ניהול עסק משפחתי ושמירה על הרמוניה משפחתית: כיצד?

ניהול עסק משפחתי ושמירה על הרמוניה משפחתית: כיצד?

שמירה על הרמוניה משפחתית בעסקים משפחתיים היא פועל יוצא של תכנון נכון ומניעת סכסוכים

מאת: עו”ד אנסטסיה אנופולסקי
סחר ועסקים עסק משפחתי

עו”ד אנסטסיה אנופולסקי (צילום: יח"צ)

שיעור גבוה מכלל העסקים בישראל הם עסקים משפחתיים – עסקים בבעלות בני אותה משפחה, שהשליטה בהם עברה או תעבור לדור הבא במשפחה. עסק משפחתי הופך לחלק מהזהות של בני המשפחה, הסולידריות המשפחתית, הנאמנות והמסירות של בני המשפחה משפיעים משמעותית על שגשוג וצמיחה של העסק המשפחתי.

עם זאת, ניהול עסק משפחתי מורכב יותר מאשר ניהול עסק שאינו בבעלות משפחתית. השילוב בין רגשות אישיים-משפחתיים לבין הרציונליות הנדרשת בעסק, גורר לעיתים קרובות בעיות ייחודיות אשר אינן אופייניות לעסקים שאינם משפחתיים. רגשות קנאה, קיפוח, כעס, חוסר הערכה ואפילו משקעי עבר, יוצרים קונפליקטים לא פשוטים בין בני המשפחה ומקשים על ניהול תקין של העסק המשפחתי.

צירוף בני זוג ו\או ילדים של הדור השני ו\או בן משפחה נוסף לעסק המשפחתי ואופן תגמולם, מהווים עיקר הסכסוכים בעסק משפחתי. סכסוכים נפוצים נוספים נוצרים על-רקע העסקת מנכ”ל בעסק משפחתי, כשזהות המנכ”ל – בן משפחה או שאיננו בן משפחה – מהווה עיקר הסכסוך. קונפליקט עיקרי נוסף הוא דווקא בין בעלי מניות שהם בני משפחה לבין אלו שאינם חלק מהמשפחה, המרגישים לעיתים שהחלטות מסוימות נוטות להיטיב עם בני המשפחה בלבד.

מקור נוסף לסכסוכים בין בני משפחה בעסק משפחתי נובע מהסוגיה החשובה שנקראת ‘העברה בין-דורית’ – קרי, העברת ניהול העסק לדור השני. בתי המשפט, הכורעים תחת נטל תביעות ‘מלחמות שליטה’, מוכיחים כי רבים מהעסקים המשפחתיים לא נערכו משפטית לקראת העברה של ניהול העסק לדור השני.

המפתח: אמנה משפחתית

רוב בעלי העסקים בישראל, בדגש על בעלי עסקים משפחתיים, מנהלים עסקים ללא חוזים ו\או הסכמים. הסיבה העיקרית למגמה שלילית זו, היא חוסר מודעות בעניין החשיבות הגדולה שיש בעריכת חוזים והסכמים בעסקים, שותפויות וחברות. סיבות נוספות למגמה זו נוגעות לגישה הישראלית הרווחת ולפיה ‘לי זה לא יקרה’, ‘במשפחה לא צריך הסכמים’, ‘יהיה בסדר, נסתדר’. אך המציאות היא כזו שעיקר התביעות המוגשות לבתי המשפט, במסגרת סכסוכים בעסק משפחתי, הינן על רקע פרשנות של כוונות הצדדים בהיעדר הסכם.

הסכם משפחתי או אמנה משפחתית הם המפתח לניהול העסק המשפחתי: הם מסייעים משמעותית בהפחתת מחלוקות עתידיות וסכסוכים משפטיים. אמנה משפחתית מסייעת לבעלי העסקים, בלהתמודד עם האתגרים השונים הכרוכים בניהול של עסק משפחתי.

האמנה המשפחתית היא מסמך עקרונות והסכמות, המתורגם לשפה משפטית שמגדירה ומפרטת את הכללים והמנגנונים שבאמצעותם המשפחה תקבל החלטות הנוגעות לניהול העסק בהווה ובעתיד. בין היתר, מגדירה האמנה את הזכויות והחובות של הבעלים, מנגנוני קבלת החלטות, חלוקת סמכויות, אופן חלוקת הכסף, זכאות לבעלות, כללים להעסקת בני משפחה כולל בני זוג וילדים, מינוי מנכ”ל, העברת מניות, אופן פתרון מחלוקות ועוד. תהליך יצירת העקרונות וההסכמות הוא החלק המשמעותי בעריכת המסמך, ועל-כן ההסכם חייב להיות מנוסח ברגישות, בבהירות, במקצועיות, בזהירות ותוך הקפדה על רצונות בני המשפחה – וכל זה, תוך שמירה על אווירה טובה בין הצדדים.

לסיכום, עסקים קטנים ועסקים משפחתיים דורשים פעמים רבות יחס שונה ומותאם לאופי של העסק ושל הנפשות המפעילות אותו. מורכבות ההליכים בתחום זה מחייבת טיפול משפטי מותאם אישית לכל בעל עסק, בהתאם לסיפור חייו ולצרכיו, ותוך עמידה על תכנון אסטרטגיה וחשיבה לטווח ארוך.


המידע במאמר זה הוא כללי בלבד ואינו מהווה בשום אופן יעוץ מקצועי או תחליף לייעוץ מקצועי.

===========================================================================

לגשר על המחלוקות

עו”ד אנסטסיה אנופולסקי, נשואה 1+, הינה עורכת דין בתחום המשפט המסחרי ובעלים של משרד עו”ד אנופולסקי, משרד ייחודי המשלב שני תחומים משמעותיים בחיי הלקוח: משפחה ועסקים.

עו”ד אנופולסקי מלווה עסקים משפחתיים, ומסייעת לצדדים לגשר על המחלוקות ולקבל החלטות על-בסיס שיקולים רלוונטיים, וכן עורכת מסמכים משפטיים מחייבים אשר יקבעו את ההסכמות מבחינה חוקית. בנוסף, מסייעת עו”ד אנופולסקי בתכנון ובביצוע ההעברה הבין-דורית, העברת המושכות בעסק המשפחתי לדור השני והשלישי.

משרד עו”ד אנופולסקי מלווה יחידים, עסקים משפחתיים, חברות הזנק (Startups) ותאגידים בכל היבטי פעילותם המסחרית – החל משלב הקמת העסק, דרך ניהול משא ומתן, תכנון וניסוח חוזים, ועד לליווי עסקאות וייעוץ משפטי שוטף.

===========================================================================

תגובות