הכל עניין של טול

הכל עניין של טול

ביונסה עלתה לבמה לבושה בשמלה מלאה וולנים וטולים שעיצבה מעצבת ישראלית צעירה. נטע ברזילי לבשה את שמלת הקימונו המפורסמת שתפרה אותה מעצבת: כפיים לשחר אבנט, השם החם והאופנתי שנוסק במסלול בינלאומי

מאת: גילי סיוון-כהן (צילומים מתוך קטלוגים: מיכל חלבין)
סגנון חיים שמנת

      שחר אבנט
      (צילום: דנה וקסלר)

כבר כשהציגה את קולקציית הגמר שלה בשנקר, לפני שנתיים, היה ברור שלמעצבת הצעירה שחר אבנט יש כתב יד אחר, בולט למרחקים, מציג חדשנות על התפר שבין אופנה לבין אומנות.

את הקיץ הנוכחי פתחה אבנט כשהיא צועדת בבטחה וכובשת יעד נוסף בדרך לפסגת העיצוב הישראלית: ביונסה בחרה לעלות למופע המרשים שלה בלונדון בשמלה עתירת וולנים וטולים מבית היוצר של אבנט. שמלה בגוון ניוד קצרה מלפנים, עם שובל מטורף מאחור, דרמטית, אוונגרדית, ויחד עם זאת מעודנת.

על המסלול

כשסיימה אבנט (31), את לימודיה בשנקר, הציגה קולקציית גמר שזכתה לשבחים רבים והוקדשה למערכות היחסים שלה עם בנות משפחתה תחת הכותרת "הנשים בחיי". היא יצרה סדרת דגמים בהשראת הדמויות שעיצבו את חייה: אמה, שתי סבתות ושתי אחיות, כל אחת מהן זכתה לפרשנות אישית מלאת רגש וצבע, המשלבת תמונות וזיכרונות, ציורים ומשפטים.

היא נבחרה להציג את הקולקציה הייחודית בתצוגה בינלאומית מיוחדת בשבוע אופנת בוגרים ולייצג את שנקר באירוע היוקרתי שהתקיים בלונדון. שנתיים אחרי, קיץ 2018, שוב חזרה ללונדון, הפעם עם חלום אישי שהוגשם, להלביש את ביונסה במופע העולמי שלה. ואם ניחוחות בינלאומיים, אז גם הקימונו הצבעוני שלה נבחר על ידי איתי בצלאל לככב בקליפ הרשמי של נטע ברזילי בשיר "טוי".

קו התפר

בחודש מרץ האחרון הציגה שחר אבנט במסגרת חממת מפעל הפיס בשבוע האופנה של תל אביב. אבנט הייתה אחת מבין שישה מעצבי אופנה צעירים designers upcoming שזכו למענק בסך 120 אלף שקל, לעיצוב ולהפקת קולקציית ההלבשה החדשה שלהם. ועם הקולקציה הזו היא תיסע לפריז בספטמבר הקרוב. "הקולקציה נקראת ‎wonderland ובעצם מתייחסת ל'וונדרפולד', ספר ההשראה שלי, יומן ויזואלי, שמדבר על זה שהשנתיים האחרונות שעברתי היו כמו עשר שנים עבורי. אני מרגישה שהספקתי לעשות וללמוד כל כך הרבה, עברתי כל כך הרבה חוויות, ומבחינות רבות אין מה להשוות את שחר של היום לשחר של לפני שנתיים", מסבירה אבנט.

לאחרונה, השיקה המעצבת הצעירה והמבטיחה סטודיו חדש בדרום תל אביב, שם היא מציגה את מותג האופנה שלה SHAHAR AVNET, המתמקד בלבוש ערב הנתפר בתפירה עלית, עשיר בפרטים ובעבודת יד: רקמות, אבני סוורובסקי והדפסים. וגם קולקציית כלות חדשה, המיועדת לכלות קצת אחרות, כאלה שמחפשות להיות נסיכות טול במראה פופי בועט. אין ספק שהחיבור הייחודי אותו היא טווה בין אופנה, לבין אומנות ואיורים, ניכר בסטודיו שלה, שנראה יותר כמו גלריה לאומנות ופחות כמו סטודיו סטנדרטי לאופנה.

וכשהיא חושבת על הילדה והנערה שחר, שרצתה לצייר כל חייה ולא הצליחה, היא מבינה שאפשר ללמוד הכל. ובכלל, היא אוהבת אתגרים, כי הם מכניסים לה עניין לחיים. היא גם אוהבת לחייך לעצמה במראה, זה פשוט מצחיק אותה. וכששואלים אותה מה החלום שלה, היא משיבה: "להגשים את כל החלומות".

תגובות