מיישמים תפישת אבטחה אחודה

מיישמים תפישת אבטחה אחודה

חברת EMG המספקת ייעוץ, תכנון ופיקוח לכלל מערכות המתח הנמוך למגוון לקוחות בשוק המוסדי, הצבאי, הממשלתי והתשתיות הלאומיות, מיישמת תפיסת אבטחה אחודה המשלבת את הנושא הפיזי ועולם האבטחה בסייבר

מאת: יובל גמליאל
טכנולוגיה והייטק רשת ביטחון

"חברת EMG היא חברה העוסקת בתחום מערכות המתח הנמוך הכוללות בין השאר את מערכות הביטחון, השליטה והבקרה על המערכות האלקטרו-מכניות של הבניין (BMS), תשתיות תקשורת, מחשוב וטלפוניה, חדרי מחשבים – DC ומערכות DCIM, מערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות ואודיטוריומים, חדרי שליטה ובקרה ומערכות שו"ב ממוחשבות, סקרי סיכונים בתחום אבטחת המידע והסייבר ואפיון פתרונות מדיניות ואסטרטגיה להתגוננות בנושא מורכב ורחב זה ", מספר אלי פלץ, מנכ"ל החברה.

EMG הינה חברה בוטיק משפחתית המונה כיום 12 עובדים – שכירים ופרילנסרים – אשר הוקמה בשנת 1989 על-ידי פלץ, המשמש עד היום כמנכ"ל החברה. כיאה לחברה משפחתית, ליאור, בנו של פלץ, משמש כמנהלה הטכני (CTO) של החברה, והינו בוגר מדעי המחשב והתמחות באבטחת מידע. הבת מיכל עוסקת בשיווק ומינהלה ויובל, הבן הצעיר, מהנדס תעשייה וניהול בהכשרתו, עובד בחברה כיועץ ומתכנן.

החברה מספקת ייעוץ, תכנון ופיקוח לכלל מערכות המתח הנמוך למגוון לקוחות בשוק המוסדי, הצבאי, הממשלתי והתשתיות הלאומיות. החברה מתכננת גם מוקדי שליטה ובקרה ברשויות מקומיות ברחבי הארץ דוגמת תל-אביב, אשקלון ופתח תקווה. פלץ הוא בעל עבר ביטחוני-טכנולוגי עשיר מאוד ובעבר כיהן, בין השאר, כראש מדור התקנות ומבצעים ביחידת 8200 ורמ"ח קשר ואלקטרוניקה בשירות בתי הסוהר. במסגרת תפקידו זה יישם את מעבר השב"ס לטכנולוגיות מתקדמות בהליך מאתגר שעסק באבטחת המתקנים והסבתם לשימושים לרווחת האסירים, תוך חיסכון בכח אדם רב.

לדברי פלץ, אחד הפרויקטים החדשים והמתקדמים של החברה הוא פרויקט בניין ג'נרי 2 בקריית הלאום בירושלים, המוקם ביזמות חברת שיכון ובינוי – בשיטת BOT – ואשר יאכלס בתום הבנייה ארבעה משרדי ממשלה. "מדובר במתחם של 70 אלף מ"ר אשר יוקם בתוכו דאטה סנטר של 250 ארונות תקשורת. זה יהיה אחד מהאזורים היותר ממוגנים במדינה ואנחנו אחראים בו על בניית כל מערכות השליטה והבקרה במתחם", הוא מספר. "אחריותנו בפרויקט כוללת עמידה בדרישות, המשכיות תפקוד המערכות ומתן הגנה בסייבר, במשולב עם ההגנה הפיזית של המבנה. בסופו של יום, זהו פרויקט מורכב המשלב מערכות אבטחה פיזיות, הגנת סייבר ובקרת המבנה בראיה אחידה וכוללת".

החברה אף הייתה שותפה בהקמתן של כמעט כל קריות הממשלה ובתי המשפט בישראל ב-15 השנה האחרונות. "מדובר במבנים גדולים מאוד בהם הקמנו את כל מערכות השליטה והבקרה, לאחרונה סיימנו את פרויקט בניין מבקר המדינה בירושלים, שההתקנות בו כללו מערכות מאוד מתוחכמות השולטות על המבנה כולו", הוא מפרט.

על לקוחותיה המגוונים של EMG ניתן למנות את קבוצת כי"ל, עם תכנון של מערכות גדר אלקטרונית, צפייה, מצלמות תרמיות ושכלולים שונים בכל 12 המפעלים הכימיים השייכים לקבוצה, רשות האכיפה – עם פרויקט התקנת מערכות תקשורת, אבטחה ומולטימדיה ב- 25 מתקני הרשות המפוזרים מקרית שמונה ועד אילת, עירית תל אביב – בה תכננה החברה את מערכות השליטה והמולטימדיה בחמ"ל החירום, ומערכות השליטה והאבטחה של אצטדיון טדי בירושלים. "יש בארץ, רק כ- 6-7 חברות שיכולות להרים פרויקטים בסדרי גודל כאלה", מציין פלץ.

מה חזון החברה?

"אנחנו לא מעוניינים להפוך לתאגיד גדול. בתחום שלנו, ככל שעובר הזמן הנישות המקצועיות הופכות מורכבות יותר ודורשות ידע עמוק בעולם ה- IT\OT והביטחון ושילובן בהיבט אבטחת המידע והסייבר. אנחנו רוצים להמשיך ולהתפתח בנישות הללו, תוך גיבוש תפיסת אבטחה אחודה המשלבת את הנושא הפיזי ועולם האבטחה בסייבר. המוטו של החברה הוא להיות חדשניים ולהתקדם ואני תמיד אומר שבכל פרויקט חדש שאנחנו עושים אנחנו נמצאים צעד קדימה מהפרויקט הקודם".

תגובות