איך באמת להאיר את העיר?

איך באמת להאיר את העיר?

"עיר חכמה" אינה רק חיבור העיר לרשת. עיר חכמה היא עיר בת-קיימא. ככזו, התייעלות אנרגטית וצמצום פליטת גזי חממה הן מטרותיה המרכזיות. איך ניתן לבצע התייעלות אנרגטית בתאורה וכיצד יכולים מפעלים עירוניים לחסוך בהוצאות?

מאת: אלון שפירא
טכנולוגיה והייטק ערים חכמות

חיסכון באנרגיה וצמצום פליטת גזי חממה הן מטרות העל של ה"עיר החכמה". כאשר 50% מסך צריכת החשמל ברשויות מקומיות משמשים לתאורת חוץ ותאורת פנים במבני ציבור, התייעלות אנרגטית בתאורה – בעזרת הסבה לתאורת לֶד חסכונית – היא משימה ראשונה במעלה.

את תחום ההתייעלות האנרגטית בתאורה מובילה חברת "אלתם עין-השופט". בזכות מגוון הפיתוחים החדשניים שלה, מצליחה החברה לספק ללקוחותיה פתרון מלא של תאורת לֶד נשלטת. פתרון זה מקצץ באופן משמעותי בעלויות החשמל והתחזוקה, מצמצם את פליטת גזי החממה ומסייע לשיפור השירות לאזרח ולעובד.

חיסכון בעלויות האנרגיה והתחזוקה

עם ניסיון של 50 שנה בתחום התאורה, מחלקת מו"פ משמעותית ושיתופי פעולה עם חברות ענק באירופה (Hella, Panasonic), "אלתם עין-השופט" שמה לעצמה כיעד להמשיך להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות האנרגיה והתחזוקה לעיריות, יישובים ומועצות מקומיות, כמו גם למפעלים, חנויות ומשרדים.

"המעבר העולמי לתאורת לֶד יצר הזדמנויות גדולות לביצוע התייעלות אנרגטית ושילוב מערכות שליטה ובקרה בתחום התאורה. שוק התאורה עובר מהפכה בשנים אלה ואנו עדים למגמה של התייצבות מסויימת והבנה של הצרכנים, לפיה כדי להגיע לתוצאות הרצויות של התייעלות אנרגטית, רצוי לבחור מלכתחילה מוצרים איכותיים", מסביר גלעד ליבנה, מנהל השיווק של חברת אלתם.

פתרון מלא וחכם – תאורת לֶד נשלטת

עם ניסיון של מאות אלפי יחידות קצה מבוקרות ומנוהלות בארץ ובחו"ל, "אלתם עין-השופט" היא החברה היחידה בישראל, אשר מציעה פתרון מלא וחכם לביצוע התייעלות אנרגטית בתאורה. פתרון זה כולל את תוכנת ה-ONSiTETM החדשנית לשליטה ובקרה, מרכזיות תקשורת ייחודיות תוצרת אלתם וגופי תאורת לֶד איכותיים מתוצרת אלתם, או החברות השותפות שלה. באמצעות מערכות אלה, אלתם מצליחה לאפשר ללקוחותיה חיסכון של עד כ-80% בעלויות צריכת האנרגיה והתחזוקה, וכך להפוך את ההשקעה לכדאית ביותר.

שליטה ובקרה בזמן אמת

תוכנת ה-ONSiTETM, אשר זמינה כתוכנה מבוססת WEB וכאפליקציה לטלפון החכם, מספקת פתרון שליטה ובקרה בזמן אמת על מערכות תאורה. חברת "אלתם עין-השופט" מציגה גם חידושים בתחום גופי תאורת הלֶד שלה, ומקפידה שיהיו נוחים לתפעול, זולים לתחזוקה ויאפשרו גמישות תפעולית מרבית. כך למשל, גופי תאורת הלֶד מבית אלתם HELLA מציגים קו מוצרי "Plug and Play" המאפשרים החלפת רכיבים בפשטות וגמישות בתפעול. "בעזרת מאפיינים אלה, אנחנו נותנים ללקוח אפשרות 'לחדש' את גוף התאורה שלו גם לאחר 60,000 שעות העבודה הממוצעת של הגוף, ועם התחייבות לחלפים ל20– שנה", מסביר ליבנה. "החיסכון הגדול בהוצאות התחזוקה, המתאפשר בזכות גופי תאורת הלֶד של חברת אלתם, יכול להוות משקל משמעותי בהחלטה לביצוע הסבה של עיריות ומפעלים לתאורת לד.

פתרונות תאורת לֶד לכל לקוח

"בשבילנו אין לקוח גדול מדי ואין לקוח קטן מדי", מדגיש ליבנה ומתייחס לפרויקטים של התייעלות אנרגטית והתקנת מערכות תאורה מתקדמות בעיר רימיני שבאיטליה, בגשר הדנובה בסרביה, בבאר-שבע, בשדרות, כמו גם ביישובים ומפעלי תעשייה רבים בישראל. "יש לנו את היכולת לספק פתרונות יעילים למפעלי התעשייה הגדולים ביותר, כמו גם לסופרמרקטים, חנויות וסדנאות עבודה קטנות. אנחנו מבצעים פרויקטים בערים גדולות או ביישובים קטנים. בעזרת המערכות שלנו, כל עסק וכל יישוב יכולים לחסוך באופן משמעותי בהוצאות, לסייע בשמירה על איכות הסביבה ועל בריאות העובדים והציבור, ולקדם את חזון ה'עיר החכמה'".

תגובות