חדש: רובוט לטעינה ופריקת חלקי CNC

חדש: רובוט לטעינה ופריקת חלקי CNC

בן רונן, מנהל פרויקטים ב-NR Automation, על הפתרון שמציעה החברה לשינויים בתעשיית העיבוד השבבי: "תא רובוטי לטעינה ופריקה אוטומטית של חלקים לכרסומות ולמחרטות CNC, שפועל עצמאית וחוסך בעלויות עובדים"

מאת: אור חי (צילום: NR Automation)
טכנולוגיה 2017 טכנולוגיה והייטק

חברת NR Automation הוותיקה, יבואנית FANUC בישראל בתחום ה-CNC והרובוטיקה, הבונה פרויקטי אוטומציה לפי דרישת לקוח, תציג השנה בתערוכת 'טכנולוגיה 2017' מספר מוצרי אוטומציה מתקדמים. לקראת התערוכה – במסגרתה תשיק החברה גם קו עיצובי ואתר אינטרנט חדשים – מספר בן רונן, מנהל פרויקטים ב-NR Automation, על המוצרים החדשים שיוצגו בתערוכה.

כבעלת ניסיון במתן פתרונות למפעלי ייצור, כיצד החברה רואה את השינויים שעוברת התעשייה?

"תעשיות הייצור והעיבוד השבבי בישראל ובעולם כולו עברו שינויים רבים בעשור האחרון, והעיקריים שבהם נתקלנו הם קושי בגיוס כוח אדם, תנודות בייצור ורווח נמוך. הקושי למצוא עובדי ייצור בכלל, ומפעילי מכונות CNC בפרט, הוא בעיה שעימה מתמודדים מפעלים רבים. על-אף השימוש בסוכנויות להשמת כוח-אדם, בפרסום משרות ובמתן תנאים טובים, עדיין קשה למצוא מפעילי מכונות CNC עם ידע וניסיון.

"בנוסף, המעבר מייצור עבור מלאי לייצור רק לפי הזמנה, גרם לתנודות גדולות בייצור. מפעלים רבים חווים תקופות עם מעט מאוד הזמנות, ולצידן תקופות עם עומס הזמנות קיצוני שמאלץ עבודה מרוכזת ומאומצת מסביב לשעון כדי לעמוד בלוחות זמנים בשוק התחרותי. מעבר לכך, הרווח מייצור של חלקים הולך וקטן משנה לשנה".

אילו פתרונות מציעה NR Automation לשינויים אלו?

"בתערוכה נציג את הפתרון האידיאלי לשינויים בתעשיית העיבוד השבבי – תא רובוטי שמגיע למפעל כשהוא מוכן לטעינה ופריקה למכונות CNC. זהו מוצר חדש, איכותי, קומפטבילי ומתנייד, שניתן להעברה ממקום למקום בתוך המפעל ומתאים את עצמו למכונות השונות ולמשימות השונות שדרושות ללקוח. הוא מבצע את הפעולות הפיזיות החוזרות והמשעממות, כמו טעינה ופריקה של החלקים, ומפנה את העובדים לפעולות החשובות שדורשות ידע ומיומנות כמו כתיבת תוכניות CNC וכיוון מכונות.

"נדגים כיצד הרובוט טוען ופורק חלקים לכרסומות ולמחרטות CNC באופן אוטומטי ועצמאי, ובכך מאפשר יותר שעות ייצור ומגדיל את יעילות המכונות. ניתן להשאיר אותו לעבוד בלילה ובסופי שבוע בלי להשאיר עובדים ולהמשיך לייצר חלקים. הרובוט מגדיל את רווחי המפעל בכך שהוא חוסך עלויות עובדים ומפעיל את המכונות יותר שעות, והוא גם נותן מענה לתקופות של עומס בהזמנות בלי צורך בהעסקת עובדים חדשים.

"התא הרובוטי שנציג בתערוכה הוא תא נייד שניתן להעביר ממכונה למכונה. הוא מתאים לכרסומות וגם למחרטות, לכל סוגי המכונות והבקרות, ולא נדרש כל ניסיון או ידע ברובוטיקה כדי להפעיל אותו. לימוד חלק חדש לוקח כ-5 דקות בלבד והוא מתאים במיוחד לסדרות קטנות. התא יוצר בגרמניה והינו מוצר מדף שפותח לשימוש הזה על-ידי חברת HALTER CNC Automation מהולנד. המערכת כבר הותקנה בהצלחה על מאות מכונות מעשרות סוגים ברחבי העולם. בשימוש במוצר מדף נחסך הצורך בפיתוח יקר ומסובך, ב'מחלות ילדות' של פרויקט חדש ובלמידה מטעויות. כך, ניתן להתחיל לעבוד מיד ולהחזיר את ההשקעה בזמן קצר".

מה עוד תציגו בתערוכה השנה?

"חוץ מרובוט הטעינה והפריקה למכונות CNC, נציג השנה מספר מוצרים חדשים שמייעלים ומשדרגים את עבודת המפעלים, ביניהם: רובוט משולב ראייה ממוחשבת ועיבוד תמונה; מכונת CNC ניידת וקומפקטית עם בקרת FANUC – כרסומת או מחרטה; מכונת האירוזיה חיתוך בחוט של FANUC; שולחן מסתובב חזק ועמיד במיוחד בכוחות גדולים; חלקי חילוף של FANUC – מנועים, מגברים, כרטיסים, ועוד".

תגובות

Comments are closed