La Famiglia: רנבי – הדור הבא

La Famiglia: רנבי – הדור הבא

מאחורי שמות של חברות או מותגים ניצבים בני משפחה, דורות, זיכרונות, געגועים ומנהגים ייחודיים שמבדלים אותם מהאחרים. במדור זה נכיר את נציגי משפחות העיצוב הידועות בישראל ואת בני הדור הבא המנצחים יחד על המלאכה, והפעם: משפחת רנבי

מאת: מערכת Designer
Designer סגנון חיים

משפחת רנבי

האחים: דליה טופל, סולנג' הנדלר ובני מורן
הילדים: שרון הנדלר וולף, קרן הנדלר, ליאת טופל ואורן טופל

יושבים מימין לשמאל: בני מורן, יו"ר ובעלים, סולנג' הנדלר, מנכ"ל משותף ובעלים, דליה טופל, קניינית ובעלים. עומדים מימין לשמאל: ליאת טופל, מנהלת קשרי אדריכלים ומרקום, שרון הנדלר וולף, סמנכ"לית תפעול ומנהלת חנויות כיכר המדינה, אורן טופל, מנהל מחלקת פרוייקטים (צילום: עמית שעל)

יושבים מימין לשמאל: בני מורן, יו"ר ובעלים, סולנג' הנדלר, מנכ"ל משותף ובעלים, דליה טופל, קניינית ובעלים.
עומדים מימין לשמאל: ליאת טופל, מנהלת קשרי אדריכלים ומרקום, שרון הנדלר וולף, סמנכ"לית תפעול ומנהלת חנויות כיכר המדינה, אורן טופל, מנהל מחלקת פרוייקטים (צילום: עמית שעל)

 

כרטיס ביקור | רנבי הוקמה בשנת 1978, והפכה להיות בית אופנה לפריטי טקסטיל, המתמחה בווילונות, בדי ריפוד, שטיחים, טפטים, מצעים, כלי הגשה ואקססוריז לבית.

ההתחלה | "בטהרן עסק הסבא בייבוא בלעדי של מותגי טקסטיל וקוסמטיקה מאירופה. כשהגיע לארץ קיבל מכולה עם בדים מאירופה, שהבנים רצו 'להיפטר' ממנה, אבל כך לאט לאט נמשכו לתוך הענף והחלו לעסוק בו".

דור העתיד | ליאת בוגרת לימודי תקשורת חזותית באסכולה ולימודי צורפות, אורן בוגר לימודי תואר ראשון במנהל עסקים בבינתחומי הרצליה, שרון בעלת תואר שני במנהל עסקים למנהליםEMBA) ) באוניברסיטה העברית, קרן בעלת תואר שני במנהל עסקים והתמחות בשיווק (MBA) בבינתחומי.

נוסטלגיה | "זיכרון ילדות חזק אצל כולנו הוא הבית של סבתא וסבא ברמת חן. הבית היווה מקום מפגש ובו היינו מעבירים את סופי השבוע. סבא היה דמות דומיננטית עבור כולנו, ובכל שבת היה קם מוקדם ומתחיל במלאכת ארוחת בוקר (בז'רגון המשפחתי: "שבתי"). את השעות לאחר מכן היינו מבלים, אנחנו הילדים, במרתף שהיה מלא בגלילי בדים ועורות ושימש עבורנו מגרש משחקים. עד היום ריח הבדים והעורות מזכיר לנו את הבית של סבתא וסבא.

"זיכרון נוסף הוא מלפני 22 שנה, כשנערך אירוע פתיחה של בית רנבי במעונו החדש ברחוב הרצל. לכבוד האירוע סגרו את הרחוב (תקדים ראשון בתל אביב), במרפסות של השכנים נתלו שטיחים והמלצרים היו לבושים בטקסטיל מהמלאי שלנו שנתפר במיוחד. באירוע השתתפו כ-4,000 אורחים".

הווי משפחתי | "אנחנו משפחה מלוכדת, וההווי המשפחתי סובב בעיקר סביב תרבות האירוח. אנו נפגשים בכל סופשבוע, כשבעבר נהגנו לאכול ארוחות בשישי ובשבת. היום אנו נפגשים בשישי בערב ולעתים בשבת לבראנץ' שבתי".

ארוחות משפחתיות | "בארוחות שישי שיחות על העסק הן בלתי נמנעות. עם זאת, היום, מאז שהילדים הקטנים נולדו, מוקד השיח השתנה.

בשישי אנו אוכלים את האוכל הפרסי והמסורתי של סבתא (שהועבר לדור השלישי), כאשר היום האחיות, דליה וסולנג', הן אלה שמבשלות".

סנטימנטים | "החנות הראשונה נפתחה ברחוב עמק יזרעאל, לימים פרנקל 41. זכור לנו הרחוב של פעם, עם סבא שתמיד היה לבוש חליפת שלושה חלקים עם שעון כיס, יושב מחוץ לחנות ומפקח על הנעשה. היום, שלושים שנה אחרי, סגרנו מעגל – ואת חנות השטיחים, אשר מצטרפת לחנויות הנוספות של החברה, פתחנו באותה החנות הראשונה".

השראה | "סבתא. היא דמות מרכזית בחיי כולנו, הדמות המלכדת. אישה אצילית, מלאת סטייל ואלגנטיות, עם נחישות וכוח רצון, שחיה את חייה באסתטיקה מופתית, וחוש הסדר והארגון שלה מהלך עלינו קסם".

מוטו | "תשומת הלב לפרטים הקטנים מאוד חשובה לנו, כי 'אלוהים נמצא בפרטים הקטנים'".

חזון | "להעביר כל אדם שנכנס בשערינו חוויה בלתי נשכחת. להפיץ בחברה בה אנו חיים אמות מידה של מקצועיות ושירות ולהעלות את המודעות לאסתטיקה בכל בית, ליצור סביבת חיים מעוצבת בבתים ישראלים שיעניקו שלווה, וכמובן להרחיב את ליין השיווק של רנבי בעולם".

תגובות