La Famiglia: טולמנ'ס – הדור הבא

La Famiglia: טולמנ'ס – הדור הבא

מאחורי שמות של חברות או מותגים ניצבים בני משפחה, דורות, זיכרונות, געגועים ומנהגים ייחודיים שמבדלים אותם מהאחרים. במדור זה נכיר את נציגי משפחות העיצוב הידועות בישראל ואת בני הדור הבא המנצחים יחד על המלאכה, והפעם: משפחת טולמנ'ס

מאת: מערכת Designer
Designer סגנון חיים

משפחת טולמנ'ס

אב המשפחה: שוקי שוורץ
הבנות: לירון שוורץ גילת ושירלי שוורץ קאופמן

מימין לשמאל: שוקי שוורץ, לירון שוורץ, גילת ושירלי שוורץ קאופמן (צילום: בנימין אדם)

מימין לשמאל: שוקי שוורץ, לירון שוורץ, גילת ושירלי שוורץ קאופמן (צילום: בנימין אדם)

 

כרטיס ביקור | חברת טולמנ'ס מובילה כבר 30 שנה את תחום העיצוב בישראל. החברה מייצגת מותגי על בינלאומיים בתחומי ריהוט פנים וחוץ, ריהוט משרדי, מטבחים, כלי בית ואביזרים. טולמנ'ס מונה היום כ-130 איש ב-8 סניפים שונים הפזורים ברחבי הארץ וסניף נוסף במילאנו.

ההתחלה | שוקי, המנכ"ל והבעלים, כדורסלן מכבי תל אביב ונבחרת ישראל בעברו, רשם הצלחה עסקית עם הקמתה ומכירתה של "פיניש", שהתמחתה בתחום הריהוט המשרדי המעוצב. בשנת 2005 רכש עם קבוצת משקיעים את חברת טולמנ'ס. האתגר היה לקחת מותג מבוסס ומוביל ולמצוא את הדרך הנכונה להצעידו קדימה ולבצע את קפיצת המדרגה הבאה. בהתאם לתכנון, בעשור האחרון החברה התפתחה, נכנסה לתחומי פעילות חדשים והמשיכה לבסס מעמדה כמותג מוביל בתחום עיצוב הבית.

דור העתיד | לירון למדה עיצוב פנים בניו יורק וב-HIT, הצטרפה לעסק לפני כ-10 שנים, וכיום היא מובילה את צוות העיצוב והמכירות של מותגי היוקרה. שירלי, בוגרת לימודי מנהל עסקים במרכז הבינתחומי, התמחתה בייעוץ אסטרטגי לחברות קמעונאיות, והצטרפה לצוות כמנהלת המותג טולמנ'ס אאוטלט.

נוסטלגיה | "אבא, שוקי, היה שחקן כדורסל בתקופה הזוהרת של מכבי תל אביב", מספרות לירון ושירלי. "אנחנו נולדנו אחרי, ולא זכינו לראותו ברגעי התהילה, אך גדלנו על התמונות, הסרטים והסיפורים. מאז ועד היום אנשים מזהים אותו, נזכרים ברגעים היפים של הקבוצה ומספרים לנו בהתרגשות על התקופה ההיא".

הווי משפחתי | "מאז שהילדות היו קטנות, נסענו להרבה טיולים מאתגרים בארץ ובעולם", מספר שוקי. "נושא המשפחתיות תמיד היווה ערך עליון בבית, אנחנו משפחה מאוד מגובשת, מדברים בפתיחות ומתייעצים על הכל, והצלחנו להדביק בכך את בני הזוג של הבנות ואת הנכדים. לירון ושירלי גרות באותו בניין, דלת מול דלת, וחולקות שיחות על העסק לצד גידול הילדים במשמרות משותפות".

ארוחות משפחתיות | "בכל סופ"ש ובחגים, אמא, רוחל'ה, אשפית בישול ואירוח, מפנקת אותנו במטעמים. יש הרבה שיחות מסביב לשולחן, בעיקר בדיחות וסיפורים מתקופת הכדורסל של אבא. בשנים האחרונות הילדים הקטנים במשפחה די פעילים סביב השולחן, ובין לבין אי אפשר להימנע מלהגניב שיחות על העסק".

סנטימנטים | "במלאת 30 שנה לטולמנ'ס, חידשנו את אולם התצוגה הראשי בהרצליה פיתוח. הקונספט הכללי מציג את המותגים השונים שהחברה מייצגת בחללים שונים וייחודיים.
אחד המותגים מראשית ימיה של החברה הינו בית העיצוב האיטלקי CASSINA, שהוקם לפני 90 שנה ופועל כעסק משפחתי כחברות איטלקיות נוספות. בכניסה לאולם התצוגה, בחרנו להציג ספרייה, שתכנן בשנת 1940 האדריכל האיטלקי פרנקו אלביני, אך לא הצליח להשלימה בחייו. בשנת 2011 הציגה חברת CASSINA את הספרייה המושלמת, לאחר מחקר ופיתוח של השרטוטים המקוריים. הספרייה, VELIERO (מפרש באיטלקית), מציגה מלאכת מחשבת של עבודת נגרות ומשחקי איזון פיזיקליים".

השראה | "'האחים שוורץ'. כשמשפחתו של סבא דוד (אבא של שוקי) עלתה לארץ, הם הקימו בארץ בית מלאכה, שבמרוצת השנים הפך ל'נגריית האחים שוורץ', בו היו שותפים ליצירה ועסקים שלושת האחים, משה, דוד ואברהם. שוקי גדל בנגרייה על ערכים של חלוציות, עשייה ומשפחה.
מתוך הנגרייה המשפחתית הזו צמח שוקי והקים את חברת 'פיניש'.

מוטו | "כמשפחה שגדלה על ערכי הספורט והישגיות, רוח קבוצתית מנצחת וחתירה למצוינות היו תמיד דרך חיים. יש משפט שאבא שוקי הנחיל לנו בילדות, ועד היום כולנו משתמשים בו בסיטואציות שונות: 'מהמגרש יורדים רק עם גופייה מזיעה'…".

חזון | "לקדם ולהוביל את תרבות העיצוב בישראל, במטרה לשפר את סביבת החיים של כל אחד ואחת מאיתנו, וגם להמשיך ולהנחיל בחברה את הערכים המשפחתיים, המתמקדים בעשייה קבוצתית ובמצוינות".

תגובות