ליווי משפטי להצלחה עסקית

ליווי משפטי להצלחה עסקית

מאת: ענת יפה
אקדמיה וחברה מטריושקה

עו"ד ורה אורמן עוסקת בתחום המשפטי כבר עשור ובעלת משרד 6 שנים. כילדה, בשנת 1996, היא עלתה לארץ מרוסיה יחד עם הוריה: אביה, בעל תואר שני בהנדסה אזרחית; אמה בעלת תואר שני בכלכלה. "עלינו לישראל כי זו הייתה הרוח בעיר שלנו, שבזמנו חיו בה הרבה יהודים ורובם עלו לארץ. לכולם היה ברור שזה רק עניין של זמן עד שעולים לארץ ישראל, ואחותי כבר עלתה לישראל בגיל 16, בתוכנית נעל"ה, התגייסה לצבא והמתינה להגעתנו", מספרת עו"ד אורמן.

קשיי קליטה אינם זכורים לה באופן אישי, אולי מעטים בשנה הראשונה להגעתה ארצה. הקשיים האמיתיים היו של הוריה, שחוו את קשיי אובדן המעמד החברתי והכלכלי. "חוויתי זאת הרבה יותר כאשר התקדמתי בחיים המקצועיים וראיתי כיצד הורים אחרים עוזרים לילדים שלהם, במימון הוצאות או עזרה ברכישת דירה או באמצעות קשרים, ולהורים שלי לא היו יכולות כאלה. נאלצתי לעבוד לבד ולהשיג הכל בעצמי", מספרת עו"ד אורמן.

אבל הקשיים לא ממש הרתיעו אותה: היא סיימה שירות צבאי ולימודי משפטים, צברה ניסיון רב בייצוג משפטי של בעלי עסקים בתוך ומחוץ לבתי משפט. במהלך עבודתה נחשפה למצבם העגום של עסקים בישראל וחיפשה דרכים לסייע להם, באמצעות הידע, הניסיון והכלים המשפטיים שצברה. בעקבות זאת יצרה מודל לניהול סיכונים בעסק, ובהתבסס על המודל פיתחה שיטה ייחודית לליווי משפטי של עסקים וחברות ליצירת מעטפת הגנה משפטית וביטחון והצלחה עסקיים.

היום, בנוסף לעבודה העיקרית שלה כעו"ד שמלווה עסקים וחברות, עו"ד אורמן גם מתרכזת בפעילות חברתית והנגשת הכלים שיצרה לעסקים קטנים, באמצעות הרצאות, כתיבה ופעילויות נוספות: היא מעניקה ייעוץ משפטי ברשות העלייה בעיריית תל אביב, לעולים דוברי השפה הרוסית, וליזמים שרק עלו לארץ וכבר מבקשים לפתוח עסק. "זה נותן לי סיפוק אדיר", מדגישה עו"ד אורמן.

היא גם חברת הוועד המנהל בהתאחדות היזמים בישראל, עמותה שמסייעת לבעלי עסקים, מנטורית לעסקים במתחם עבודה משותף VISION בהרצליה, ומובילה את מדור העסקים בעיתון האינטרנטי JOKOPOST, בו מתפרסמים מאמרי דעה שלה בנושאים הקשורים לעולמם של עסקים קטנים בישראל, במטרה לעורר מודעות לבעיות של בעלי עסקים, שלעתים הם שקופים עבור מקבלי ההחלטות במדינה.

עו"ד אורמן מייצגת חברות ובעלי עסקים קטנים ובינוניים, שמבקשים לעשות עסקים כמו מקצוענים אמיתיים, בביטחון ובעוצמה, ולהגיע להצלחה עסקית. היא רותמת את הידע והכלים המשפטיים שצברה במהלך השנים לטובת ההצלחה העסקית של לקוחותיה.

מהמקום בו את נמצאת היום, איזה טיפ תעניקי לעולים חדשים?

"להבין שקליטה זה תהליך מאוד ארוך של שנים, ולפעמים עשרות שנים, עד שתרגישו ישראלים, וזה בסדר לתת זמן לתהליך ובעיקר להיות גאה במוצא שלך ובשונות שלך – קיבוץ גלויות זה אחד הדברים היפים בארץ".

לעו"ד אורמן הישגים לא מבוטלים:

היא ייצגה בעלת עסק שהעובדות שלה התארגנו כנגדה וטענו שהיא מפלה נשים. בזכות הטיפול של עו"ד אורמן, הלקוחה זכתה בכל התיקים; בעל עסק מנוסה, אשר עבד על פי המודל שלה, הצליח להגדיל את הפעילות ועקב כך גם את המחזור בעשרות אלפי שקלים. הישג נוסף הוא סיפורן של שתי בעלות עסקים, כל אחת מומחית בתחומה, אשר רצו לשתף פעולה ולא הצליחו. לאחר ליווי של עו"ד אורמן, הצליחו השתיים להגיע להסכמות ולגשר על הפערים, ובסופו של דבר לקדם את המיזם שלהן להצלחה מסחררת. ואלה רק חלק מהדוגמאות לעסקים שנהנו ונהנים מליווי משפטי להצלחה עסקית.

ומה הם היעדים הבאים?

"להמשיך ללוות כמה שיותר בעלי עסקים וחברות בשיטה הייחודית שפיתחתי, ליצירת מעטפת הגנה משפטית והצלחה עסקית. להנגיש את השימוש בכלים המשפטיים גם לעסקים קטנים ליצירת עסק מלא ביטחון, עוצמה והצלחה, הפצת הבשורה שלי לכמה שיותר עסקים וחברות, וסיוע ליזמים עולים חדשים".


לפרטים: 054-6314824, [email protected] | אתר: www.orman-law.co.il

תגובות