחיב את פעילותה בארץ. "אנו תומכים בחברות ישראליות משלב מוקדם ועד למסחור ביעילות רבה יותר", אומר דילן הושקה, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברה

מאת: אור חי (צילומים: אורי ברזילי)
ביומד - מדעי החיים בריאות ורפואה

חברת 'נורדסון מדיקל' (Nordson MEDICAL) מביעה אמון בתעשיית המכשור הרפואי בישראל, ולאחרונה הרחיבה את נוכחותה ופעילותה בארץ. נוכחות החברה פותחת מגוון רחב של אפשרויות לחברות צעירות ומתחילות, שיוכלו לקבל שירותים מקומיים עם ראייה גלובלית וארוכת טווח, ותמיכה רחבה עם מגוון שירותים רב ועם ידע הנדסי מגוון ביישומים שונים.

נורדסון מדיקל [NASDAQ: NDSN] היא מומחית עולמית בתכנון, פיתוח וייצור של מכשירים רפואיים מורכבים וטכנולוגיות רכיבים. עם 15 אתרים גלובליים ולמעלה מ-50 שנה בתחום המכשור הרפואי, עובדת נורדסון מדיקל עם חברות בכל שלב במחזור חיי המוצר כדי להביא את רעיונותיהן החדשניים לחיים ולמימוש. כשותף יחיד, היא מתמקדת בתמיכה בחברות בשווקים רפואיים פולשניים, כירורגיים ובשווקים ייחודיים, על-מנת לספק שירותי הנדסה וייצור המוּנעים על-ידי רכיבי ליבה וטכנולוגיות חדשניות.

ניצן שחם, מנכ"ל נורדסון מדיקל קצרין                איל סנדץ, מנכ"ל נורדסון מדיקל ראש העין
(צילומים: אורי ברזילי, מנחם נוימן)

לנורדסון מדיקל יש כיום שני אתרים בישראל – בראש העין ובקצרין – שעובדים עם לקוחות מקומיים ועולמיים בתמיכה, בפיתוח ובייצור מכשירים רפואיים. האתר בראש העין, בראשות המנכ"ל איל סנדץ, הוקם בשנת 2015 ומציע שירותי תכנון ופיתוח מרעיון ראשוני ועד מוצר מוגמר למסחור. האתר בקצרין (ראו תמונה בראש העמוד), בראשות המנכ"ל ניצן שחם, הוקם ב-2002 והפך לחלק מהחברה ב-2017. האתר מפתח ומייצר טכנולוגיות מורכבות המבוססות על חוטי ניטינול, המשמשים ביישומים הדורשים פרוצדורות פולשניות וכירורגיות.

שוק המכשירים הרפואיים מתפתח במהירות בישראל, וחברת נורדסון מדיקל ביצעה בתחום השקעות משמעותיות. "חלה צמיחה משמעותית בתעשיית המכשור הרפואי בישראל, עם תרבות חזקה של יזמות וחדשנות. אנו תומכים בחברות ישראליות משלב מוקדם ועד למסחור ביעילות רבה יותר, כמו-גם במתן פתרונות לחברות גלובליות המחפשות טכנולוגיות שמגיעות מישראל", אומר דילן הושקה, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברה.

נורדסון מדיקל ראש העין (צילום: דינה כץ)

תכנון ופיתוח

אתרי התכנון והפיתוח של נורדסון מדיקל ממוקמים באופן אסטרטגי במרכזי החדשנות העולמיים בתחום המכשור הרפואי, בהם ישראל, אירלנד ומספר אתרים ברחבי ארה"ב. האתר בראש העין פועל באופן מקומי וגם משמש כממשק עולמי לכל יכולות החברה. נורדסון מספקת ללקוחות מומחיות בפיתוח מכשור רפואי ובהבנה מעמיקה של יישומים קליניים שונים ומגוונים. השירותים כוללים יצירת קונספט, תכנון מוצר והנדסה, אב טיפוס מהיר, ניהול פרויקטים, השקת מוצר חדש, מעבר מפיתוח לייצור, ניתוח תהליכים, בדיקות, ולידציות ואיכות, ושירותים רגולטוריים.

בשנת 2017 הרחיבה נורדסון מדיקל את האתר בראש העין כדי לשרת טוב יותר את הלקוחות המקומיים, באמצעות הגדלת מחלקת ההנדסה, פיתוח, איכות והוספת משאבים שונים; והוספת ציוד ומתקנים עם אפשריות ויכולות רבות לבניית אבי-טיפוס. האתר הסמוך תל אביב מציע שירותי תכנון ופיתוח עם בסיס חזק של design for manufacturability ומוכנות הייצור למסחור.

באמצעות מינוף מערכת האיכות החזקה ויכולות הייצור הגלובליות של אתרי החברה, מספק צוות ראש העין לחברות בשלב מוקדם את הכלים, היכולות והמומחיות להשקת מוצרים שהם ייצוריים ומותאמים לייצור המוני. הצוות מספק גם מומחיות קלינית וטכנית בתחום מגוון הרכיבים והטכנולוגיות של נורדסון מדיקל.

צוות נורדסון מדיקל ראש העין (צילום: דינה כץ)

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

נורדסון מדיקל: מנוע של חדשנות

חברת נורדסון מדיקל (Nordson MEDICAL) הינה חברה גלובלית בעלת מומחיות בתכנון, בפיתוח ובייצור של מכשירים רפואיים מורכבים וטכנולוגיות רכיבים. החברה משרתת את השווקים ההתערבותיים (Markets intermediary), הכירורגיים ובהתמחויות ספציפיות כמנוע של חדשנות, אשר מצילים או משפרים את חייהם של החולים. בסיס החברה ממוקם בעיר מרלבורו שבמדינת מסצ'וסטס, ארה"ב, ומהווה חלק מתאגיד נורדסון העולמי (Nordson Corporation).


 פרטים ומידע נוסף על נורדסון מדיקל: באתר החברה | בדוא"ל:[email protected].

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

רכיבים וטכנולוגיות

תלקיט הרכיבים במלאי והרכיבים המיוחדים של נורדסון מדיקל מאפשר ללקוחות גישה אל אבני הבניין הקריטיות עבור המכשירים הרפואיים המורכבים והחדשניים שלהם. רכיבים וטכנולוגיות אלה כוללים:

Catheters and Cannulae – רכיבים ושירותים לתמיכה במגוון רחב של פרויקטים הדורשים שימוש ברכיבים אלו, המונעות על-ידי טכנולוגיות הליבה של בלונים רפואיים, Complex Extrusions, Reinforced Shafts, צינורות רפואיים ויציקות של פולימרים.

Engineered Shafts – ישרים, formed or steerable שפותחו בהתאם לדרישות קריטיות ומאפיינים של הלקוח, עם שירות סימולציה של SimShaft™ Design באמצעות תוכנה מיוחדת המסייעת ללקוחות לקבוע במהירות את תצורת ה-shaft האופטימלית שלהם.

Medical Balloons – נורדסון הינה המובילה בתעשייה בבלונים רפואיים מורכבים, במגוון רחב של חומרים, גדלים וצורות, על-מנת לעמוד בדרישות הטכניות והביצועים התובעניים ביותר עבור יישומים קריטיים.

Medical Tubing – מבחר רחב מאוד של צינורות החל מצינורות פשוטים, single-lumen ועד multi-lumen או coextruded tubing כמו-גם polyimide, Peek, PTFE ו-liner tubing.

Heat Shrink Tubing – הספק הבלעדי של צינורות heat shrink tubing PET הדקים, הקטנים והחזקים ביותר בעולם.

Fluid Management solutions – מובילים בתעשייה בהזרקות פלסטיק למחברים ולרכיבים המשמשים להעברת נוזלים, כולל אביזרי חיבור מהיר, luer fitting, שסתומי בדיקה ועוד.

Biomaterials Delivery Systems – מערכות מתוך מלאי קיים, מערכות בהתאמה לדרישות הלקוח, ובנוסף private label systems המיועדות להעביר חומרים ביולוגיים עבור יישומים כירורגיים.

Polymer solution casting – טכנולוגיית פולימר נוזלי המאפשרת תכנון וייצור של מוצרים מותאמים לפי דרישות עם תכונות, גיאומטריות וצורות שונות, וכל זה במוצר אחד.

Nitinol components – התמחות ב-complex wire braiding מורכבים למגוון רחב של שווקים קליניים.

לקוחות רבים ברחבי העולם יכולים לרכוש רכיבים וטכנולוגיות באמצעות החנות המקוונת של Nordson MEDICAL (בכתובת www.nordsonmedical.com), עם למעלה מ-7,000 רכיבי מלאי מוכן למשלוח מיידי. עם התקדמות הפרויקטים שלהם, יוכלו הלקוחות לעבוד ישירות עם האתרים השונים של נורדסון מדיקל כדי לחדד את דרישותיהם ולעבוד לקראת פתרון ייצור שהינו המוני.

סל מניטינול – קצרין

האתר של נורדסון מדיקל בקצרין שברמת הגולן מוסמך ISO 13485: 2016 ומתמקד במרכיבי ניטינול מורכבים. לאחרונה האתר התרחב כדי להגדיל את כושר הייצור ואת היכולות הטכניות. הצוות כולל הנדסה, איכות וייצור תחת קורת-גג אחת ועובד עם חברות גלובליות על-מנת לספק מבני ניטינול קריטיים. רכיבים אלה משמשים במגוון תחומים קליניים הכוללים אורולוגיה, נוירולוגיה, כלי הדם, מערכת העיכול והלב. ניטינול היא מתכת בעלת זיכרון עם תכונות superelastic, המאפשר לה להתכווץ ולהתרחב לצורה מוגדרת ללא נזק. רכיבים עם ניטינול משמשים לעתים קרובות למכשירים המאפשרים לגשת לאזור ספציפי בגוף המטופל, ובעקבות כך מבנה הניטינול נפרס ומורחב.

Finished device solution

לנורדסון מדיקל יש למעלה מ-50 שנות ניסיון בתכנון, פיתוח וייצור מכשירים רפואיים מוגמרים ותתי-מכלולים. על-ידי מינוף מומחיות עמוקה בטכנולוגיות רכיבים, מסייעת החברה לצוותים להפחית עלויות, להפחית סיכונים, לייעל את שרשרת האספקה ולהבטיח איכות לאורך כל הדרך.

היכולות כוללות ניתוח DFM / DFA ותכנון מחדש, תכנון ופיתוח של תהליכים, verification & validation testing, תהליך העברה לייצור מוכח עם כלים ייעודיים, צוותי העברה ייעודיים, ייצור בנפח נמוך עד גבוה, מייצור ידני לייצור אוטומטי, בדיקה ואבטחת איכות , אריזה ותוויות, ולידציות, עיקור וניהול, יוזמות לשיפור מתמשך, ניהול שרשרת האספקה העולמית ומערכת איכות גלובלית.

"ההצלחה של סטארט-אפים בתחום המכשור הרפואי לא תלויה רק בחדשנות שלהם. חידושים אלה זקוקים לדרך ברורה למסחור, וליכולת לבצע scale up בצורה אופטימלית", אומר דילן הושקה.

ישראל והעתיד

האתרים הקיימים של נורדסון מדיקל בישראל גדלו בשנים האחרונות, הן בגודלם והן בהיקף כוח האדם שלהם. עם המשך הגידול בצרכי הלקוחות והשווקים, מתכננת החברה להמשיך ולתמוך בתעשיית המכשור הרפואי בישראל, באמצעות פיתוח כישרונות מיומנים והרחבת יכולות. לנורדסון מדיקל ישראל יש את היכולת לתמוך בכל שלבי הפיתוח של מוצר – מרמת הרעיון ועד למסחורו ביעילות ובאפקטיביות, עם ראייה גלובלית והבנה עמוקה של התהליכים.

"שיפורים בתחום הבריאות עדיין מתקדמים ככל שהטכנולוגיות מתפתחות, עם התמקדות מוגברת בהעברת ערך הן לספקי שירותי הבריאות והן למטופלים. המשאבים הגלובליים, הקיימים כדי להביא את כל הקדמה לשוק ביעילות, הם טובים יותר מאשר אי-פעם", מסכם הושקה.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

תאגיד נורדסון – מומחיות יישומית

תאגיד נורדסון (Nordson Corporation) מפתח, מהנדס, מייצר ומשווק מוצרים ומערכות המשמשים לבדיקה, ליישום ולבקרה של דבקים, ציפויים, פולימרים, חומרי איטום, biomaterials ונוזלים אחרים, כדי לבדוק ולבצע בקרת איכות כמו-גם טיפול בשטחים. מוצרים אלה נתמכים על-ידי מומחיות יישומית, מכירה גלובלית ישירה ושירות לקוחות. נורדסון משרתת מגוון רחב של צרכנים בשווקים ובטכנולוגיות שונות כולל אריזה, nonwovens, אלקטרוניקה, רפואה, מכשירי חשמל, אנרגיה, תחבורה, בנייה, הרכבות וגימורים שונים וכלליים. בסיס החברה, שנוסדה בשנת 1954, הוא בווסטלייק, אוהיו (ארה"ב), ולה פעילות, אתרים ומשרדים בכ-40 מדינות.


 פרטים נוספים ניתן לקבל באתר החברה, בעמוד הפייסבוק nordson ובעמוד הטוויטר Nordson_Corp.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

תגובות