HOT עסקים משיקה: שירות Cyber Cloud להתמודדות עם איומים ברשת

HOT עסקים משיקה: שירות Cyber Cloud להתמודדות עם איומים ברשת

אילן ברוק, סמנכ"ל החטיבה העסקית: "כלל פתרונות התקשורת שלנו בשילוב עם השירות העסקי הייחודי עזרו לנו לשלש את כמות הלקוחות העסקיים הגדולים ב-2016"

מאת: נמרוד גזית ואסף צור
טכנולוגיה והייטק סייבר

קבוצת HOT עסקים מסתמנת בשנתיים האחרונות ככוח העולה בשוק התקשורת לעסקים והיא היום אחד מהשחקנים המובילים במתן פתרונות תקשורת לעסקים. סיבות רבות עומדות ברקע הקפיצה הזאת, אולם העיקרית שבהן היא החלטה אסטרטגית של הקבוצה להשקיע בעולם העסקים שלא נהנה ממהפכת התקשורת שהתחוללה בשנים האחרונות, זאת יחד עם השקת מוצרים עסקיים חדשים, הקמת מערך שירות עסקי מהמתקדמים בתחום ועבודת סינרגטית מאד והדוקה עם חברת האם הבין-לאומית אלטיס, אחת מחמשת קבוצות התקשורת הגדולות ביותר בעולם כיום.

מתחילת השנה אף השיקה HOT מספר שירותי אבטחת מידע מתקדמים: שירות ה-Cyber Cloud להגנה מפני התקפות ווירוסים ברשת ומגוון שירותי firewall בחצר לקוח בשיתוף חברת פורטינט העולמית. נפגשנו עם אילן ברוק, סמנכ"ל החטיבה העסקית של HOT עסקים, כדי להכיר את ההצלחה מקרוב.

מתחילת השנה השקתם מספר שירותי אבטחת מידע. האם תחום אבטחת המידע זהו עולם שתתמקדו בו ב-2017?

    אילן ברוק
    (צילום: רמי רזנגר)

"בהחלט. בישראל יש מעל 2 מיליון התקפות סייבר בכל יום, חלקם הגדול הוא בעיקר על עסקים. תחום אבטחת המידע לעסקים הוא תחום קריטי שנדרש לתת בו פתרונות עסקיים ברמה הגבוהה ביותר. שמנו לעצמנו כיעד להיות חברת התקשורת המובילה בישראל, המספקת פתרונות תקשורת עסקיים מקצה לקצה, השקנו מספר מוצרי אבטחה מתחילת השנה הן לעסקים קטנים והן לעסקים גדולים. השירות הראשון הוא ה-cyber cloud, שירות הגנה רשתי לעסק הקטן והבינוני הכולל הגנת אנטי וירוס, אנטי פישינג, שירותי הגנה מפני חדירות ושירותי סינון אתרים – והכל באריזה אחת ובמחיר של 19.9 ₪ לחודש בלבד וללא שום צורך בשום התקנה מצד הלקוח.

"הלקוח מצטרף לשירות, נכנס לאינטרנט והוא מאובטח תוך רגע. אין לאף אחד מהמתחרים שלנו את כל השירותים הללו תחת מוצר אחד, אצלם יש צורך לקנות כל אחד בנפרד. אצלנו לעומת זאת חושבים תמיד כ-one stop shop כחלק מה-DNA. מרגע ההשקה, רוב מכירות האינטרנט שלנו לעסקים כבר כוללים את שירותי האבטחה החדשים שלנו כפתרון מובנה. בנוסף, השקנו לפני כחודשיים מגוון מוצרי firewall מתקדמים לעסקים גדולים משולבים עם הגנה מפני וירוסים, סוסים טרויאניים ועוד של חברת פורטינט, ענקית האבטחה העולמית, המספקים ללקוחות העסקיים הגדולים שלנו הגנה מירבית ושקט נפשי וכל זאת במחיר משתלם מאד".

מענה מהיר ואיכותי

HOT עסקים התרחבה מאד בשנתיים האחרונות. הפכתם משחקן נישה לשחקן של פתרונות כוללים. אולי תוכל להרחיב על כך?

"זה נכון, HOT עסקים היא אחת מחברות התקשורת המובילות במגזר העסקי בישראל, אשר מספקת מגוון עצום של שירותים עסקיים ופתרונות תקשורת כוללים בעולמות האינטרנט, ה-DATA, הטלפוניה, אבטחת המידע, פתרונות Networking , VPN וטלוויזיה. בקבוצת HOT תמצאו גם את שירותי HOT מובייל לעסקים, המספקת פתרונות עסקיים ייחודיים בעולם הסלולארי ואת HOT נט עסקים המספקת פתרונות ISP מתקדמים לארגונים. מאות אלפי לקוחות הקבוצה מגיעים אלינו מכל מגוון הקשת העסקית: החל מחנויות קמעונאיות ועד חברות ענק כמו מגדל, גוגל ואפל, שצורכות את השירותים שלנו".

מהו החזון המוביל אתכם בHOT עסקים?

"דרישות הצרכנים העסקיים מאד תובעניות היום ובצדק. הם מבקשים לקבל את כל פתרונות התקשורת שלהם כאן ועכשיו וברמת האיכות והשירות הכי גבוהה שיש, ללא פשרות. זו גם הסיבה לדעתי שהצלחנו להתרחב כל כך בשנתיים האחרונות – הבנו לעומק את הצורך הזה ונתנו לו מענה מהיר ואיכותי. החזון שלנו הוא להיות חטיבת שירותי התקשורת המובילה בישראל, שתספק ללקוחותינו העסקיים את כל צרכי התקשורת בכל זמן ובכל מקום במודל 'הכל תחת קורת גג אחת', הודות לטכנולוגיה המתקדמת והחדשנית ביותר בשוק ומערך שירות לקוחות מוביל באיכותו".

ל-HOT עסקים יש רשת סיבים-אופטיים לעסקים. מה מייחד אותה ביחס למוצרים האחרים בשוק?

"אכן HOT עסקים פרסה רשת METRO, SDH ווידיאו על פני כ-7,000 ק"מ, רשת המאפשרת לנו לספק חיבורים מהירים במיוחד, ברוחב פס של עד 10Gb מקריית שמונה ועד אילת! הלקוחות שלנו יודעים מה נותנים המתחרים וכך מזהים את היתרונות שלנו ומצטרפים אלינו. מדובר ברשת חסינת תקלות המבטיחה רמת אמינות גבוהה מאד – SLA של 99.999% – בין הגבוהות בשוק העולמי. רכיבי הרשת נבחרו מתוצרת החברות המובילות בעולם: Cisco Juniper, Alcatel, ECI ודומיהן. בכל יום שעובר, הפריסה של הסיבים מתרחבת ומתקרבת יותר ברחבי הארץ על מנת שכמה שיותר לקוחות עסקיים יוכלו ליהנות מהשירותים האיכותיים שלנו".

עושר הפתרונות הטכנולוגיים

דיברת על אתגר החדשנות. כיצד זה בא לידי ביטוי בשירותים ובמוצרים שלכם?

“HOT השיקה מספר שירותים מתקדמים בשנתיים האחרונות. בישראל, HOT עסקים הינה חברת התקשורת היחידה המספקת מהירות של 500 מגה Download ו-Upload של 10 מגה, גם לעסקים קטנים על גבי תשתית הכבלים. זה יתרון תחרותי חשוב מאד ללקוחות קטנים, שצריכים מהירויות גבוהות מאד, אך לא יכולים להרשות לעצמם עלויות של חיבור סיב-אופטי עד העסק שלהם. כמובן שמלבד עולמות האבטחה שתיארנו בתחילה, יש לנו גם ליין ענק של מוצרים בעולמות הניהול של חברת CISCO, מוצרי WIFI חדשניים לעסק של RUCKUS, ARUBA ועוד שחקנים עולמיים המתמחים בפתרונות ה-WIFI לעסקים קטנים וגדולים כאחד. גם בעולמות הטלפוניה HOT עסקים נחשבת לשחקן מוביל מאד – החל מקווי PRI לעסקים גדולים, דרך קווי SIP TRUNK ועד פתרונות טלפוניה פשוטים יותר לעסקים קטנים".

בעיתונות התפרסמו לאחרונה עסקאות ענק גדולות שסגרתם. מה מאפיין את הלקוחות הללו?

"HOT משרתת כיום עשרות אלפי לקוחות עסקיים ומתרחבת בקצב מהיר מאד. בשנתיים האחרונות חווינו תנופה ענקית של גיוסי לקוחות. לדוגמא, רק ברבעון הראשון של 2017 הצטרפו לשורותינו חברת UPS, נייק, ארקיע ועוד רבים אחרים. ב-2016 לבדה חתמנו על הסכמי ענק בשווי עשרות מיליוני שקלים עם תנובה, גוגל, חברת חשמל, מגדל, אפל ועוד חברות ענק נוספות. תתפלאו לשמוע, אבל חלק נכבד מהלקוחות הענקיים פנו אלינו מיוזמתם כי שמעו מהמקבילים שלהם בתפקידים בכירים אחרים על HOT עסקים ורצו להבין על מה בדיוק מדובר. ללקוחות ענק כאלה יש צרכים מיוחדים שצריך לתת להם מענה.

"מדובר בפתרונות Tailor Made, שהותאמו בדייקנות לדרישות הלקוח, כי היינו צריכים להוכיח יתרון מוחץ. חלק מלקוחות הענק הללו קיבלו במשך שנים רבות שירותים מחברות מתחרות, באופן טבעי הם התלבטו האם כדאי לעבור, לאחר שנחשפו לעושר הפתרונות הטכנולוגיים שלנו, לשירות האיכותי ולמחירים התחרותיים – כולם הבינו שעדיף להם להיות אצלנו. הראיה לשביעות הרצון הגבוהה של הלקוחות מגיעה גם מלקוחות קיימים גדולים שחידשנו איתם את ההסכמים לשנים נוספות: אלביט, שטראוס, הטכניון, כלל ביטוח ועוד הרבה אחרים".

מקצועיות ושקיפות ברמה גבוהה

דיברת מקודם על השירות העסקי הייחודי שאתם נותנים לעסקים. כיצד זה בא לידי ביטוי?

"תקשורת עסקית היא זירת משחקים אחרת. הצרכים של לקוח עסקי שונים ולא רק כמותית מאלה של הצרכן הפרטי. בעסקים מדברים יותר מכל על אמינות – הביטחון של הלקוח שכל שירותי התקשורת יעמדו לשירותו ברמת ביצועים מובטחת בכל רגע נדרש (לפחות 99.999% מהזמן), 24X7, בלי תירוצים ובלי סייגים. ובמקרה הנדיר של תקלה המענה יגיע 'מהר, יעיל ואלגנטי'. רמת איכות השירות שמצופה מספקית תקשורת לעסקים היא להקטין את זמן ההשבתה הכולל במשך שנה לפחות מרבע שעה! זה נתון שמובנה בעומק הארכיטקטורה של רשת Hot, שנועדה מיסודה לספק שירות 'אל-פסק', Always On.

"ל-HOT יש מערכי שירות עסקיים נפרדים עם רמת זמינות גבוהה במיוחד לאורך כל השנה ואחת ההוכחות לרמת המקצועיות הטובה ביותר בשוק הישראלי היא כמות המצטרפים הגדולה שמגיעה לHOT עסקים בכל רבעון. לקוחותינו רואים את ההבדל ומעריכים את ההשקעה שלנו. אנו משקיעים לא מעט כסף כדי לשמר את מקומנו בראש הטבלה. ללקוחות עסקיים כל שנייה יכולה להראות לפעמים כנצח, כי מדובר בכסף ובמוניטין שאין להם מחיר. אנו מבינים את זה ופועלים בהתאם. בנוסף, ב-HOT עסקים פועל מוקד ניטור פרו-אקטיבי 24/7, הבודק את איכות הרשת של הלקוחות ובמידת הצורך התורן מרים טלפון ללקוח ומעדכן אותו על נפילת איכות ומה לעשות כדי לתקן את התקלה. זו רמת שקיפות שהלקוחות העסקיים שלנו לא רגילים אליה אצל ספקים אחרים ומעריכים אותה מאד".

מפת דרכים להמשך הפיתוח העסקי

HOT הינה חלק מקבוצת אלטיס, ענקית התקשורת העולמית. עד כמה המיזוג תורם לכם בהתמודדות מול אתגרי היומיום?

"קבוצת אלטיס הינה בין תאגידי התקשורת הגדולים בעולם המשרתת מעל 50 מיליון לקוחות. במסגרת הקבוצה פועלות חברות ענק כמו PT – פורטוגל טלקום, SFR הצרפתית, CABLE VISION האמריקאית, אלטיס היספניול ברפובליקה הדומיניקנית ועוד. כמות חברות התקשורת תחת הקבוצה היא עצומה וגם HOT מרוויחה מהקשר עם מאגר הניסיון והשירותים המקומיים של כל חברי הקבוצה. שיתוף המידע הגלובלי, המוצרים החדשניים והסכמים מול ספקי ענק בעולם התקשורת מאפשר ל-HOT להימצא בקדמת הטכנולוגיה עם המוצרים הטובים יותר ועם המחירים האטרקטיביים ביותר. תארו לעצמכם איזה יתרון ענק זה ללקוחותינו, שנהנים מכל הידע ש-HOT צוברת בעולמות פתרונות התקשורת והשירות דרך המקבילים שלה בכל רחבי העולם.

"כחלק מחברה בין-לאומית, שמספקת פתרונות תקשורת לחברות גלובליות, עלינו להטמיע רמות שירות שנדרשות על-ידי מגזר ה-Enterprise באמריקה ובאירופה. בפועל, הלקוח הישראלי נהנה כך מאיכויות נדירות גם אם הוא עצמו לא משתייך לאותה ליגה. במקביל אנו גם מהווים השראה לחברות האחרות. אני יכול לספר למשל שההצלחה של מוצר ה-Cyber cloud בחברה בחודשיים האחרונים נלמדת כיום באלטיס לטובת הטמעה גם במדינות אחרות. כלומר, גם אנו תורמים לעיתים לידע של הקבוצה וממנפים אותה קדימה".

אם כך, אילו בשורות נוספות נראה בקרוב מ-HOT עסקים?

"כפי שכבר אמרתי, מהפכת התקשורת בעיצומה ושירותים שמספיקים לשוק היום יצטרכו להשתדרג מחר ובוודאי מחרתיים. מי שרוצה לשמור על מיקומו בשוק תחרותי לא יכול לנוח לרגע על זרי התהילה. התובנה הזאת נכונה ללקוחות שלנו, שממשיכים להגדיל את צריכת השירותים המתקדמים שמציעה HOT, וגם לחטיבת העסקים של Hot עצמה. יש לנו מפת דרכים להמשך הפיתוח בעתיד הקרוב והרחוק הכוללת עוד מוצרי אבטחה, מוצרים מנוהלים, מוצרי טלוויזיה ייעודיים לעסקים ועוד הרבה הפתעות נוספות שנשיק בקרוב, אשר מבטיחים שHOT עסקים תמשיך להיות בקדמת הטכנולוגיה עם המוצרים המובילים ביותר, עם השירות האיכותי ביותר ועל הפלטפורמה המתקדמת ביותר בעולם התקשורת".

תגובות

Comments are closed