'מים בריאים קנגן' – לאיכות חיים

'מים בריאים קנגן' – לאיכות חיים

במקום להרחיק עד למקורות מי הפלאים במקסיקו, צרפת או אפגניסטן כדי לחוות את השפעותיהם הבריאותיות, אפשר היום ליהנות גם בישראל ממכשירי Kangen Water – מותג יפני למערכות המים האלקליניים שכובשות את העולם. מים בריאים קנגן: כל הפרטים

מאת: רונית שנבאי (צילומים: יח"צ קנגן)
מגזין מים סחר ועסקים

האם מי הברז בביתכם ראויים לשתייה? לפי ארגון הסביבה האמריקני (EWG), מאז שנת 2004 נמצאו במי הברז של ארה"ב 315 מזהמים – שלמעלה ממחציתם אינם כלל תחת פיקוח ועשויים להימצא במים בכל כמות שהיא. גם מים מבקבוקים לא בהכרח בריאים יותר, למרות שהם נתפשים כך, אך לרוב ההבדל היחידי הוא במינרלים המוספים – שיתרונותיהם בריאותיים אינם מוכחים.

מנגד, האוסמוזה ההפוכה היא תהליך סינון שעשוי להועיל באזורים שהרשויות לא מספקות בהם מים מטוהרים, והיא שכיחה במתקני מים בבקבוקים, אלא שחומרים כימיים מסוכנים כגון חומרי הדברה וקוטלי עשבים או כלור, שקטנים מולקולרית ממים, יכולים לחדור בקלות דרך המסנן. בנוסף, במים מטבעם יש מינרלים בריאים בעלי תפקיד חיוני למערכות הגוף, אך אוסמוזה הפוכה מסירה אותם ומסכנת בכך את בריאותו.

החברה המודרנית המערבית מתאפיינת בחוסר איזון גופני, בשל תפריט שהוא עשיר במזון מן החי כגון בשר, ביצים ומוצרי חלב היוצרים חומציות, ומאידך בתפריט דליל של מזון כגון ירקות טריים אשר מהווים מקור לבסיסיות בגוף. חוסר האיזון הזה ניתן לפתרון על-ידי שתייה קבועה של 'מים בריאים קנגן' המשווקים כעת בארץ ותורמים רבות לבריאות הגוף.

שינוי במים = שינוי בחיים

צרפת, מקסיקו, גרמניה ואפגניסטן ידועות בעולם כ'מקורות מי פלאים', ורבים מבקרים בהן כדי לחוות את השפעותיהם הבריאותיות – ביניהן ניקוי של הגוף מרעלים ופסולת חומצית, חיזוק המערכת החיסונית, נטרול רדיקלים חופשיים בזכות נוגד החמצון (oxidation) הגבוה, ובלימת תהליך הזדקנות העור וקמטים.

אלא שכעת נמצאים מים אלו בהישג-יד גם בישראל, תחת מותג 'מים בריאים קנגן', שהשתייה שלהם – בנוסף ליתרונות שנמנו כאן – שומרת על בריאות הכליות, משפרת את זרימת הדם ואת העיכול, מסייעת לתפקוד מעיים סדיר, מקלה על השרירים ומסייעת בבקרת משקל. מים אלו נמצאים כיום גם בשימושם של אנשי מקצוע במגוון תחומים, מרפואה ועד לטיפוח וקוסמטיקה, והשימוש בהם נפוץ גם בבתי חולים.

מכיוון שרמת ה-pH בגוף בריא היא בסיסית (7pH) הוא שוקד בהתמדה לאזן אותה, ועלולות להתרחש בעיות רבות כשאיזון זה נפגע. הגוף, בנוסף, קולט כראוי מינרלים וחומרים מזינים רק כאשר רמת ה-pH שלו מאוזנת – ובמים בריאים קנגן קיים אלמנט נוגד חמצון חזק ביותר. כשהם מנטרלים את חומציות הגוף, הם מונעים בכך מחלות ומאטים את תהליך הזדקנות הגוף.

מים בריאים קנגן הם מים טעימים שנוצרים בטכנולוגיה חדשנית ומתקדמת של חברת 'אנג'יק' (Enagic) היפנית, שהופכת מי ברז רגילים למים איכותיים וטעימים. החברה משווקת ברחבי העולם מכשירים לשימוש ביתי אשר בנוסף לסינון מי הברז, הם גם מייצרים מים בסיסיים מיוננים וחומציים באמצעות אלקטרוליזה, אשר יכולים לשמש מלבד שתייה גם לבישול, לטיפוח ולניקיון.

במים בריאים קנגן, מי ברז פשוטים עוברים סינון וארגון מחדש של מולקולות המים על-ידי יינון המשנה את מבנה מולקולות המים, ובכך הופכים המים ליעילים יותר עבור הגוף. תהליך היינון, למעשה, מפריד בין אשכולות מולקולות גדולות והופך אותן למולקולות קטנות של מים, וכך מגדיל את יכולת הספיגה בגוף.

בנוסף, מסייע היינון בניקוי חומצות בגוף דרך ערוצי החיסול הטבעיים שלו – הכליות, המעי, הלימפה והעור – משנה את קרום התא, ומאפשר מעבר חופשי של נוזלים לתוך התא ומחוצה לו, תוך שהוא מחליף במים את חלקיקי החומצות בסידן, במגנזיום, בנתרן ובמינרלים כדי ליצור מים נוגדי חמצון אמיתיים.

ככל שמספר היונים השליליים במים גבוה, כך ישנם יותר נוגדי חמצון – ומים בריאים קנגן אכן מכילים כמות גדולה של חלקיקי יונים שליליים, הפועלים כנוגדי חמצון. למעשה, מים בריאים קנגן מכילים את הכמות המרבית של נוגדי חמצון אפשריים. עם זאת, על-מנת להפיק את אותה התועלת נוגדת החמצון ואת המיקרו-אשכולות כמו במים מיוננים טריים, יש להקפיד לשתות את מים בריאים קנגן בסמוך למועד הפקתם מהמכשיר.

אנג'יק – מומחיות ביינון

אנג'יק, שחוגגת בימים אלה 40 שנים לפעילותה כיצרנית גלובלית של מערכות מים איכותיות, משלבת פיתוח, ייצור, מכירות ושירות של טכנולוגיית מים אלקליניים. עם שלל זכיות בפרסי איכות סביבה, נחשבת החברה לפורצת-דרך בבנייה של מערכות מים ולמומחית בטכנולוגיית היינון, המשולבת במאות אלפי מכשירי יינון וסינון שאותם היא משווקת בעולם דרך רשתות הפצה ואספקה בינלאומיות. בארה"ב, לדוגמה, נמכרים כיום כ-4,000 מכשירים בחודש והמספרים עולים בהתמדה.

ביפן עצמה משווקת החברה למעלה מ-400,000 מכשירים, כאשר למעלה מ-100 בתי חולים ברחבי המדינה עושים שימוש רפואי במים האלקליניים המופקים מהם עבור מטופליהם. זאת, בעקבות אישורו של משרד הבריאות היפני כי מים אלו מועילים לבריאות ולשימוש רפואי, ולאחר שקיבלה החברה אישורי ISO 9001 ו-ISO 14001.

בארץ משווקים כיום מספר דגמים של מכשירים לבית, מעוצבים לעילא וידידותיים מאוד לשימוש, תחת שם המותג LeveLuk. המכשירים קומפקטיים, חזקים מאוד ובעלי תוחלת חיים של למעלה מ-20 שנה, מכילים מסנני מים המצוידים באלקטרודות פלטיניום גדולות ומצופות טיטניום, המפיקים מים מיוננים בסיסיים (אלקליין) וחומציים באיכות טובה ביותר, והם אף בעלי מערכת לניקוי עצמי אוטומטי.

אולם מעלותיהם המשמעותיות יותר של המכשירים הוא שכך שהם מייצרים זרם רציף של 5 סוגי מים למגוון שימושים: מים סופר-בסיסיים (11pH) לניקוי ולשמירה על היגיינה, ואסורים לשתייה; מים בריאים (8.5pH, 9pH ו-9.5pH) לשתייה ולבישול; מים ניטרליים ללא כלור וחלודה (7pH) לשתייה בטוחה, להכנת מזון לתינוקות ולנטילת תרופות; מים חומציים (6pH) לשימוש קוסמטי; ומים חומציים קשים (2.5pH) לשימוש סניטרי ואסורים לשתייה.

לצד אלו, ישנו גם דגם נישא למי שנוסע לחופשה ומעדיף לידו מים בריאים קגנן גם מחוץ לבית. מכשיר זה, מדגם LeveLuk R, נבדל בכך – מלבד ממדיו הקטנים יותר – שהוא מספק 3 סוגי מים (בסיסיים ברמת pH8.5-9-9.5, ניטרליים ברמת pH7, וברמת pH6לשימוש קוסמטי) וברמת חמצון נמוכה יותר בהשוואה לדגמים האחרים.


לפרטים: דינה גרנובסקי (גול) - נייד: 054-5931594, טל' 072-2123726, מייל: [email protected], אתר: www.kangen.co.il, פייסבוק: מים בריאים קנגן.

תגובות

Comments are closed