דאגו להשאיר מקום טוב יותר לדורות הבאים

דאגו להשאיר מקום טוב יותר לדורות הבאים

לידה מוקדמת וקשה שגרמה לבתה הבכורה שיתוק מוחין, שינתה את מסלול חייה של בטי קולבק-אהרון. היא הקימה שני מיזמים עסקיים שאותם היא מנהלת, ובמקביל מסייעת לאנשים עם מוגבלויות. "בתי רוני פתחה אותי לחשיבה אחרת וגרמה לי לחשב מסלול מחדש", היא אומרת

מאת: יובל גמליאל (צילום: בלה שחר הלל)
סחר ועסקים פורצות דרך

על ניהול מותגי ענק: "כסופרווייזרית במשרד הפרסום גיתם/BBDO, ניהלתי תקציבי פרסום של לקוחות גדולים מתחומי הפיננסים, ההגרלות, התעופה והקמעונאות. כמנהלת קטגוריות שיווק ביוניליוור, ניהלתי מותגים שנמצאים אצל כולם בבית – קליק, קנור, ליפטון, ורד הגליל ועוד, מרמת הניהול העסקי, דרך אסטרטגיה וחדשנות ועד מהלכי תקשורת שיווקית בכל מדיה. אפשר לתאר את העשייה שלי אז על-ידי ציטוט של אחד המנהלים שלי: 'בטי הופכת כל אבן ומצליחה להביא פיצוח שיווקי מתוך תשוקה אמיתית'".

על ההחלטה להיות עצמאית: "לפני האימהות, סימנתי לי למטרה להתקדם לתפקיד סמנכ"לית שיווק בארגון והדרך לשם הייתה לי מאוד ברורה. אחרי 10 שנים של תפקידי ניהול אינטנסיביים, חוסר הגמישות והיעדר תחושת משמעות החלו להפריע מאוד. אני בולדוזרית של עשייה עם רעב אין-סופי ליצירת פתרונות חדשים. יזמת בנשמתי. התחושה שאני חייבת להקים משהו שהוא שלי, שיעניק ערך ממשי לאחרים, והרצון לעשייה חברתית, החלו לבעור בי. התחלתי לתכנן מפת דרכים שכללה מיזמים עסקיים משולבים עם יזמות חברתית. המיזם הראשון שהחלטתי להקים התמקד בהעברת הכלים האסטרטגיים, השיווקיים והפרסומיים שצברתי בשנות הניסיון המקצועי שלי, למנהלים ובעלי עסקים".

על העסק: "Best Practice” אותה הקמתי היא חברת ייעוץ לאסטרטגיה שיווקית, דיגיטל ופרסום. אני עובדת עם חברות גדולות, סטארט-אפים, עמותות ועסקים קטנים על פרויקטים של פיתוח אסטרטגיה, תכניות שיווק, ניהול מהלכי פרסום רחבי היקף וביצוע מהלכי שיווק דיגיטלי. כל פרויקט הוא שונה ועל כל אחד אני מסתערת בנחישות כדי להביא פיצוח ייחודי ואפקטיבי".

הייחודיות שלך בענף: "שילוב של שלושה עקרונות שאני תמיד מביאה איתי לתהליך ייעוץ: הבנה עמוקה בתהליך השיווקי המלא – מההבנה העסקית, דרך אסטרטגיה שיווקית ועד היישום בערוצי פעילות שונים כולל פרסום קלאסי ודיגיטלי ; יצירתיות מחוברת לקרקע – לא אציע פתרונות לפני שאמצה תובנות מלמידת שוק הפעילות, צרכי קהל המטרה ויכולות הלקוח. אני משלבת את התובנות שאספתי בחשיבה יצירתית ומציעה רעיונות ייחודיים שהלקוח לא היה חושב עליהם בעצמו, ושניתן להוציא לפועל ; אופטימיות וחיוביות – אני מביאה איתי לכל תהליך חשיבה חיובית, פתיחות והומור. כך התהליך הוא אפקטיבי וגם מהנה לי וללקוחות".

למידה תוך כדי תנועה

תפקידים נוספים: "מנכ"לית 'מרכז חוזקות' – מיזם שהקמתי בשותפות עם מירב ים חן, יועצת ארגונית בכירה המתמחה בגישת החוזקות לפיתוח מנהלים בארגונים. לפני חצי שנה מירב סיפרה שהיא חולמת להקים מיזם שיביא את הגישה למגוון קהלים, וביקשה שאשתתף בהקמתו כמנכ"לית. קראתי מחקרים שהוכיחו שהגישה מאפשרת לאנשים לזהות את הכישרונות הייחודיים להם ולצמוח מתוכם. לאחר שכתבתי תכנית עסקית, יצאנו לדרך. הקורס הראשון שפתחנו התקיים כשיתוף פעולה עם מרכז 'אחת לאחת' של ויצ"ו. הפידבקים מהמשתתפות, מרגשים עבורי".

סוד ההצלחה העסקית: "מול לקוחותיי אני בונה מערכת אמון מעמיקה והדדית. מעבר למקצוענות המצופה מאשת מקצוע בתחומי, אני אכפתית, משקיענית ומקפידה על איכות בתהליך ובתוצרים. לקוחותיי מרגישים את זה. בנוסף, אני מאמינה בלמידה תוך כדי עשייה. לפני פעולה, אני מתחילה בתכנון בסיס ולוקחת בחשבון כמה תרחישים אפשריים. יוצאת לדרך ובוחנת הצלחה תוך כדי תנועה. אם אני מגלה שטעיתי בדרך, אני מתקנת חזרה לעבר המטרה וממשיכה הלאה".

ה'אני מאמין' שלך: "החיים מגישים לכולנו מורכבויות ואתגרים. אם מסתכלים עליהם מזווית חיובית, כל אתגר הוא הזדמנות ללמידה, צמיחה והיכרות עם אנשים שעשויים להפוך לדמויות מפתח בחיינו. בכל שלב צריך לעצור ולבחון האם עשינו את המקסימום, מה למדנו מהדרך עד כה וכיצד ניתן לשפר לפעם הבאה".

להשאיר חותם

אימהות מיוחדת: "את התואר השני התחלתי לפני 9 שנים ונאלצתי להפסיק בסמסטר הראשון, בשל לידה מוקדמת וקשה של בתי הבכורה, רוני. כחודש לאחר הלידה סיפר לי אחד הרופאים שלא היה בטוח שאני והתינוקת נצא מהלידה בחיים. שתינו שרדנו, אך רוני נותרה עם נזק מוחי שידענו שיפגע בהתפתחותה ואכן היא אובחנה בגיל מוקדם יחסית עם שיתוק מוחין. השינוי לאימהות מיוחדת היווה רעידת אדמה שהשפיעה בצורה מכרעת על כל הבחירות שלי בקריירה ובחיים. רוני גרמה לי לחשב מסלול מחדש".

יזמות חברתית: "רוני בתי פתחה את עיניי ואת לבי לחשיבות העשייה החברתית. אנו כהורים מרגישים מהשטח עד כמה יש צרכים שלא מקבלים מענה, ואני מרגישה שזו זכות ושליחות לייצר להם פתרונות. דוגמא לכך היא 'צהרון תומך שילוב' שהקמתי עם שני הורים נוספים ובשותפות מדהימה עם בית איזי שפירא, מרכז הפועל ללא לאות לשפר את חייהם של אנשים עם מגבלות. הצהרון פונה לילדים עם נכות מוטורית שלומדים בבית ספר רגיל. מעבר לטיפולים, הילדים נהנים בצהרון מתחושה של קבוצת שווים, שהם 'כמו כולם'. הצהרון תורם כל כך לילדים המשתתפים ולמשפחותיהם עד שאנחנו חושבים כעת להפוך אותו ליוזמה ארצית".

מודל השראה: "נשיאת בית המשפט העליון לשעבר, השופטת דורית ביניש, על פריצת הדרך ועל חוקי הגנת הילד ; מריל סטריפ, ולא רק כי היא שחקנית מדהימה אלא כי היא מלאת יושרה וחמלה. ויש עוד רבות".

טיפ לנשים צעירות: "טיפ שקיבלתי לפני 10 שנים והפך למגדלור עבורי – השאירו חותם. נצלו את הזמן ואת היכולות שלכן עד תום ודאגו להשאיר מקום טוב יותר לדורות הבאים. השקיעו בהגדרת המטרה שלכן ובחרו בתבונה את המקום או האנשים שיקדמו אתכן לעברה".

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

שם ומשפחה: בטי קולבק-אהרון

גיל ומצב משפחתי: 39, נשואה + 2

השכלה: תואר ראשון בפסיכולוגיה ובתקשורת מאוניברסיטת תל-אביב. בימים אלה משלימה תואר שני במנהל עסקים, במכללה האקדמית תל-אביב-יפו.

תפקיד: מנכ"לית Best Practice – חברת ייעוץ לאסטרטגיה שיווקית, דיגיטל ופרסום. מרצה על שיווק, מיתוג, דיגיטל ופרסום באקדמיה ובמכללות.

תפקידים נוספים: מנכ"לית "מרכז חוזקות".

תפקידים קודמים: סופרווייזרית במשרד הפרסום גיתם/BBDO, ניהלה תקציבי פרסום של לקוחות גדולים במשק. מנהלת בחטיבת השיווק ביוניליוור, ניהלה מגוון מותגי ענק בינלאומיים ומקומיים במוצרי צריכה.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

 

תגובות