מיליוני סינים אינם טועים

מיליוני סינים אינם טועים

מאות משקיעים, יזמים ובכירים מהחברות המובילות בסין שביקרו בשנה האחרונה בעזריאלי מכללה להנדסה בירושלים, מחזקים את מעמדה כיצואנית ידע וכבעלת יכולת להניע סטארט-אפים יצירתיים. על הקשר לעולם העסקים שמתחיל בחזון אקדמי

מאת: מיכל אסף (צילומים: יח"צ)
אקדמיה אקדמיה וחברה

למתבונן מהצד נראה שתעשיית ההייטק הישראלית הפכה בשנים האחרונות להיות שלוחה של האימפריה הסינית: תאגידי ענק סיניים, לאחר שהשתלטו על כל מכרה רענן באפריקה, מבקשים כיום לאמץ את… המוח הישראלי. בשנים האחרונות ניתן לראות חיבורים בין האקדמיה הישראלית והסינית, ובין קרנות הון סיכון סיניות חדשות שהוקמו במטרה מובהקת להשקיע בחברות ישראליות. הסינים, מסתבר, אינם מחפשים כאן רק הזדמנויות להשקעה ורכישה, אלא גם הזדמנות ללמוד.

"למכללה שלנו מגיעות משלחות רבות", אומרת פרופ' רוזה אזהרי, נשיאת עזריאלי מכללה להנדסה בירושלים. בשנה האחרונה אירחה המכללה עשרות משלחות שכללו מאות משקיעים, יזמים ובכירים מהחברות המובילות בסין. כולם הגיעו על מנת ללמוד את הסוד הישראלי – החיבור המיוחד בין אקדמיה, יזמות ותעשייה, שהוביל לכל כך הרבה טכנולוגיות ייחודיות. לעיתים, אומרת אזהרי, מדובר ב-2-3 ביקורי משלחות מדי שבוע, עם אנשים שכוללים סמנכ"לים מקרנות הון סיכון, מנהלי אקסלרטורים ואפילו נציגים מחברות ענק כגון קוקה קולה סין ו-וואווי, חברת התקשורת הסינית.

פרופ' רוזה אזהרי

פרופ' רוזה אזהרי

גיוון דעות ותפיסות עולם

"השאלה הנשאלת היא מה יש לסינים לחפש כאן בישראל? הרי בסין לא חסרים מרכזי חדשנות או חברות הייטק" אומרת אזהרי. "אם אצלנו בארץ, מאיץ ממוצע מטפל בשבעה עד שמונה חברות בכל מחזור, אלינו מגיעות חברות שמאיצות 1,500 סטארט-אפים בכל מחזור. זאת עוצמה כמעט בלתי נתפסת. ועדיין, הם לא מפסיקים לבקש שנלמד, נדריך ונסביר".

מיכאל מזרחי, מנהל תחום היזמות והחדשנות במכללה, מצביע על מספר הבדלים מהותיים בין ישראל וסין, שאחד מהם הוא הגיוון התרבותי בארץ. "חזרתי לאחרונה מטורקמניסטן, מדינה מוסלמית אליה נכנסים מעט מאוד מבקרים ישראלים, ועדיין כשהתחלתי לספר על האקסלרטור בירושלים, נדלק זיק בעיניהם של פרופסורים, סטודנטים, מנהלים מרשויות מקומיות ופקידי מדינה. שום הבדל תרבותי, לשוני או דתי, לא עומדים בקסם של העשייה היזמית.

"הצלחה דורשת גיוון של דעות ותפיסות עולם", מבהיר מזרחי, הסבור כי זאת הסיבה מדוע ירושלים – במיוחד לאור האקזיט העצום של Mobileye, חברה ירושלמית מובהקת – היא דוגמה ומופת לחשיבות של הגיוון בתעשיית ההייטק. "בירושלים יש נוצרים, מוסלמים, יהודים חילוניים ואורתודוקסים שחיים צד לצד זה. זה רק יוצר ומביא למגוון דעות וצורות מחשבה, ומאפשר לחברה להתמודד טוב יותר עם בעיות".

פרופ' אזהרי חושבת שבתחום זה יש למכללות יתרון מובהק: "המכללות מאפשרות לימודים להרבה אוכלוסיות שהאוניברסיטאות פחות נגישות אליהן, מפערי תרבות שונים. רבים מהסטודנטים הם דור ראשון להשכלה גבוהה במשפחתם. עובדות אלו מביאות גיוון מיוחד של אוכלוסיות למכללות".

לפי מזרחי, נקודת החולשה הגדולה ביותר של הסינים נמצאת בהיעדר הגיוון הנדרש על מנת להבין איך להגיב במהירות לכישלונות ואיך להתאים את עצמם לשוק. "בסין, יש פחד מתמיד מכישלון. אנחנו מצידנו מלמדים אותם איך ללמוד מהכישלון, להסתכל מחדש על השוק ולעשות pivot במידת הצורך".

תמיכה קהילתית

מזרחי מביא כדוגמה את חברת The Elegant Monkeys, יוצאת המאיץ AtoBe של מכללת עזריאלי. "בתחילת הדרך, הם יצרו אפליקציה לרשת חברתית חדשה. היה להם מוצר מוצלח, אבל הם עדיין הבינו שהשוק צריך משהו אחר, אז אותם המייסדים החליטו לעשות משהו אחר לחלוטין – והם עשו זאת בלי לשנות בכלל את כוח האדם שלהם או את רוח החברה". הגישה הזו הצליחה – החברה גייסה לאחרונה מיליוני דולרים מתאגיד האלקטרוניקה היפני Murata, ועוסקת בפיתוח ציוד IoT לניתור רגשות.

לדברי אזהרי ישראל נמצאת בנקודה מיוחדת. "בכל העולם הבינו שיש בעיה בניתוק בין האקדמיה ובין העולם העסקי. לפני עשרות שנים היה אפילו זלזול מצד האקדמיה כלפי העולם העסקי, פרופסורים נרתעו כשדיברו איתם על מחקר יישומי. אבל היום מבינים שבעולם, המשתנה במהירות, הזמן בין מחקר בסיסי ובין יישומו בעולם המעשי מתקצר. מבינים גם את היתרונות של העברת הידע מהאקדמיה לפתרון בעיות ולקידום הטכנולוגיה בכל התחומים.

"בישראל, אנחנו אקדמיה שמסתכלת לעולם בעיניים", אומרת אזהרי. "אנחנו מאוד ישירים, לא מקבלים שום דבר כמובן מאליו ומאוד מעשיים. זה גם אופי הסטודנטים – כולם יודעים מה הם רוצים ללמוד, מה הם רוצים לעשות עם זה, וכבר במהלך הלימודים יש להם כמה רעיונות לחברת ההייטק. הממשלה הסינית בעשור הקרוב רוצה להפוך את סין למדינה שמחדשת ומפתחת, אבל מחקר ופיתוח זה לא משהו שאתה יכול פשוט לשפוך עליו כסף ולנצח. בסין חסרה הדינמיקה המיוחדת הזאת שיש בארץ בין הצוותים, שאולי מכירים אחד את השני עוד מהצבא, שלומדים ביחד, שיכולים למצוא מערך שלם של נותני שירותים, חממות ומנטורים במקום אחד".

לפי אזהרי, הפתרון לחוסר הגיוון, הפחד מכישלון וההיררכיה המובנית בחברה השמרנית בסין – הוא רק יצירת אינטגרציה מיוחדת בין כל חלקי החברה הסינית. "האקדמיה שם צריכה ליצור חיבור בין המאיצים והחממות שכבר קיימים לבין התושבים המקומיים ונותני השירות המקומיים". כדוגמה, היא מביאה את ירושלים – שכיום כבר מונה כ-700 חברות סטארט-אפ, העובדות בקשר הדוק אחת עם השנייה.

"בתל אביב, כיזם עם רעיון טוב, ישאלו אותך – נהדר, איך אתה יכול לעשות מזה כסף, בירושלים כולם ישמחו לעזור והקהילה תתגייס למען הגשמת הרעיון שלך", אומרת אזהרי, "בסופו של דבר, השאלה היא לא איך אתה יוצר מאיץ טוב יותר או חברת הייטק טובה יותר, אלא איך יוצרים קהילה טובה יותר", מסכמת אזהרי. "הסינים רוצים להבין איך אתה מניע את כל הגורמים האלו לעבוד ביחד".

===========================================================================

עידוד היצירתיות

עזריאלי מכללה להנדסה בירושלים, היא אחד המוסדות המובילים בארץ ללימודי תואר בהנדסה, המעניקה תארים ראשון ושני בתחומי ההנדסה. המכללה מקיימת שיתופי פעולה הדוקים עם תעשיית ההייטק ומפעילה מזה מספר שנים את מרכז היזמות והחדשנות, המאגד תחתיו גם את האקסלרטור ההנדסי הראשון מסוגו, AtoBe, שמטרתו לעודד את היצירתיות של היזמים.

 לפרטים: טל' 9087* ובאתר www.jce.ac.il

===========================================================================

תגובות