ניהול קריירה בעסק משפחתי

ניהול קריירה בעסק משפחתי

ניהול קריירה הוא תהליך מורכב. ניהול קריירה בעסק משפחתי הוא תהליך קשה לאין שיעור. איך עושים את זה נכון?

מאת: רו"ח איל דרורי
סחר ועסקים עסק משפחתי

אייל דרורי
(צילום: יח"צ)

כולנו יודעים שמשפחה לא בוחרים. לגבי קריירה – תלוי את מי שואלים. לעתים קורה שהקריירה והמשפחה משתלבות יחד למסלול אחד. זה בדיוק המקרה כאשר אנו לוקחים חלק בעסק משפחתי.

בניגוד להתנהלות במסגרת עסקים קטנים ובינוניים, עסק משפחתי מביא איתו דינמיקה מורכבת אשר עלולה להציף מטענים כאלה ואחרים בין בני המשפחה. תהליכים עסקיים מקבלים פן נוסף, אמוציונלי, אשר עלול להאפיל על שיקולים עסקיים "טהורים" ולהקשות על הצלחת העסק. האתגר של ניהול עסק משפחתי והקושי להפריד בין הדינמיקה העסקית לזו המשפחתית עומד בלבו של תהליך הייעוץ לעסקים משפחתיים.

ניהול עסק משפחתי, או קריירה אישית ומקצועית

רובנו שואפים להתקדם במישור התעסוקתי, לטפח את הקריירה, להרגיש סיפוק ובסופה של תקופה גם להרוויח יותר. התפתחות מקצועית ואישית היא הבסיס של תהליך ניהול קריירה יציב ונכון. בעסקים משפחתיים, ניהול הקריירה שונה מזה המתרחש בעסקים "רגילים". מתחים בין בני משפחה עלולים לחבל או לעכב את השאיפה של אחד מהם להתקדם לעמדות ניהול או לקבל סמכויות רחבות יותר. לדוגמה:

אב המשפחה, מייסד העסק עלול להעדיף את אחד הבנים או הבנות על האחר, משיקולים אמוציונליים ומתוך הסתמכות על היסטוריית היחסים שהייתה בין הילדים לאב לפני שנים, בשנות ילדותם.

אחד הבנים עלול להיות מאוים על ידי בן אחר אשר תמיד נחשב ל"מוכשר" מביניהם.

בעלה של אחת הבנות, אשר נקלט בעסק, מנסה לפלס את דרכו לדרגה בעלת השפעה ונתקל בעוינות ובחשדנות כמי שאינו חלק אינטגרלי מהמשפחה הגרעינית.

במקרים כאלה התסכול של בן המשפחה השואף להתקדם עלול לגדול ככל שהוא ירגיש כי הוא נתקל בחומה בצורה המונעת ממנו לצמוח בעסק. בנקודות כאלה, מנטור עסקי – המעניק שירותי ייעוץ ניהולי – יכול לעזור לבני המשפחה לגשר על האמוציות השליליות, לנטרל משקעים מהעבר ולהתבונן בנושא בצורה שקולה. החוכמה במקרים כאלה היא לגרום לכל בני המשפחה להבין ולכבד זה את צרכיו של זה, לדעת למדוד ולהעריך תוצאות עסקיות אמיתיות של כל אחד מהם, ולתת את המרחב אחד לשני להתפתח, מבלי לדרוך זה על אצבעותיו של זה.

פערי דורות בהקשר ניהול עסק משפחתי

אחד הנושאים העומדים במרכז תהליך ייעוץ לעסקים משפחתיים הוא פערי הדורות בין הדור המייסד לדור ההמשך של העסק. פערים אלה יכולים לבוא לידי ביטוי בהיבטים רבים, ביניהם:

העברה בין-דורית של ניהול העסק ככורח המציאות (לדוגמה, אילוצי גיל מתקדם או שיקולים בריאותיים), אשר נתקלת בהתנגדות מצדו של האב המייסד.

חילוקי דעות על אסטרטגיית הניהול העתידית של העסק.

רצון של דור ההמשך לקחת את המושכות לידיו מול הקושי של הדור המייסד לשחרר את השליטה ואת זכות "המילה האחרונה" בקבלת החלטות.

מתחים בין מספר בני משפחה או בני/בנות זוג שלהם, הקשורים להיקף ההשפעה על העסק והאשמת הדור המייסד בהעדפת אחד מהם.

פערים בין ידע ויכולות של הדור המייסד (ניסיונם העשיר והצלחתם בהקמת העסק וביסוסו) למול הידע והיכולות של דור ההמשך (בקיאותם בשינויים טכנולוגיים והיותם מעודכנים במגמות ניהוליות ועסקיות עכשוויות).

במידה שנוצר מתח גדול מדי בין הדור המייסד לילדיו הממשיכים, ניהול העסק עלול להגיע למשבר אשר יפריע להתנהלותו התקינה. במקרים כאלה, בתהליך ייעוץ עסקי אנו מגשרים על הפער בין הדורות ובונים תוכנית משותפת אשר נותנת מקום לביטוי של כל אחד מהצדדים וכל אחת מזוויות המבט. אנו מביאים את הצדדים להכרה כי בניהול העסק יש לראות את טובת הפיתוח העסקי לצד טובתו האישית של כל אחד מהצדדים, וכך מגיעים להסכמות סביב הדרך הנכונה לניהול, אשר תביא הן לצמיחה עסקית והן לכבוד הדדי זה לצרכיו של זה. המפתח לכך הוא בראש ובראשונה חשיבה ארוכת טווח – חשיבה לדורות.

גיבוש אמנה משפחתית

אמנה משפחתית הנה מסמך מחייב, הקובע את הגבולות ואת תוואי הפעולה של המשפחה במסגרת העסק. האמנה הנה מסמך חשוב מאוד, ובכתיבתה ובגיבושה מושגות מספר מטרות.

ראשית, כתיבת האמנה נעשית בתהליך עומק המתקיים מול כל בני המשפחה המעורבים בעסק. בהזדמנות זו כל אחד מבני המשפחה מקבל את המקום להשמיע את קולו. בתהליך כזה המון "רפש" עלול לצוף, אולם זו ההזדמנות להתמודד באופן בוגר ולנקות ככל הניתן משקעים אלה. גיבוש עקרונות האמנה יוצר "מסגרת-על" לפעילות העסקית, ובכך למעשה מאפשר יצירת חזון עסקי ומשפחתי לעתיד לבוא. החזון מבטא בתוכו את ה-DNA הייחודי למשפחה ולעסק, ובכך מאגד סביבו את בני המשפחה ויוצר הזדמנות לגבש הסכמות והבנות ביניהם.

האמנה המשפחתית מאפשרת גם להגדיר גבולות למינויים ניהוליים חיצוניים למשפחה. למשל, מינוי מנכ"ל שאינו בן משפחה, מכירת מניות החברה לגורמים חיצוניים, ועוד. הגעה להסכמות על נושאים אלה בצורה מתועדת ומחייבת, מונעת חיכוכים וריבים עתידיים. מכיוון שכל משפחה היא ייחודית ומיוחדת, כך גם כל אמנה משפחתית תהיה שונה במהותה מאלה שנכתבו עבור משפחות אחרות. בתהליך הכתיבה, הדיונים והפשרות הכרוכים ביצירת מסמך זה, עדיף שייקח חלק בעל מקצוע עם ניסיון עשיר בתחום, אשר מביא איתו את הכלים הנכונים להצלחת התהליך.

ניהול קריירה הוא תהליך מורכב, מאתגר ומלא הפתעות. ניהול קריירה בעסק משפחתי הוא תהליך קשה לאין שיעור ולעתים מתסכל. ניהול עסק משפחתי יכול להביא איתו אחדות, שגשוג והרמוניה בין בני המשפחה. באותה מידה, הוא עלול להביא למריבות, לפרידות ול"מלחמות עולם" בין אחים, בנים ואבות. על מנת שהעסק והמשפחה ימשיכו לתפקד יחדיו, לשגשג ולהצליח, אני ממליץ לכם לחשוב לדורות ולא לטווח הקצר, לשמור על כבודו, צרכיו ומקומו של כל אחד מבני המשפחה הקרובה, ולהיעזר בשירותי ליווי עסקים משפחתיים.

אם תפעלו כך, סביר כי תמצאו את הדרך להצלחה עסקית אשר תזוהה עם שם משפחתכם, בדיוק כפי שראיתם לנגד עיניכם כאשר דמיינתם את הצלחתו של העסק שלכם בעתיד.


רו"ח איל דרורי הוא מנכ"ל 'אלדר יועצים' העוסקת בליווי, ייעוץ ומנטורינג ליזמים, עסקים, עמותות וחברות. אנו מתמחים בתחומי הייעוץ האסטרטגי- עסקי, הפיננסי והניהולי.
פגשנו משפחות רבות והצלחנו בתהליכים מדודים, רגישים ומדויקים לייצר יחד איתן הבנה, דרך ותהליכים לשמירת המשפחה ולהצלחת העסק. www.eyaldrori.co.il | טל': 072-2616363

תגובות