IDC – עם הפנים לסין

IDC – עם הפנים לסין

חברת התכשיטים והיהלומים מעמידה לרשות משלחות עסקיות מסין חבילת אירוח VIP בשפה הסינית, הכוללת סיור תיירותי בתל אביב, ביקור באולמות המסחר בבורסת היהלומים ובמוזיאון שלצידה, וארוחה יוקרתית עם הרצאה על חדשנות וטכנולוגיה בתעשיית היהלומים

מאת: אבי לוי
מוסף סין סחר ועסקים

בעוד רבים מאנשי העסקים הישראלים מרבים בנסיעות לסין לצורך פיתוח קשרים עסקיים, חברות רבות בישראל מעודדות את הכיוון ההפוך ומשקיעות משאבים כלכליים ואנושיים רבים בארגון, הטסה ואירוח של משלחות עסקיות מסין לישראל.

גופים פיננסים וקרנות הון סיכון מהמובילות בישראל מארחות אנשי עסקים מסין, המגיעים לישראל לצורך בחינת השקעות פוטנציאליות בחברות סטארט-אפ וחברות הייטק מקומיות. החברות הישראליות מזמינות את המשלחות מסין להתרשמות בלתי-אמצעית ממטה החברה, היכרות עם ההנהלה הבכירה וצוות העובדים, והתרשמות ישירה מתהליכי המו"פ, המעבדות ואולמות הייצור.

חברת IDC-Israel Diamond Center הייתה החלוצה שזיהתה – כבר לפני למעלה מ-5 שנים – את הפוטנציאל הגלום בתיירות העסקית מסין, שהייתה אז עדיין בחיתוליה. IDC ביצעה מספר סקרי שוק הן בקרב חברות וגופים פיננסים בישראל והן בסין, ובעקבותיהם נפתחה מחלקה סינית בחברה הכוללת מחלקת שיווק בסין, אנשי מכירות דוברי סינית וגמולוגים (יועצי השקעות ביהלומים) דוברי סינית. בנוסף, IDC הפיקה חומרים ייעודיים בשפה הסינית: פרופיל חברה, מדריך תיירות על ישראל ואף מפת תל אביב בשפה הסינית.

חבילת אירוח VIP בסינית

IDC-Israel Diamond Center רוקמת שיתופי פעולה, באמצעות מערכת השיווק שלה הפרושה בישראל ובסין, עם גופים כלכליים וחברות מסחריות המארגנים משלחות עסקיות לישראל, ומציעה חבילת אירוח משתלמת לשני הצדדים.

הזדמנות להתרשם. רסקין (צילום: יח"צ)

"אנחנו פועלים יחד עם חברות וגופים ישראלים שעובדים מול סין ומארחים משלחות עסקיות בארץ, במטרה להביא אותן לביקור אצלנו בבורסה", אומר אלכס רסקין, מנהל המכירות של IDC, "ובמסגרת השת"פ אנחנו מציעים להם אירוח מלא בשפה הסינית לחצי יום, הכולל סיור בין אתרי התיירות והאטרקציות בתל אביב ויפו ברכב מפואר, בהתאם לזמן הפנוי העומד לרשות האורחים. הסיור מסתיים בביקור בבורסת היהלומים והוא כולל הדרכה במוזיאון היהלומים ע"ש הארי אופנהיימר, וארוחת צהרים או ערב במסעדת יוקרה בחדר אירוח פרטי שבמהלכה הרצאה על חדשנות טכנולוגית בליטוש יהלומים ואפיקי השקעה בתחום. האורחים גם מסיירים באולמות המסחר של הבורסה (לא פתוחים לקהל הרחב) ובאולם התצוגה של IDC. כך יש להם הזדמנות להתרשם, לראות, ליצור קשרים – וגם לקנות, כמובן".

החבילה, מיותר לומר, ניתנת ללא עלות לגוף הישראלי המארח – מה שמאפשר לו כחצי יום של 'חופש' מאורחיו ובו-בזמן מוסיף לו עניין חדש לשיחות החולין עם הסינים, מעבר לנושא שלשמו הגיעו. "לאנשים בתיירות העסקית יש אוריינטציה של השקעה", מסביר רסקין, "והסינים באים עם מידע מוקדם על המרכזיות של תעשיית היהלומים בכלכלת ישראל ובמסחר היהלומים בעולם. כשהם מגיעים מעניין אותם לדעת על כך מתוך הגישה הזו, ופעמים רבות יש כאלה שבאים כי הם רוצים להשקיע בתחום היהלומים – בעיקר לנוכח העובדה שמחירי היהלומים בסין גבוהים באופן משמעותי מהמחירים בישראל".

IDC – משלבי הסחר וליטוש הגלם ועד למוצר המוגמר: תכשיט יהלום מרהיב

חברת IDC קיימת 40 שנה. אם הסוחרים בבורסה מתמקדים ב'קצה' של שרשרת הייצור, IDC מעורבת בכל התחומים ואנשיה עוסקים גם בסחר קמעונאי וסיטונאי של יהלומים. ל-IDC חברה אחת לסחר ביהלומי גלם, חברה אחרת לסחר באבנים לא משובצות, וכן היא שותפה במפעל ליטוש. הדבר מקל על ייצור סחורות והעברתן לחנויות בחו"ל. בעלי החברה, אבי טביסל מסביר את התהליך: "אנו מייבאים את יהלומי הגלם מחו"ל, והמומחים שלנו מחליטים מה כדאי להפיק מהם. הליטוש מבוצע על ידי לוטשים ישראלים, בליווי המומחים שלנו".

בראש החברה – שמחזור מכירותיה מוערך בכמה עשרות מיליוני דולרים בשנה – עומד אבי טביסל, חבר בורסת היהלומים מאז 1978 ודור שני למשפחת יהלומנים. החברה מעסיקה כ-60 עובדים, בהם תכשיטנים מקצוענים, מעצבים וגמולוגים שאחראים לקולקציות התכשיטים הייחודיות, אשר מיוצרות ביד אמן ובמהדורות מוגבלות. בחברה מקפידים כי כל יהלום שנמכר בחברה מגיע עם תעודה גמולוגית מקצועית של GIA, המכון הגמולוגי הנחשב בעולם, מעין תעודת זהות שמספרה חרוט בלייזר גם על היהלום.

חברת IDC-Israel Diamond Center מציעה מגוון שירותים רחב ומיוחד, שכמעט ואין לו אח ורע. טביסל אומר: "החברה מייצרת את כל סוגי התכשיטים, בקשת רחבה של מחירים. ניתן להשיג תכשיט ב-300 דולר אך אנו מציעים תכשיטים גם בכמה מיליוני דולרים. בהגיעו לאולם התצוגה, כל לקוח מקבל הדרכה על היהלומים וגם סיוע בבחירת יהלום המתאים לטעמו ולכיסו. לאחר בחירת היהלום, הלקוח יכול לעצב בעצמו תכשיט או לבחור תכשיט מהמלאי הקיים על פי העדפתו, ובו ישבץ במקום את היהלום שבחר. לחברה גם מעצבת באולם התצוגה שמסייעת ללקוח המחפש עיצוב ספציפי. הוא יכול לשבת איתה, ויחד הם מתכננים את התכשיט כשהמעצבת מציירת את הסקיצה".

טביסל מוסיף: "הלקוח גם יכול לראות כיצד מחברים את היהלום והתכשיט ביחד: יש לנו בית מלאכה בתוך החנות, עם קירות שקופים, והלקוח יכול לצפות בתהליך השיבוץ מול העיניים – מתחילתו ועד סופו. בעקבות המצב הכלכלי הקשה, אנו שמים דגש גדול יותר על רכישת היהלום כהשקעה ומסייעים ללקוחות באמצעות לימוד והדרכה כיצד לבצע רכישה חכמה שתניב להם רווח".


ליצירת קשר עם אלכס רסקין ניתן לפנות בטלפון
 054-4762303 או במייל [email protected].

תגובות