La Famiglia: משפחת שמרון

La Famiglia: משפחת שמרון

מאת: מערכת Designer (צילום: בנימין אדם)
Designer סגנון חיים

ULTIMA: השראה עסקית ויצירתית

כרטיס ביקור | רשת רהיטי "אולטימה" מייבאת – כבר שלושה דורות ויותר מחמישה עשורים – מותגי ריהוט איטלקיים מובילים, המייצגים את מיטב הטרנדים והיצירתיות של העיצוב האיטלקי. הרשת מייצגת בבלעדיות את המותגים Kermes, Vittorio Franco ו-Nias, ולאחרונה זכתה גם בייצוג בבלעדיות של קבוצת Colombini – הקבוצה הגדולה ביותר באיטליה ובין השלוש הגדולות באירופה, שמובילה בקונספט עיצוב איטלקי עדכני עבור כל חללי הבית עם המותגים Febal Casa, Colombini casa.

האנשים | יעקב ברוך, מייסד העסק המשפחתי ואביה של אורלי שמרון, בעלה דודי וילדיהם רועי, אריאל, עידו וגיא.

ההתחלה | התשוקה לרהיטים בכלל ולעיצוב איטלקי בפרט צמחה אצל יעקב כשהחל לייבא מוצרים מעוצבים מאיטליה לפני כ-50 שנה. דודי, חתנו, שהצטרף למשפחה עוד כשהיה בן הזוג של אורלי, "נדלק" והתאהב ברעיון, טיפח את אהבתו לאיטליה והתמקצע ביחד עם המעצבים האיטלקיים בהתאמת מוצרים לצרכן הישראלי, עם דגש על מערכות ישיבה. לימים הקימו אורלי ודודי את רשת ULTIMA, שכיום משווקת את מוצריה בפריסה ארצית, באמצעות סניפים של הרשת וזכיינים נבחרים.

העושים במלאכה | דודי, מנהל ומוביל את החברה ואחראי על בחירת הקולקציות באיטליה; אורלי, אחראית על אדמיניסטרציה וכספים; עידו, מנהל רשת החנויות; אריאל, אחראית על העמדה ועיצוב הסניפים; גיא, אחראי על צילומי הקטלוגים של החברה; רועי, אחראי על הפרסום בדיגיטל; רחלי, אחותו של דודי, מנהלת קשרי אדריכלים ומעצבים.

נוסטלגיה | "בתחילת הדרך הגיעו מאיטליה משלוחים רבים שלא נמצא להם מקום במחסנים שהיו מלאים. כפתרון יצירתי הפכה החנייה בבית למחסן זמני. זיכרון נוסף הוא מהתערוכה הבינלאומית שמתקיימת בקלן, גרמניה: אורלי ודודי החליטו לקחת איתם את רועי, שהיה אז בן שנה. כיוון שבתערוכות מקצועיות בינלאומיות לא מאפשרים כניסת ילדים, נאלצו מארגני התערוכה להתאים את החוקים כדי שרועי יוכל להתלוות להוריו. כשהתהלכו בתערוכה עם עגלת תינוק, זה היה מחזה בלתי נשכח ולא שיגרתי בתערוכה".

פנאי והווי | "המשפחה היא ערך עליון אצלנו. מדי שישי אנחנו נפגשים לקידוש ולארוחת ערב, דודי אחראי על הבישולים וכל הילדים מסייעים לו. אחרי הארוחה משחקים יחד משחקי קופסה וקלפים. בשבתות מבלים בבריכה בביתם של אורלי ודודי, והגברים מכינים על האש. בנוסף, אנחנו אוהבים לטייל בעולם, וכל בן משפחה שגר בחו"ל מספק לנו סיבה לטיול משפחתי".

סנטימנטים | "לפני כ-20 שנה עיצב דודי מערכת ישיבה מעור בשם "מדאה". מהרגע הראשון הוא ידע שהדגם ייראה מדהים בצבע לבן, צבע שלא היה מקובל באותה התקופה. למרות זאת הוא התעקש להכינו בצבע לבן. היצרן האיטלקי התנגד תחילה, אבל כשהבין שדודי מתעקש, הכין את הדגם בצבע לבן, ואז דודי "הכריח" אותו להציג את הדגם בתערוכה במילאנו. באותה תערוכה קיבל האיטלקי הזמנות רבות מהדגם בלבן, שבהמשך הופצו לכל העולם, בכמויות שאין לדמיין. מספר חודשים אחרי, ביום הולדתו של דודי, קיבלנו מתנה מאיטליה – מכולה שלמה ובה פינות ישיבה בדגם מדאה בצבע לבן".

השראה | "אין ספק שדודי הוא מקור השראה לכל המשפחה. זאת בזכות אהבתו לאסתטיקה ולהתאמה מושלמת. היצירתיות שלו שבאה לידי ביטוי בתחומים רבים ובעיקר בעיצוב מוצרים, עם הניסיון הרב הנצבר ויכולת ההתאמה לאורח החיים בישראל (לדוגמה: ריפוד בבד מיוחד שמתאים לחיות מחמד ultima pets friendly דוחה כתמים), תשומת לב לפרטים וראייה כוללת, ויכולת חיזוי טרנדים. הרצון והחיפוש אחר חדשנות הם ההשראה העסקית והיצירתית לכל המשפחה".

מוטו | "משפחה לא בוחרים. אחד למען כולם, כולם למען אחד. תמיד, בכל זמן ובכל מקום, כי 'דם זה לא מים' ואיטליה זורמת בדם של כולנו. קשר משפחתי חזק בין כולנו ושל כולנו לאיטליה, אהבת איטליה, אימוץ התרבות האיטלקית, נסיעות עבודה רבות לארץ המגף, אוכל טוב ויין משובח עם חברים איטלקיים".

חזון | "להמשיך, כמשפחה, להוביל ולהטמיע את הטרנדים האחרונים בעיצוב איטלקי, לכל חללי הבית, באמצעות מותגים מובילים, ולהמשיך את שיתוף הפעולה המשפחתי הפורה שלנו".


עיצוב פנים שגית בר חן ביגוד אורלי שמרון אופנת סיליז

תגובות

Comments are closed