יותר מערכות התרעה מתקדמות – פחות תאונות דרכים

יותר מערכות התרעה מתקדמות – פחות תאונות דרכים

34% הירידה בסך תאונות הדרכים ב-2017 קשורים גם למערכות ההתרעה המתקדמות שמשווקת AWACS מבית SDS, המאופיינות בדיוק מרבי ובניתוח תרחישים במהלך הנסיעה. אורלי יוסף, מנכ"לית :AWACS "נמשיך להגדיל את סל השירותים שלנו כדי לצמצם את מספר התאונות"

מאת: ענת יפה
אקדמיה וחברה בטיחות בדרכים

המוּדעות הציבורית לקיומן של מערכות מתקדמות, המתריעות מפני היתכנות לתאונות דרכים, נמצאת בשנתיים האחרונות במגמת עלייה מתמדת ומציגה גידול בחשיפה ובמודעות הרבה בקרב הציבור הישראלי. הסיבות לכך רבות, ביניהן הסיקור התקשורתי המוגבר של היקף התאונות המצערות אשר נגרמות בהיסח הדעת ויכלו להימנע אילו היו נוהגים כך, או אחרת. סיבות נוספות: מכירת מובילאיי לענקית התוכנה אינטל, תקנת משרד התחבורה, שהוביל השר ישראל כץ, אשר עודדה שימוש במערכות מתקדמות למניעת תאונות דרכים באמצעות סבסוד חלקי של עלות המערכת, ואף הפוקוס והעיניים הנשואות אל תעשיית הרכב האוטונומי והתחבורה החכמה. אלה אשר מחייבות להטמיע מערכות טכנולוגיות מתקדמות בעלות דיוק מרבי, לניתוח מצבים ותרחישים עתידיים בכביש האמורים להוביל את הנהג בשלום ובבטחה אל מעוז חפצו.

מערכת RD140 מבוססת טכנולוגיית רדאר משולבת מצלמה (צילום: מירב קומש)

אמינות ודיוק

מחקרים עדכניים מלמדים כי בשנת 2018 חלה ירידה של כ-34% במספר תאונות הדרכים בישראל בהשוואה לאשתקד, כשבין המשתנים השונים האחראים לירידה הזו בולט השימוש המוגבר של נהגים בטכנולוגיות מתקדמות של מערכות בטיחות לרכב המצילות חיים.

בין מגוון הטכנולוגיות הקיימות בשוק בולטת מערכת הרדאר מבית SDS, אותה משווקת חברת AWACS בישראל וברחבי העולם באופן בלעדי. המערכת, RD140, מצליחה מזה מספר שנים לשמור על מעמדה, חרף התחרות הענפה בשוק המערכות למניעת תאונות דרכים המבוססות בעיקרן על טכנולוגיית מצלמה. מעמדה זה נשמר הודות לתכונותיה הייחודיות לזהות עצמים אף בחשכה מוחלטת, בתנאי מזג אוויר קשים, ערפל ובמצבי סנוור מהשמש, אשר אינן מתקיימות בטכנולוגיות אחרות הקיימות בשוק. הודות לאמינותה ולרמות דיוקה, יצרניות רכב רבות, ביניהן לרכבי יוקרה, בוחרות להתקין מערכות רדאר ברכבים המיוצרים על ידיהן.

בנוסף, מופנה בשנה האחרונה הדיון הכללי לרכב האוטונומי הנמצא באופן תדיר על סדר היום הציבורי. במסגרתו נחשף כי מיטב מחלקות ה-R&D בחברות המובילות ובתעשיית הענק, המגלגלת מאות מיליארדי דולר, משקיעות רבות בפיתוחים שונים של טכנולוגיית הרדאר מתוך מטרה להעלות אותה לרזולוציות הגבוהות ביותר ולהטמיע את הפיתוחים ברכבים האוטונומיים. הבחירה בהטמעת מערכות רדאר מוסכמת על כולם הודות ליתרונותיה הבולטים, אשר יאפשרו מערכת אמינה ומהימנה אשר תוכל לקצר את פרק הזמן בתכנון ובייצור המכונית הודות לטכנולוגיה המאפשרת ראות טובה וחדה יותר למרחק רב. בכך תאפשר המערכת בלימה זהירה ויעילה של הרכב, וללא תנועות חדות אשר יסכנו את הנהג ואת יושבי הרכב.

     אורלי יוסף,
     מנכ"לית AWACS
     (צילום: סיון פארג')

אורלי יוסף, מנכ"לית AWACS, מסבירה: "כחברה הפועלת שנים רבות בענף הרכב, וכחלק מהחזון שלנו לסייע בצמצום מספר תאונות הדרכים בעולם, אנו פועלים רבות בשיתוף חברות טכנולוגיות מובילות, על מנת לשפר את המערכת שלנו בכל זמן נתון.

"זאת, על מנת שהיא תצעד בד בבד עם הקידמה והפיתוחים האחרונים הקיימים בשוק הגלובלי, וכדי לחדש את הפיצ'רים השונים ולהתאימם למציאות היומיומית של הנהג על הכבישים. במקביל, אנו עובדים על פיתוח סדרת מוצרים משלימים מעולמות התוכן בפעילות הלבה של החברה, במטרה להגדיל את סל המוצרים המגוון של חברת AWACS".

יוסף מוסיפה: "אנו עדים לגידול משמעותי בהיקף המכירות של החברה הן בקטגוריית הסקטור הפרטי והן בסקטור העסקי, הודות לשיתופי פעולה אסטרטגיים אשר נוצרו בשנה וחצי האחרונות, כמו מהלך שיווקי מוצלח שיזמנו עם חברת PANGO, אוטו סנטר, אנג'י, מועדוני לקוחות גדולים דוגמת STYLE, מהלכים משותפים עם ועדי עובדים מובילים, במטרה להגביר את המודעות לחשיבות מערכות אלה לכל נהג באשר הוא.

"לקראת שנת 2019 נמשיך בעשייה רבה להגדלת ה-Market share ובהטעמת המודעות לחשיבותן של מערכות אלה בזמן אמת גם בקרב נהגים ותיקים, הבטוחים בנהיגתם ומשוכנעים שהם אינם קהל היעד של מערכות אלה. במקביל, במסגרת פעילותנו הבינלאומית, נמשיך במגעים להיכנס לשווקים חדשים, בדרום אמריקה ובאירופה, המגלים עניין במוצר מציל חיים זה.

"מערכת RD140 אותה אנו מציעים לשוק ה- after Market לצרכני הקצה וללקוחות עסקיים, משלבת בין שתי טכנולוגיות שונות במטרה להעניק מעטפת בטיחות כוללת עבור לקוחותינו. אם למצלמה יש את היתרונות שלה, אנו מתעלים את הפונקציונליות שבה בשילוב עם טכנולוגיית הרדאר ומציגים מערכת שונה, איכותית, המהווה פתרון אידיאלי ובטוח המותאם לכל רמות הנהיגה ובכל כלי רכב. מערכת זו מאפשרת כיסוי שטח רחב, זיהוי בין הולכי רגל, רוכבי אופניים, עצמים דוממים, וכן יכולת זיהוי ממרחק של 140 ק"מ ברזולוציה גבוהה ובתנאי מזג אוויר קשים".

עוד מוסיפה יוסף, "כחברה מובילה אנו מציעים מגוון פתרונות המותאמים ללקוחותינו. אמנם מוצר הדגל שלנו במשך שנים הוא מערכת הרדאר RD140, אך כחלק מראייה כוללת ורוחבית החלטנו לספק מענה לכל צורך של לקוחותינו, ולהתאים לכל לקוח את הפתרון הנכון ביותר בהתאם לדרישותיו האישיות. גם אם מדובר במערכת מבוססת מצלמה – CM107 אותה אנו משווקים לפלח שוק אשר תכונות המצלמה מספקות דיו עבורם, ביניהם ציי משאיות, ציי אוטובוסים, ציי רכב, יבואני רכב ועוד. עם זאת, אנו עדים למגמות משתנות ולתחרות רבה בתעשייה זו בעולם, ועל כן אנו צופים כי השוק העתידי של מערכות למניעת תאונות ימשיך להתפתח ויעבור בעיקרו לטכנולוגיות רדאר ולידאר במגוון וריאציות ואנו נמשיך להעניק שירות איכותי, מתקדם ולהיות שחקן משמעותי בענף".


למידע ולהזמנת המוצרים: טל': 5022* | אתר: www.awacs.co.il

תגובות

Comments are closed