Innoviz מאיצה ומגייסת לשורותיה עוד עשרות עובדים

Innoviz מאיצה ומגייסת לשורותיה עוד עשרות עובדים

חברת הסטארט אפ Innoviz הוקמה רק לפני שנתיים אבל כבר מונה 120 עובדים. היא מוסיפה לגייס במרץ ועד לסוף 2018 היא צפויה למנות למעלה מ-200 עובדים. הטכנולוגיה החדשנית שלה תחולל מהפך בתחום הרכב האוטונומי ותאפשר נהיגה אוטונומית לשלבים 3-5

מאת: גליה היפש (צילומים: דיוויד גארב)
היי-טקיסטים טכנולוגיה והייטק

נדמה שאין דבר העומד בפני חברת Innoviz. שנתיים בלבד מאז הקמתה בינואר 2016 גייסה החברה 82 מיליון דולר ממשקיעים מובילים בארץ ובחו”ל. הגיוס נעשה על פי שווי הנאמד במאות מיליוני דולרים. לחברה שותפים פיננסיים ואסטרטגיים מהמובילים בשוק הרכב בהם דלפי, מאגנה וסמסונג. מצבת העובדים בה עומדת כיום על 120 מהנדסים בתחומים מגוונים. בכוונת החברה לגייס לשורותיה מהנדסים נוספים מתחומים מגוונים כגון: למידה עמוקה, פיתוח תוכנה, ראייה ממוחשבת, כאשר עד לסוף שנת 2018 מספר העובדים הצפוי יעמוד על למעלה מ-200 עובדים.

החברה, שלה משרדים באזור ההיי-טק בכפר סבא, מתרחבת כעת לחו”ל ופותחת משרדים בעמק הסיליקון, ארה”ב, גרמניה ויפן. גלאי הלידאר המהפכני הראשון של החברה, ה-InnovizPro, הושק באופן רשמי בכנס CES האחרון בלאס ווגאס, ארה”ב וניתן לרכוש אותו כבר עתה ישירות מהחברה. במהלך 2019, Innoviz תשיק את ה- InnovizOne, גלאי אשר יוטמע בתוך מערכות הרכב האוטונומיות וישתלב ברכבים בייצור סדרתי. גלאי זה יאפשר נהיגה אוטונומית לשלבים המתקדמים 3-5 תוך עמידה בתנאים המחמירים של עולם הרכב.

צוות אינוויז מונה כיום למעלה מ-120 עובדים (לחצו להגדלה)

יכולת עבודת צוות

    שירי הילטון, סמנכ"ל
    משאבי אנוש באינוויז

שירי הילטון, סמנכ”ל משאבי אנוש ב-Innoviz, מספרת בראיון מיוחד על הקמת החברה ואופי אנשיה: “החברה נוסדה על-ידי ארבעה שותפים, יוצאי היחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין: עומר כילף (שמשמש כמנכ”ל החברה), אורן רוזנצוויג, אורן בוסקילה ועמית שטינברג. החזון של Innoviz למן ההתחלה היה לאפשר את מהפיכת הרכב האוטונומי על ידי מתן מענה לדרישות העיקריות של שוק הרכב: הנגשת טכנולוגיית לידאר מתקדמת, בטיחות והוזלה משמעותית במחיר. מתוך הצוות הראשוני שמנה מספר מהנדסים בודדים, התפתחה החברה בקצב חסר תקדים.

"אחד הדברים הייחודיים בחברה זו היכולת לפתח מוצר מורכב טכנולוגית, תוך עבודת צוות שמאפשרת שילוב בין מספר דיסיפלינות. חטיבת המחקר והפיתוח של Innoviz מונה כיום עשרה צוותים העוסקים בתחומים שונים: ראייה ממוחשבת (Computer Vision) ולמידת מכונה (Deep Learning), פיתוח תוכנה, חומרה, ארכיטקטורה, מומחי מערכת, מכניקה ועוד. האופן בו אנו מגייסים אנשים לשורותינו איננו נעשה רק על פי מומחיותם בתחום, אלא גם לפי החוזקה שלהם בעבודת צוות ובממשקים.

"אחד האתגרים המרכזיים שניצבו בפנינו היה קצב הגדילה המאוד מהיר של החברה, דבר אשר חייב הגדלה משמעותית של כלל הצוותים. הצלחנו להתמודד עם אתגר זה בהצלחה יתירה וכיום אנו מעסיקים למעלה מ-120 עובדים. יצרנו סביבת עבודה מפרה ונעימה, המושתתת על עבודת צוות. אם בתחילת הדרך, מה שאפיין את החברה היה דווקא ההומוגניות שלה – מהנדסים בוגרי היחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין – הרי שכיום אנו מתגאים בכך שהצלחנו ליצור ארגון מגוון שקלט וקולט לתוכו עובדים מוכשרים, ממנעד רחב של גילאים, רקעים וארגונים".

האם גיוסי העובדים שלכם מתמקדים כעת רק בעובדי מו”פ?

“אמנם מטבע הדברים, היחידה המרכזית אצלנו הינה מחקר ופיתוח. ואולם בשל ההתרחבות של החברה והמעבר מפיתוח לייצור, אנו מרחיבים את כלל המחלקות והיחידות אצלנו, דוגמת מחלקת התפעול, המכירות, פיתוח עסקי, שיווק ועוד. ההתרחבות שלנו לא נעצרת רק בישראל ושנת 2018 תעמוד בסימן התרחבות של המשרדים שלנו גם לחו”ל“.

מהם שלבי הגיוס שלכם?

“בשלב הראשון נעשית בדיקת רקע והתאמה טכנית/מקצועית של המועמד מול הצוות המיועד. לאחר מכן מתבצע ראיון עם ראש הצוות, ובהמשך ראיון עם מנהל המחלקה או הסמנכ”ל הרלוונטי לאותו תחום, ראיון משאבי אנוש ובדיקת ממליצים”.

דרך אילו ערוצים אתם מגייסים עובדים?

“דרך כל ערוץ אפשרי. אנחנו מקבלים בברכה הגשת קורות חיים ממגוון רחב של ערוצים, אם באמצעות שיטת ‘חבר מביא חבר’, חברות השמה, Head Hunters, פלטפורמות כמו Workey וכמובן ברשתות החברתיות, דוגמת לינקדאין ופייסבוק ובקבוצות רלוונטיות. יש לנו כעת מגוון רחב של משרות המפורסמות באתר שלנו, כ-30 משרות פתוחות ואנחנו מזמינים את כל מי שמתעניין/ת להיכנס ולבדוק מה יכול להיות רלוונטי עבורו/ה”.

מה אתם עושים לטובת שימור עובדים?

“יש לנו תרבות ארגונית שמעצם מהותה משמרת את העובדים. זה מתחיל בניהול שמדבר ‘בגובה העיניים’, בשקיפות ברמה הגבוהה ביותר ובגישה שמכבדת את האנשים ומעניקה להם מרחב השפעה. מעבר לכך, אנחנו גם דואגים לכל המנגנונים הנדרשים: הערכות תקופתיות, מסיבות וטיולים, Happy Hours, מתנות וצ’ופרים, הרצאות, קורסים וכל מה שנדרש כדי שלאנשים יהיו את כל הכלים שהם זקוקים להם כדי להצליח במשימות. אגב- Innoviz למן היום הראשון, הינה חברה ידידותית לכלבים. יש לנו כלבים שמגיעים עם בעליהם לעבודה באופן קבוע. אנחנו מאפשרים זאת וזה יוצר אווירה נעימה וביתית”.

גישה אסטרטגית מנצחת

בסוף אוקטובר 2017 הודיעה Innoviz על הגדלת סבב הגיוס השני שלה לסך של 73 מיליון דולר. בין הקרנות המשקיעות בה נמצאות Samsung Catalyst, זרוע של Samsung Electronics וכן SoftBank Ventures Korea, שהצטרפו לענקיות ציוד הרכב הבין-לאומיות Delphi Automotive ו-Magna International. סך הגיוסים של החברה עומד על 82 מיליון דולר.

תוכלי לספר על המוצר שהחברה מפתחת?

“טכנולוגיית החישה פורצת הדרך של Innoviz מאפשרת יכולת סריקה מתקדמת, המייצרת מיפוי תלת-ממדי בדיוק גבוה של סביבת הרכב ומאפשרת לפעול ביעילות גם במצב אור ומזג אוויר משתנים. גלאי הלידאר של החברה מציג ביצועים טכנולוגיים מהמתקדמים בשוק, תוך שיפור משמעותי בטווח וברזולוציה, כל זאת תוך הוזלה משמעותית במחיר".

האם המוצר כבר נמצא בשימוש בשוק?

“בהחלט. ל-Innoviz שותפות אסטרטגיות מהמובילות בשוק הרכב אשר פועלות להטמעת הטכנולוגיה החדשנית של החברה בתוך מערכות הרכב האוטונומיות שלהן. אנו עובדים לא רק מול ספקיות Tier1, כי אם ישירות מול יצרניות הרכב, מהמובילות בשוק. בכנס CES שהתקיים בינואר השנה בלאס ווגאס, ארה”ב, השקנו את גלאי הלידאר InnovizPro, אותו ניתן להזמין ישירות מהחברה כבר עתה. במהלך 2019, אנו נשיק את גלאי הלידאר InnovizOne, שיציג ביצועים טכנולוגיים מתקדמים אף יותר ויוטמע באופן מלא בתוך סביבת הרכב”.


אתר החברה: innoviz.tech

תגובות

Comments are closed