פעילות ההייטק בנגב: תמונת מצב

פעילות ההייטק בנגב: תמונת מצב

בעקבות הצמיחה המשמעותית וחסרת התקדים של הקהילה והאקו-סיסטם הטכנולוגיים בנגב, ורגע לפני גמר תחרות הסטארט-אפים SilicoNegev, החלטנו לתת במה לפעילות הענפה המתרחשת דרך סקירה שנתית של קהילת הסטארט-אפים בנגב

מאת: מיכאל קלנטרוב, TECH7
SilicoNegev טכנולוגיה והייטק

רגע לפני גמר תחרות הסטארט-אפים SilicoNegev שיתקיים ב-10.05.17, אחד האירועים המשמעותיים שקרו בדרום בסצנת הסטארט-אפים, ניתן להבין את החשיבות ואת העוצמה של קהילה חזקה, משמעותית, אשר דואגת לחבר בין כל שחקני המפתח בסצנה.

למצב את האזור כמוביל טכנולוגי

הסיפור של Tech7 מתחיל לפני קצת יותר משנתיים ואחרי הבנה שמשהו גדול קורה בבאר-שבע. כך התחברו נציגים מובילים מפארק ההייטק, סטודנטים ויזמים מקומיים כדי להקים קהילה, שלימים תקרא Tech7 ואשר פועלת לקדם ולחזק את החיבורים בקהילת ההייטק במטרופולין באר-שבע, ובמטרה למצב את כל האזור כמוביל טכנולוגי ברמה הבין-לאומית. היום בהסתכלות אחורה, זאת הייתה אחת מאבני הדרך המשמעותיות לקידום פעילות ההייטק בדרום. עם מוניטין רב בקרב חברי הקהילה ועם מעל ל-14,000 חברים, נראה כי סצנת היזמות והסטארט-אפים בבאר שבע מעולם לא הייתה חמה יותר.

מתוך הצורך לחזק את הקשרים בין חברי הקהילה ולעודד חיבורים בין יזמים ואנשי טכנולוגיה הופקו על-ידי חברי הקהילה מעל ל-80 אירועים שונים ברחבי העיר באר-שבע, החל ממיטאפים מצומצמים בברים מקומיים ועד לאירועים בקנה מידה ארצי, כדוגמת תחרות הסטארט-אפים SilicoNegev, בשיתוף עמותת מט"ע. בקהילה תומכים גופים רבים שמלווים ומסייעים למיצוב וחיזוק האקו-סיסטם המקומי, לרבות עיריית באר שבע, הרשות לפיתוח הנגב, CDI- מרכז החדשנות הדיגיטלית, פועלים הייטק, קבוצת לוצאטו, כי"ל, PayPal ו- PWC.

לעדכן ולמדוד

בעקבות הצמיחה המשמעותית וחסרת התקדים של הקהילה והאקו-סיסטם הטכנולוגיים בנגב, החלטנו לתת במה לפעילות הענפה המתרחשת דרך סקירה שנתית של קהילת הסטארט-אפים בנגב.

בסקירה אנחנו מסתכלים על באר שבע כמטרופולין שמאגד סביבו את כל פעילות ההייטק המתרחשת בעיר עצמה ובערים וביישובים סביב – ירוחם עם הפעילות של MindCET, דימונה וערד, אשר בהן הוקמו חללי עבודה משותפים במסגרת העבודה של NETGEV, וכמובן אופקים עם מאיץ היזמות החדש שמוקם בימים אלו ממש. לכל אלה אפשר להוסיף את הפעילות החזקה המתקיימת בנגב המערבי עם פתיחת ההאב exLab במכללת ספיר והקמתה של החממה SouthUP.

המטרה שלנו בסקירת הסטארט-אפים היא לעדכן ולמדוד את הפעילות בקהילת היזמות הדרומית ולתת תמונת מצב שתהווה עבורנו נקודת מוצא בעזרתה נוכל לבחון את התפתחות הקהילה בשנים הקרובות, כמו גם להבין את צרכי הקהילה ולתת להם מענה.

היום נמצאים בקהילת הסטארט-אפים של באר שבע והסביבה מעל ל-111 סטארט-אפים פעילים:

תגובות

Comments are closed