אשפי המטבח

אשפי המטבח

הם חיים ונושמים את תעשיית המטבחים ונחשבים למומחים בכל הקשור לעיצוב המטבח העכשווי והמגמות הצפויות בשנים הקרובות. ערן ואלעד סייג, בעלים ומנכ"לים משותפים בחברת SAMGAL, בשיחה על דיוק, עוצמה ורגש בחדר החשוב בבית

מאת: מיכל אסף (צילומים: אלעד גונן)
Designer סגנון חיים

המטבח, כפי שכבר ידוע לכולנו, הוא המרכז של הבית. החלל המחבר, מרכז העשייה והמפגש המשפחתי. הבבואה המייצגת את בני המשפחה. הפונקציות הללו הקנו למטבח, ובצדק, את הכבוד הראוי כחדר שמחשבה רבה מושקעת בתכנונו, כמו גם משאבים וחידושים ברוח הזמן.

   ערן סייג

חברת SAMGAL, שהפכה בשנים האחרונות לסמל סטטוס של דיוק, עוצמה ורגש, מגלמת בתפיסתה את כל אלה. בחברה המשפחתית, שנוסדה על ידי אבי המשפחה, גבריאל סייג ז"ל, והמנוהלת היום על ידי בני הדור השני, האחים ערן ואלעד סייג, המשמשים כבעלים ומנכ"לים משותפים, מאמינים שהמטבח הוא החדר החשוב בבית.

"מסיבה זו אנו מקפידים על תכנון מטבחים נוחים, המשלבים מוצרי חשמל ביתיים חכמים", מציינים ערן ואלעד. חלוקת העבודה בין השניים ברורה: ערן אחראי על חטיבת המטבחים, ואלעד על חטיבת החשמל. עובדת היותם אחים "היא רק יתרון בראייה ובחזון כממשיכי דרכו של אבא", אומר ערן.

תפיסת העולם שלהם בכל הקשור למטבח ברורה וחד-משמעית. "המטבח העכשווי בולט מאוד בעיצובו", קובע ערן. "הוא מסוגנן ומשופע בטכנולוגיות חדשות, המקלות על עבודת הבשלנים בבית. הוא חייב להכיל אזורי אחסון רבים, נוחים ונגישים לבשלן הביתי ולמשפחתו. למעשה, המטבח העכשווי מתחשב בכל בני הבית – ברצונותיהם ובצורכיהם. ניתן לומר כי במטבח העכשווי, כמעט ב-90% מהתכנונים נראה אי עבודה, המיועד גם לאכילה ולישיבה – אבל בנוסף ובעיקר גם לאחסון. הפונקציה המרכזית בתכנון מטבח, ועל כך אנו מקפידים – גם בהתייחס להמלצות שלנו לרכישת מוצרי חשמל פונקציונליים: המטבח אמור לשרת את צורכי המשתמש ולא להפך".

האם המושג "טרנד" רלוונטי כשמדברים על עיצוב המטבח?

ערן: "ללא ספק. ככל שהמודעות בישראל לעיצוב מוקפד ולרמת גמר גבוהה משתרשת, כך ניתן יותר ויותר דגש לטרנדים עיצוביים. עם זאת, יש טרנדים שהם על-זמניים. אנו, כחברה המייחסת חשיבות עליונה לאורך חיי המטבח כפריט עיצובי שאמור להחזיק מעמד בבית לפחות 15 שנה, מנסים למנן את הטרנדים לכאלה שלא חולפים כל כך מהר ולהתייחס למטבח כמוצר על-זמני. בגלל זה חשוב לנו בעיצוב המטבח להתייחס גם לסביבתו ולהנחות את הלקוח לבחור תאורה/ אקססוריז/ שטיחים וכדומה שהם טרנדיים, אבל ניתנים להחלפה בקלות יחסית".

דגם נחושת                                                                                                                                 דגם גרניט
(לחצו להגדלה)

פונקציונליות ודקורציה

    אלעד סייג

לצד עיצוב המטבח על הפונקציות השונות שבו, האחים סייג מאמינים שגם לאבזור משלים יש חלק נכבד בחוויה הכוללת. "חשיבות הפריטים המשלימים באה לידי ביטוי, בראש ובראשונה, במוצרי החשמל – הן ככוח עזר לבשלן הישראלי, הן מבחינת נראות עיצובית, והן מבחינת מגוון וחדשנות", מסביר אלעד. "בימינו פתוחות בפני הלקוח מגוון אפשרויות מעוצבות ופונקציונליות. בתכנון המכשיר החשמלי, מעבר ליעילות המוצר, מושקעים משאבים רבים להפיכת המוצר לפריט עיצובי מובהק. לשם כך משתמשים במעצבים בעלי שם עולמי, דוגמת פיליפ סטארק ואורה איטו היפני.

"להשלמת המראה העיצובי אנו מייחסים גם חשיבות רבה לגופי תאורה – כאלה שיעניקו תאורה מקצועית לעבודה וכאלה שישפיעו על האווירה, במה שמכונה תאורה דקורטיבית. חלק מהפריטים המשלימים הם, כמובן, כיסאות האי, כלי האוכל, הווילונות וכל דבר שנכנס למטבח".

מה לדעתכם מייצג הדור החדש של המטבחים?

ערן: "ללא ספק חדשנות ועיצוב ללא פשרות, וכמובן תחכומים עיצוביים ללא הרף. הוא מציב את המטבח במרכז – הן מבחינת השקעת המשאבים לבנייתו והן מבחינת רמת הציפיות. אנחנו, כחברה, מחויבים לתת ללקוח את אפשרויות הבחירה הרחבות ביותר לצורך תכנון והקמת מטבח חלומותיו. הדור החדש של המטבחים לא נתון לזרם עיצובי מיוחד. הוא יכול להיות קלאסי, כפרי, אורבני, שילוב של אחד מהם או יותר".

דגם סטון                                                                                                                                 דגם סהרה
(לחצו להגדלה)

מהן המגמות שיובילו את עיצוב המטבח בשנים הקרובות, הן בעיצוב והן במה שמכונה המטבח החשמלי החכם?

ערן: "שימוש בחומרי גלם שעד היום מצאנו בכל מקום מלבד במטבח. חומרים כגון ברזל טבעי, נחושת, פליז, בדים גסים, שיש טבעי, ועצים גולמיים בטקסטורות גסות במיוחד, שיותאמו לצורכי המטבח הביתי ויוסבו לחזיתות המטבח. מבנה המטבח נפתח יותר ויותר לצורת שני מקבילים בעלי אזור אחסנה גבוה, הכולל בתוכו את המקרר, התנור ומוצרי החשמל, והאי מולו, שיהיה אי ארוך ככל האפשר ומיועד לעבודה – יכלול כיורים, כיריים ומשטח עבודה מכובד. בעזרת מתקנים שונים נבנה באזורים הגבוהים דלתות סתרים, שכאשר הן נפתחות נחשפים כל מוצרי החשמל הקטנים, כמו טוסטרים, מיקסרים ועוד. טרנד בולט נוסף הוא אבזור המטבח בצמחייה. זה די ברור, כי מדובר באחד הטרנדים המעניינים, לצד שילוב מערכות חשמל מתקדמות".

אלעד: "קיים צורך בסינרגיה מושלמת ופונקציונלית של מוצרי החשמל במטבח, לפי סגנון העיצוב. אנחנו תמיד ממליצים לבחור את מוצרי החשמל לפי צורכי השימוש – בטרם העיצוב הסופי של המטבח עצמו. מוצרי חשמל המחייבים תכנון מראש הם: קולטי אדים אינטגרליים בארונות המטבח, או בתצורת מעלית העולה מעל פני השיש בסמוך לכיריים, כיריים גז ואינדוקציה בהתקנה שטוחה לשילוב מושלם עם השיש, והכנת מקום בארונות המטבח. תנורי אפייה בגדלים שונים מגובה 45 ס"מ קומפקטי, ועד XXL ברוחב 90 ס"ג וגובה 60 ס"מ – לחובבי הבישול ואירוח מספר רב של אורחים.

"משקל רב אנו מעניקים לנושא המקררים. לדוגמה: מקררים אינטגרליים עם חיפוי דלתות זכוכית או חיפויים המשתלבים באופן טבעי כחלק בלתי נפרד מחזיתות המטבח – לפי גוון ומרקם. כל מוצרי החשמל הללו חייבים להשתלב במטבח המתוכנן במיקום הנכון, עם יציאות חשמל ומים מדויקות. את כל זה ניתן יהיה לקבל ממעצבי המטבחים ויועצי החשמל בעת תכנון המטבח".

תגובות

Comments are closed