חדש בישראל: חיטוי אוויר כמו בטבע

חדש בישראל: חיטוי אוויר כמו בטבע

מכשיר ה-AirVaccine015 הינו מחטא אוויר חדשני לחללים סגורים, המשחרר רדיקלים חופשייים OH (‘חומר החיטוי של הטבע') אשר משמידים חיידקים, וירוסים, אלרגנים וחומרים כימיים ברמה מולקולרית

מאת: אור חי
Eco-Trend סגנון חיים

מדי שנה מקפחים אלפי ישראלים את חייהם כתוצאה מזיהומים שונים. אלפים רבים סובלים מאלרגיות ומבעיות בדרכי הנשימה שמקורם בזיהום אוויר. נהוג לחשוב שרק באזור חיפה קיים זיהום אוויר המסכן אותנו, ושבבתינו אנחנו מוגנים יותר. לא זה המצב. בישראל, על-פי פרסום ה-OECD, מתים מזיהום אוויר כ-2,500 איש בשנה – פי שבעה יותר מאשר בתאונות דרכים. בנוסף, כ-5,000 איש מתים מדי שנה כתוצאה מזיהומי מִשנה בבתי חולים.

בעולם המערבי ובאסיה כבר הבינו שזיהום אוויר הינו אויב הגורם למותם של מיליונים, וכי חשיפה ממושכת לזיהום אוויר גורמת לירידה בתוחלת החיים. אלא שבישראל, מאידך, לא עושים די כדי להילחם בבעיה. משרדי הממשלה מעדיפים שלא לפרסם את הנתונים המדאיגים, ומכאן גם המודעות הנמוכה של הציבור הרחב שחי באשליה כאילו הזיהום הוא בעיה של החיפאים בלבד.

לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי, מדי שנה מתים בעולם כ-4.3 מיליון איש עקב זיהומים בחללים סגורים. הסבירות של חדירת המזהמים לריאות בחלל סגור היא פי 1,000 גבוהה יותר מאשר באוויר הפתוח. האם המוּדעות לסוג זה של זיהומים גדולה יותר? התשובה העגומה היא שכיום אין כל שיח ציבורי על זיהום בחללים סגורים – אף שהוא מסוכן פי חמישה יותר מאשר זיהום חיצוני!

רובנו שוהים עד 90% מהיממה עם אנשים אחרים בחללים סגורים ומלאי חיידקים, וירוסים, אלרגנים מכל סוג ומין, חומרים כימיים שונים שנפלטים מהרהיטים, חומרי ניקוי, חומרי בנייה ועוד – מה שמעורר את השאלה כיצד מתמודדת האטמוספירה של כדור הארץ עם הבעיה, ומדוע ביער או על ההר אנחנו נושמים לרווחה? ובכן, כתוצאה מתהליכים כימיים בין מולקולות חמצן, מים וקרינת השמש, נוצר באטמוספרה רדיקל חופשי OH, המכונה גם 'חומר החיטוי של הטבע', אשר הודות לתכונותיו יודע להשמיד חיידקים, וירוסים, אלרגנים וחומרים כימיים ברמה מולקולרית.

בשנת 2015 השלימה החברה הדרום-קוריאנית OH Korea פיתוח בריטי, שמטרתו הייתה ניצול של יתרונות הרדיקל החופשי OH לשם לוחמה בזיהומי משנה בבתי החולים לאחר מתקפה ביולוגית-כימית פוטנציאלית. התוצאה: AirVaccine015 – מוצר חדשני לחיטוי אוויר הפועל על עקרון הטבע, ומחטא אוויר באמצעות שחרור רדיקלים חופשיים בחללים סגורים. המכשיר בנוי להשמדת מזהמים עד גודל מינימלי של 0.001 מיקרון. לצורך המחשה: גודלם של וירוסים נע בין 0.003 ל-0.005 מיקרון; הפרשות קרדיט אבק – 100-300 מיקרון; ואסבסט – 0.7-90 מיקרון.

ה-AirVaccine015 הינו המכשיר היחידי בשוק שיעיל בשטח של עד 120 מ"ר. נכון להיום, בדרום קוריאה מוצב המכשיר בכ-7,200 מוסדות לרבות בתי חולים, גני ילדים, בתי ספר, בתי מלון, קניונים, ובאלפי בתי מגורים. המכשיר עבר בדיקות מעבדה רבות ונמצא מתאים לתקן ישראלי מבחינת בטיחות, בדגש על רעילות, קרינה ופליטת אוזון.

בישראל משווק המכשיר על-ידי חברת Korean Link – המתמחה בפיתוח עסקי ובחשיפת סטארט-אפים דרום קוריאניים לעולם העסקי הבינלאומי – לאחר שקיבלה בשנת 2016 בלעדיות לשיווק המוצר במספר מדינות בעולם. הפיתוח הבא של היצרנית OH Korea הוא AirVaccine Baqa – מכשיר לחיטוי אוויר בחללים קטנים כגון כלי תחבורה.


מחיר לצרכן: 2,550 ₪. מנוי שנתי לתחזוקה: 500 ₪. אחריות לשנתיים. שירות בבית הלקוח ללא תשלום נוסף.

תגובות

Comments are closed