חדשות המרכז הרפואי: חדש בליס

חדשות המרכז הרפואי: חדש בליס

מאת: מערכת 'במרכז העניינים'
במרכז העניינים בריאות ורפואה

המרכז ללידה טבעית נפתח מחדש ובחינם!

המיילדת יהודית שי מכינה ללידה טבעית במרכז שנפתח מחדש

המיילדת יהודית שי מכינה ללידה טבעית במרכז שנפתח מחדש

 

ביה"ח ליס פתח מחדש את המרכז ללידה טבעית, שנסגר לפני למעלה משנה בהנחיית משרד הבריאות, אך הפעם השירות יינתן חינם, ללא כל עלות, ליולדות המעוניינות בלידה כזו ושמצב בריאותן והריונן מאפשר זאת. המרכז ללידה טבעית בליס ממוקם במתחם חדרי הלידה ומעניק פרטיות ורוגע, אך יחד עם זאת, מאפשר תגובה מידית של הצוות הרפואי במידת הצורך. המרכז מעוצב באווירה ביתית ומאובזר באמבטיה רחבה, כדור פיזיו' לטלטולי אגן, כריות לשינויי תנוחה בזמן הצירים והלידה, טיפול בשמנים, כיסא פרסה ללדת עליו, חבל המשתלשל מהתקרה ומיטה מתכווננת. עם זאת, כל יולדת מוזמנת להביא איתה כל דבר אשר יגרום לה להרגיש בנוח ויתרום לאווירה ולחיבור ללידה. לדברי יהודית שי, אחראית המרכז ללידה טבעית: "יולדת המעוניינת ללדת לידה טבעית צריכה להבין שמדובר בלידה ללא התערבות רפואית וללא נטילת משככי כאבים, תוך היענות של האישה לאינסטינקטים הטבעיים של גופה. במהלך לידה טבעית היולדת שותפה פעילה לתנועתיות בלידה, המאפשרת לה שליטה בתהליך, ולתינוק – כניסה והתברגות נכונה בתעלת הלידה".

חדש במרכז הרפואי: שירות תרומת ביציות

 

המרכז הרפואי איכילוב פתח שירות תרומת ביציות לנשים שאינן מסוגלות לייצר ביציות איכותיות בעצמן. השירות הוקם במסגרת היחידה להפריה חוץ-גופית בבית החולים ליס, והוא מנוהל על ידי פרופ' פואד עאזם.

התורמות יעברו בדיקות מקיפות כנדרש בחוק. שירות תרומת ביציות מיועד לנשים בגילאי 18-54, שאינן מסוגלות לייצר ביציות בעצמן ושהרופא המטפל המליץ בפניהן על תרומת ביציות. בין הסיבות העיקריות ניתן למצוא: כשל שחלתי מוקדם לאחר טיפולים כימותרפיים, טיפולי הקרנה, מחלות אוטו-אימוניות, תסמונת טרנר, נשים לאחר כריתת שחלות ונשים אחרי מספר רב של טיפולי הפריה כושלים.

בנוסף, שירות זה צפוי לתת מענה לנשים עם מחלות גנטיות המונעות מהן להשתמש בביציות שלה, כדוגמת תסמונת ה-X השביר. בתהליך שואבים ביציות מתורמת ומפרים אותן בתא זרע, ולאחר מספר ימים מחזירים את הביצית המופרית לרחם של מקבלת התרומה. השירות בתשלום.

מפגשים לעיבוד חווית הלידה

 

שירות חדש במועדון mamylis – מפגשים לעיבוד חוויית הלידה. המפגשים מיועדים לנשים אחרי לידה בעבר הקרוב או הרחוק, העסוקות במחשבות על הלידה, מתקשות להסתגל לאימהות ולחזור לתפקוד רגיל וחוששות מהריון ולידה נוספים. כדי לסייע להן להסתגל לשינויים ולהתגבר על הקשיים, המועדון מציע להן תהליך התערבות אישי, הכולל הערכה ובניית תכנית התמודדות. ידוע כי התערבות מוקדמת ככל שניתן לאחר חוויה קשה הקשורה ללידה תביא לשיפור בהרגשתן של הנשים. השירות ניתן על ידי מיילדת מוסמכת, בעלת הכשרה בפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית. תהליך העבודה משלב טכניקות התערבות שונות להקלת המצוקה הרגשית ומתן כלים מעשיים להתמודדות.
תגובות