ליווי ביטוחי ופנסיוני לחיים

ליווי ביטוחי ופנסיוני לחיים

מאת: ענת יפה (צילום: יח"צ)
אקדמיה וחברה מטריושקה

סרגיי סאפל (39) הוא בעליה של קבוצת סאפל הכוללת סוכנות לביטוח וחברה שמשווקת מערכות קירור לתעשייה. אמנם שני עסקים שאינם נושקים או דומים במהותם, אבל מסתבר שסרגיי סאפל הוא יזם שעסק בעיסוקים לא שגרתיים כל חייו.

לאחר השירות הצבאי, בעת מלחמת המפרץ, פתח סרגיי חברה שעסקה בשיקום מקלטים. החברה ידעה ימים טובים עד לכידתו של סדאם חוסיין והסרת האיום העירקי. הצלחתה של החברה אפשרה לו לקנות חנות ירקות ובמקביל ללמוד את שוק ההון במכללת מגמות. בתום הלימודים הפך סאפל למנתח טכני של שוק ההון. בהמשך, עשה רילוקיישן לסנט פטרסבורג שם סחר בבורסה. כשהתבקש לוותר על אזרחותו הישראלית בתמורה לאזרחות רוסית, ארז שוב את המזוודות יחד עם אשתו אולה וחזר לארץ.

את סוכנות הביטוח הקים סאפל בשנת 2011, והיא מתמחה בתנאים סוציאליים לעובדים שכירים ועצמאיים. הסוכנות בונה תיקים ביטוחים ופנסיוניים ומעניקה ליווי מתמשך לאורך 3-4 עשורים – שנות עבודתו של המבוטח. "הסוכנות מלווה גם את בני הדור השני של המבוטחים, כ-2,000 לקוחות", מציין סאפל.

מה ייחודי אצלכם?

"אני יודע שסוכני ביטוח בארץ הם לא הקהל האהוב ביותר. התחום הזה הוא כמו חור שחור שאף אחד לא מבין בו וכולם נשאבים אליו. הלקוחות בדרך כלל לא מבינים בזה, לא מבינים מה יש להם. מגיעים אליי אנשים שיש להם ביטוחים כפולים, או שהם לא צריכים, וכאלה שחסר להם את הדברים ההכרחיים. הייחודיות שלנו, שאצלנו כל לקוח מבין בדיוק מה יש לו ולמה הוא צריך את זה! כי אנחנו יודעים להסביר בצורה פשוטה ונגישה ומייחסים לזה חשיבות. חשוב לי לא רק לגזור עמלה אלא שאני אוכל גם להסתכל לבן אדם בעיניים ולתת לו את המענה שהוא זקוק לו. אני יודע שזה לא פופולרי, אבל מבחינתי זה עובד מעולה", אומר סרגיי.

מקרה לדוגמה

בנוסף, הוא משמש פרשן אורח בנושא ביטוח ופנסיה בערוץ 9 וברדיו רקע, ערוצי תקשורת הפונים לאוכלוסייה מחבר העמים.

כיצד הגעת לעניין הקירור?

"אני תמיד מחפש הזדמנויות עסקיות, זה אצלי בדם", מסביר סאפל בחיוך. בשילוב הקשרים העסקיים בארץ ובחו"ל ניתן לראות עיוותים בין השווקים ומיד לזהות הזדמנויות וכך בעצם נולדים רעיונות מעניינים לעסקים חדשים ומשגשגים. זאת גם אחת התכונות הבולטות של סאפל. "אולי בסוף אהיה מתווך", הוא צוחק, "למרות שתיווך עסקי זה משהו שעסקתי בו מאז ומעולם. תמיד ידעתי לנצל את הקשרים ולחבר 1+1".

כיום סאפל מייצג בישראל קבוצת חברות אירופאיות בעלות דירוג גבוה בארגון אירופאי לקירור תעשייתי. הנציגות מייבאת ומשווקת תוצרת של יותר מ-60 יצרנים מובילים באירופה ובעולם של מכונות ומערכות לקירור תעשייתי, המשמשות את התעשייה הישראלית בתחומים שונים, כגון: כימיקלים, פטרוכימי, פרמצבטיקה, עבודות עם סוגי קרקעות מיוחדות, מיזוג חללי ענק, קירור מחסנים של תוצרת שונה, ועוד.

עצה טובה לעולים חדשים?

"ללמוד את שפה כמה שיותר מהר ולהשתייך לקהילה ישראלית. להעריך, לאהוב ולכבד את המקום והמדינה שאליה הגעתם. למרות הקשיים שיש כאן בארץ, זכרו: יש כאן אינספור הזדמנויות שמאפשרות לצמוח, להתפתח ולפתח, ולתרום למדינה, רק תהיו מוכנים וערוכים לראות וליישם אותם. מדינה שנייה כמו ישראל – פשוט לא קיימת!!!"

היכן תהיה בעוד עשור?

"בתחום הביטוח אני מתכנן להקים בית סוכנים, כך שיוכלו להעניק את השירות ולתרום מהמקצועיות שלהם לכמה שיותר עולים דוברי רוסית, בכדי שיממשו את הזכויות המגיעות להם. המטרה היא שלא יהיה אף עולה בארץ שלא יממש את הזכויות המגיעות לו בתחום הפנסיוני והביטוחי. בתחום הקירור התעשייתי, המטרה היא להנפיק את החברה בבורסה ישראלית ולהיכנס למדד של 125 חברות המובילות במשק הישראלי".


פרטים: 08-6224400; 054-5715095 | דוא"ל: [email protected]; [email protected]

תגובות