במטבח עם מיכל אנסקי

במטבח עם מיכל אנסקי

מאת: מערכת Designer (צילום: רפי דלויה)
Designer סגנון חיים

חברת מטבחי דא קוצ'ינה יוצאת בימים אלה במסע פרסום חדש בכיכובה של מיכל אנסקי. הקמפיין, באמצעות משרד הפרסום אופטימום, מציג את קולקציית המטבחים החדשים, המיובאים מאיטליה, בסרטונים אינטראקטיביים ברשתות החברתיות, בטלוויזיה ובמודעות.

בפרסומים תסביר אנסקי את ההקבלה בין מטבח מושלם ואוכל גורמה, תספר למה מטבח בעיניה הוא לב הבית, ותחלוק עם הצופים מהמתכונים האהובים עליה, טיפים והמלצות אישיות. לפניכם כמה מהמלצותיה.

מרחב המטבח | "עוד מילדות היה המטבח החדר הכי חשוב בבית. הוא היה המרחב הקדוש והמקודש של אמי, שרי אנסקי, שבמשך 30 שנה כתבה את מדור האוכל של עיתון 'מעריב', ולמעלה מ-10 ספרי בישול.

"הכניסה למטבח הייתה כניסה לטריטוריה מושכת ומרתיעה כאחד. הפסיכואנליטיקאי ז'אק לאקאן אמר 'התשוקה קיימת כלפי האחר הראשוני', ואהבה שלי לאוכל התעצמה סביב הזירה הנוסטלגית הזו".

נוסטלגיה | "לאור המשתנה בחלל המטבח, בהתאם לעונות השנה, לעננים ולשמיים. אני זוכרת את האור שוטף את המנות ואת הידיים של אמא כשבישלה. מבעד לחלונותיו נשקף הגן הבוטני של ירושלים ועץ התפוחים שניטע במרכזו".

אווירה | "המטבח הביתי צריך לשקף את אופיים ואת אורחות חייהם של בעליו. בין אם הוא מטבח כשר, מטבח שאוהבים לאפות בו או לארח, המטען התרבותי וה-DNA חייבים לבוא לידי ביטוי ולהשתקף בו".

המטבח הראשון שלי | "זה היה בקיבוץ עינת, בבית מגוריי הבוגרים. מטבח קטנטן של מטר על שניים. הוא כלל טוסטר אובן, קומקום חשמלי וכירת גז של שתי להבות, והכנתי בו אוכל מופלא".

חובה שיהיה | "מחבת טובה".

טעם עולמי | "במשך שנים אמא ואלכס ליבק, שהיה באותה עת בן הזוג שלה, היו נוסעים לסארן (Siran) – כפר קטן ופסטורלי בצרפת. היה שם בית שהם שבו וחזרו אליו ובו מטבח צרפתי מסורתי שצמודה אליו גינה. בצרפת, מה שמעסיק אנשים זה מה יאכלו בוקר, צהריים וערב, היציאה לשוק, הרחיצה בנהר והארוחות בגינה. והמטבח בסארן שיקף נאמנה את התרבות המקומית המופלאה הזו".

דא קוצ'ינה | "קולקציית המטבחים החדשה של החברה נותנת מקום של כבוד לפרטים, לאיכויות ולחומרי הגלם. היא משלבת בין עיצוב, סטייל ויוקרה, ובד בבד מספקת פתרונות פרקטיים להתנהלות נוחה בחלל המטבח".

תגובות

Comments are closed