קבוצת יצחקי מובילה את טרנד האחסון הלוגיסטי

קבוצת יצחקי מובילה את טרנד האחסון הלוגיסטי

קבוצת יצחקי מחזיקה במלאי קרקעות ומבנים בכל רחבי הארץ. כיום נדרשת הקבוצה לענות לצורכי השוק: להאיץ הקמה, תפעול וניהול מרכזים לוגיסטיים. הכירו את המחסן הרובוטי

מאת: רנית נחום-הלוי (הדמיה: only 3D)
מרכזים לוגיסטיים נדל"ן

בעידן המקוון בו אתרים מחו"ל אחראיים על למעלה מ-60% מהמכירות, השירות המזדחל של רשתות השולחות מוצר לבית הלקוח בפרק זמן של שבוע ימים או יותר – נותר מאחור. חברות רבות כבר מאמצות את סטנדרט השירות המחייב אספקה של תוך שעות ספורות, שאם לא כן, ימצאו עצמם מחוץ לשוק. לשם כך, הוקמו בשנים האחרונות המרכזים הלוגיסטיים. אלו מותאמים לצרכי כל חברה הפועלת באופן מקוון, ונותנים מענה לכל שרשרת האספקה הנדרשת כמידוף אוטומטי, תיאום, רכש, תובלה ושינוע וכך מאפשרים אספקה של מוצר תוך שעות ספורות.

קבוצת יצחקי, אחת מקבוצות הנדל"ן הפרטיות הגדולות והוותיקות בארץ, נחשבת לחלוצה בתחום ניהול והקמת פארקים ללוגיסטיקה ותעשייה. קבוצת יצחקי, המחזיקה נכסים מניבים בהיקף ניכר במבנים הפרוסים ברחבי הארץ, חולשת על התחום מעל 25 שנה, אם כי בשנים האחרונות היא נדרשת להקים מרכזים לוגיסטיים משוכללים נוספים, כאלו העונים על צרכי השוק.

"מרבית השחקנים במשק הישראלי מפעילים אתרים למכירות מקוונות", מסביר עו"ד אורן שלום מנהל הנכסים בקבוצה "כאלו הן חברות הביגוד והטקסטיל המובילות בשוק אשר הכריזו על כוונתם להשיק אתר רחב למכירות מקוונות וגם חברת סופר פארם לדוגמה. קבוצת יצחקי המתמחה בהקמת מרכזים לוגיסטיים, מעניקה שירותים של ניהול והקמת מפעלי תעשייה ולוגיסטיקה לכל חברה שמעוניינת בהקמת מרכז לוגיסטי, כזה שמנהל אחסון בכמויות מסחריות דמיוניות באמצעות טכנולוגיות מידוף משוכללות".

קבוצת יצחקי מחזיקה בבעלותה מלאי גדול של קרקעות פרטיות ונכסים מניבים, פארקי תעשייה ומרכזים לוגיסטיים. בקיבוץ משמרות שעל-יד פרדס חנה (ובסמוך למחלף עירון בכביש 6 ולצירי תנועה מרכזיים אחרים), מחזיקה החברה בשטח של כ-140 דונם עליו הוקם פארק "יצחקי משמרות", המשמש ללוגיסטיקה ותעשייה – המתחם מלא בתפוסה של 100%; בקיבוץ גזר מחזיקה החברה מבנים המשתרעים על שטח של כ-30 דונם הכוללים כ-15,000 מ"ר בנוי בשימוש לתעשייה ולוגיסטיקה; בצומת בני דרום שליד אשדוד מחזיקה החברה מבנה של כ-10,000 בנוי בשטח של כ-25 דונם. כמו-כן מחזיקה הקבוצה במבנים באשקלון, בשדרות, וברחובות בהיקפים של עשרות אלפי מ"ר נוספים. כל הנכסים מושכרים לטווח ארוך לחברות גדולות במשק.

תוכנית העבודה של החברה לשנים הבאות כוללת בין היתר הכשרת מתחמי בנייה עצומים נוספים לצורך המשך פיתוח מרכזי תעשייה ולוגיסטיקה. כך למשל, החברה מתכננת בימים אלו את הרחבת מתחם התעשייה והלוגיסטיקה בקיבוץ משמרות ומתעתדת להוסיף ל-50,000 מ"ר המבנים הקיימים עוד כ-30,000 מ"ר מבנים נוספים.

בקיבוץ גזר (בסמוך למתחם התעשייה הקיים) מחזיקה הקבוצה, יחד עם קיבוץ גזר, בשטח של כ-50 דונם הנמצא בתהליך היתר בנייה מתקדם להקמת מרכז לוגיסטי בהיקף של כ-40,000 מ"ר בנוי; באזור תעשייה ספירים שליד שדרות מחזיקה החברה, יחד עם קיבוץ גבים, שטח של כ-20 דונם עליהם ניתן לבנות כ-20,000 מ"ר מבנים. בימים אלו מסיימת החברה הקמת מבנה של כ-3,500 מ"ר ובשלבי תכנון מתקדמים של יתרת המבנים.

עו"ד שלום: "במרבית המתחמים הללו אנו מאמינים שהבנייה תחל בשנה הקרובה והם מוצעים כעת להשכרה לטווח ארוך. אין ספק כי מדובר בענף שהופך לתחום הלוהט בתחום הנדל"ן המניב. במצב בו תשואת הקניונים דועכת, נמצא כי גם חברות הנדל"ן הגדולות דוגמת ריט 1, אמות השקעות ועזריאלי – החלו לדרוש ולהחזיק מתחמים כאלה. הן מבינות את הלך הרוח של השוק, שניתן לקבל על המתחמים תשואה נאה. אנו מבחינים כי הקמת מרכזים לוגיסטיים תמשיך לצבור תאוצה ואלו יהפכו להיות משוכללים יותר ואוטומטים לגמרי".

קבוצת יצחקי מביאה עימה ניסיון רב שנים עם הבנה של צרכי הלקוח בכל הקשור בתכנון, פונקציונליות ודרישות לוגיסטיות כמו גם בניהול השוטף. עובדה זו מעניקה ביטחון ושקט ללקוחות אשר מחפשים אחר גורם אחראי מתכלל אשר ילווה אותם בתכנון ובהקמה של המבנה הלוגיסטי המתאים לשימושים הנדרשים, לצורך התמודדות בתחרות הגוברת עם ענקיות הרכישות באינטרנט כגון אמזון, עלי באבא, אי ביי ועוד.

תגובות