האצילות מחייבת

האצילות מחייבת

יצירות מופת משובחות של רהיטי יוקרה בעבודת יד. על מותג משפחתי שנולד מתשוקה לעיצוב עלית בחותם ייחודי

מאת: עדן עמית
Designer סגנון חיים

אולם התצוגה של "ניסו רהיטים" הוא מהמרשימים שנראו כאן, ולבטח עומד בכל קנה מידה בינלאומי – הן ברמה המקצועית והן ברמה העיצובית. כל אחד מהחללים בו מעוצב עד אחרון הפריטים, במטרה להמחיש תנאי מגורים בבתים אמיתיים. מבקר המגיע למקום, ולו בהפרשי זמן קצרים ביותר, עשוי שלא לזהות אותו בשל החידושים והתחלופה הגבוהה של פריטי הריהוט ואבזרי הנוי המשתנים בו באופן תדיר.

"כמו בבתי האופנה העלית, גם אצלנו יש דגמי רהיטים בסיסיים שרצים איתנו לאורך שנים ושעליהם אנחנו עושים מיני מתיחות פנים שיתאימו לרוח הזמן", אומר ליאון אדוט, בנו של ניסו ומבעלי העסק המשפחתי. "בנוסף, כולנו שותפים לסיעור מוחין בנושאי תכנון, עיצוב וייצור דגמים חדשים שמתווספים כל הזמן לתצוגה. הפריבילגיה שלנו כבית ייצור היא בקלות היחסית שבה אנחנו יכולים לא רק לדמיין רהיט חדש אלא ממש להפיק אותו מהיסוד, הלכה למעשה. כך, יש לנו אוסף עצום של רהיטים ופריטים המורכב מפריטי בסיס קלאסיים אותם אנחנו מתבלים כל עת במוצרים עדכניים שהם הצעקה האחרונה בתחום".

  מעצבת: אנט פרומר
  (צילום: אלעד גונן. לחצו להגדלה)

האיש שהקים אימפריה

כמו בסיפור סינדרלה קלאסי, גם כאן הדבקות במטרה, החריצות ובעיקר החלום הגדול של מי שהתחיל את דרכו במרפדייה קטנה, גברו על כל המכשולים והפכו לאימפריה משגשגת. "אבי, ניסו אדוט, הקים את העסק מיד אחרי שהשתחרר מהצבא", מספר בערגה ליאון אדוט. הוא נשלח על ידי אמו לעבוד במרפדייה שכונתית, על מנת שירכוש מקצוע כדי לפרנס את עצמו בעתיד".

אבל לניסו היו לא רק חלומות אלא גם אמביציה וכישרון יוצאי דופן. מיד עם השחרור, הוא פתח לעצמו מרפדייה קטנה במפלס הרחוב בשכונת פלורנטין בתל אביב, והחל להעביר את ימיו ולילותיו בעסק הצנוע והקטן שהיה אז ברשותו. "עם השנים, השתלט העסק על המבנה כולו, עד שכיום, כשהעסק סוגר כמעט יובל שנים, ברשותנו כ-600 מ"ר של שטחי תצוגה המשתרעים על פני שלוש קומות", אומר ליאון אדוט בגאווה.

משפחה שכזו

ניסו, אב המשפחה, הצליח להדביק בהתלהבות את כל בני משפחתו הגרעינית והיום הם עובדים יחד בעסק בהרמוניה ובחדווה, כשכל אחד יודע ומכיר את תפקידו על בוריו. "אנחנו משפחה מאוד מלוכדת", אומר ליאון, "כך שקל לנו מאוד לעבוד יחד וזה לעולם לא משעמם. כמו אבי, גם אנחנו ניחנו בטוב טעם ובחדוות העבודה הקשה. אמי לילי ואחותי ליזיט אחראיות על כל מה שקשור בניהול המשרד והן אלה שמלכדות את כל המערכת לכדי מקשה אחת שעובדת ומתופעלת היטב. הן גם אלה שנוסעות לתערוכות העיצוב הבינלאומיות, במטרה לאתר ולאסוף מיני פריטי עיצוב מקוריים וייחודיים אותם אנחנו מייבאים לפי בחירתן לאולם התצוגה".

בעוד הבן יוסי אחראי על הניהול התפעולי ועל הקשר עם בעלי המקצוע, אבי המשפחה, ניסו, ממרומי 70 שנותיו, עדיין עובד כמעצבה הראשי של החברה ומייצר בעבודת יד את הפריטים המיוחדים ביותר של המותג הנחשק. "עד היום, התשוקה האינסופית למקצוע היא זו שמביאה את אבי ניסו למצוא את עצמו שוקד על עיצוב דגמים, על בחינת מודלים ואבות טיפוס, על המצאת דוגמאות ושבלונות, ועל תפירה ידנית של עבודות עור אותן הוא עושה במקצוענות ובדיוק שאין שניים להם".

עיצוב בשיתוף פעולה עם בר דוידוביץ' (צילום: יורם אשהיים)

הבן ליאון משמש כמעצב פנים של החברה והוא זה שנפגש עם הלקוחות שמגיעים, לרוב כשהם מלווים באדריכלים ובמעצבי הפנים שלהם. "הלקוחות שלנו, המתאפיינים ברמה סוציו-אקונומית גבוהה מאוד, כוללים, בין היתר, ראשי ממשלות, נשיאים, בכירים במשק ומי ומי מהשמנה והסלתה של מדינת ישראל. הגאווה שלנו נשענת על כך שאנחנו יכולים להציע להם פתרונות ורהיטים בסטנדרטים הגבוהים ביותר והכל עבודת ידי אמן ובייצור ישראלי.

"לא פעם קורה שלקוח שריהטנו את ביתו יחזור אלינו שוב, בין אם עבר דירה ובין אם כעת יש ברשותו בית, דירה מעבר לים או אפילו מטוס. כך קורה, שמדי חודש בחודשו אנחנו משגרים את הרהיטים שלנו לכל קצות תבל, כמו למנהטן, ללוס אנג'לס, לבירות הנחשקות ביותר באירופה ואפילו לוונצואלה. מעבר לכך, אנו היחידים בארץ העוסקים גם בייצור ובעיצוב ריהוט למטוסי יוקרה".

הלכה למעשה

הייחודיות והמקוריות, כמו גם הוותק והניסיון, הם אלה שללא ספק מביאים ל"ניסו רהיטים" עוד ועוד לקוחות מרוצים. "לרוב, לקוח מגיע אליי עם אנשי המקצוע ויחד אנחנו בוחנים את תוכניות הבית או הדירה, במטרה להשתלב בהן ולהתאים את הפתרונות המושלמים ביותר. לאחר תשאול מעמיק, הכרת האישיות ובחינת הטעם של דיירי הבית, אני יוצר פרוגרמה מדויקת הנכונה בדיוק לבית הספציפי. בשלב הבא אנחנו כבר עובדים על בחירת רהיטים ותוכניות העמדה", מסביר ליאון אדוט. "לפני שאני ניגש לעיצוב אני חייב לדעת מי גר בבית, כמה נפשות, באיזה גילים, האם הם מעדיפים סגנון חדשני או כפרי, מיושב או בועט, וכדומה.

"ברוב המוחלט של המקרים, לקוח שמתחיל מולי תהליך, מתרשם מהאיכות ומרמת הגימור שיש לחברה להציע ומרהט במוצרינו את כל חדרי הבית. כך, למשל, אנחנו יכולים בבית אחד לרהט סלון, פינת אוכל, חדרי שינה, חדרי עבודה וחדרי ישיבות, לטפל בעבודות הנגרות במטבח ולייצר חיפויי קירות מעץ או עור. לקוח בסדר גודל כזה, כמו כל לקוח אחר, מקבל ליווי צמוד והתאמה של כל רהיט ופריט כאילו מדובר היה בתפירה אישית של אופנה-עלית. מכיוון שהיום אנחנו בעלי נגרייה, מצבעה, מרפדייה וסדנת מתכת, אנחנו למעשה משמשים כיד מבצעת המוציאה מהכוח אל הפועל את מאוויי הלקוח. כך אנחנו יכולים בקלות רבה להתאים דגמי רהיטים קיימים לצרכיו המדויקים של הלקוח, ובמקרים ייחודיים אפילו לעצב ולייצר רהיט מקורי בשיתוף עם הלקוח".

פנטהאוז בעיצוב אלכס מייטליס (צילום: שרון צרפתי)

מסתבר, שמי שנכנס ל"ניסו רהיטים" לא יכול להישאר אדיש ושלא להתרשם עד עמקי נשמתו מהעושר ומהמגוון העצומים שיש לחברה להציע, כמו גם מהשירות המקיף והכולל המוצע במקום. "כשאנחנו באים להציב את הרהיטים בבית הלקוח אנחנו לא משמשים רק כמובילי רהיטים אלא ממקמים את הרהיטים במקומם המדויק, מביאים איתנו שטיחים ופריטי טקסטיל ומאבזרים את הבית עד אחרון הפריטים הקטנים. ברגע שסיימנו להציב את הכל, אנחנו מניחים ללקוח להסתגל לביתו החדש ומאפשרים לו, במידה וירצה בכך, לשנות או להחליף פריטים שלא עונים לצרכיו או לטעמו. בנוסף, אנחנו מעניקים אחריות לכל החיים על כל אחד מהרהיטים שלנו, כך שבמקרה הצורך אנחנו נותנים מענה לכל תקלה ובעיה שעשויות לעלות עם השנים".

כדי להמשיך ולעמוד בסטנדרטים הגבוהים המצופים מהם, שוקדים בני משפחת אדוט על פריטי ריהוט חדשניים, הן ברמה הטכנולוגית והן ברמה הפונקציונלית, תוך הקפדה על רמה עיצובית וחומרי גמר איכותיים הנבחנים לעומק, בין אם מדובר בלוחות עץ ובין אם ביריעות עור הנבחרות אחת אחת במפעלים באיטליה.

"מיני הרהיטים יוצאי הדופן שיצאו תחת ידינו הם אינסופיים", אומר ליאון אדוט, "אך אם לתת דוגמאות ספורות אז ראוי לציין את פינת האוכל שעיצב אבי ושעליה רשמנו פטנט ישראלי, אירופאי ואמריקאי. שולחן פינת האוכל עשוי עץ דקיק המדמה נייר שנראה כמו מרחף באוויר ונתמך אך ורק באמצעות שתי רגליים צדיות. במהלך השנים התמקצענו מאוד בעבודות העור שלנו, עד כדי פיתוח שיטה ייחודית של רהיטים בחיפוי עור כדוגמת ארונות, מזנונים, מיטות, שולחנות וכדומה".

מכיוון שבכל רגע נתון עובדים ב"ניסו רהיטים" מול לקוחות רמי דרג, מעצבים מובילים ופרויקטים אדריכליים חדשניים ויוקרתיים, הרי שתשומת הלב המוקדשת לבקרת האיכות ולרמת הביצוע והגימור היא מהמוקפדות הקיימות. ככה זה כשהמוניטין מחייב.


ניסו רהיטים, ידידיה פרנקל 10, תל אביב | www.niso.co.il

תגובות

Comments are closed