גבוה מעל תל אביב

גבוה מעל תל אביב

פרויקט 'מגדל בראשית', שהיזם מגדיר "מגה יוקרה", יתנשא לגובה של 44 קומות בשכונת בבלי ויכלול חמאם טורקי, טרקלין עסקים, בריכה מקורה, חדר יינות מפואר, אולם סקווש ועוד

מאת: נעם גל (צילום והדמיות: יח"צ)
נדל"ן פנטהאוזים

חמאם טורקי, אולם סווקש בריכה מחוממת ומקורה, אלו רק חלק קטן מהשטחים הציבורים אשר יוקמו במגדל מגה היוקרה – בראשית אשר נבנה ע"י משפחת כוזהינוף שנמצאת בסיום תהליך החפירה והדיפון ומתחילה את הבנייה להקמת המגדל בשכונת בבלי בתל אביב.

    מוטי כוזהינוף

"מגדל בראשית בבלי" אשר יוקם ברחוב פעמוני 12 בשכונה היוקרתית בצפון תל אביב, הינו פרויקט הדגל של משפחת היהלומנים הוותיקה – משפחת כוזהינוף, שרכשה את הקרקע המדוברת. מוטי כוזהינוף: "אנחנו מתכננים להקים במקום "פרויקט שיציב סטנדרט חדש של יוקרה בישראל, בשכונת המגורים היוקרתית ביותר בתל אביב".

המגדל אשר יתנשא ל-44 קומות תוכנן בצורת Y, כך שיאפשר לרוב הדירות בו לקבל נוף לים ונוף ירוק לריאה הירוקה של תל אביב. כוזהינוף מסביר כי "שכונת בבלי משנה כיום את פניה, בלב השכונה צפוי לקום פארק רחב ידיים אשר עתיד להשתרע על פני 70 דונם ויהווה את הריאה הירוקה של תל אביב, ממש כמו שסנטרל פארק מהווה את הריאה הירוקה של מנהטן. מגדל בראשית יוקם בליבו של הפארק".

"מגדל בראשית", הוא מפרט, מציג חווית מגורים בלתי מתפשרת המשלבת בין מיקום מושלם וגבוה, באחת השכונות הנחשקות של תל אביב, לסטנדרט המגורים היוקרתי ביותר שניתן לדמיין.

לדבריו, מאחר ומדובר בפרויקט אשר מציב את הרף הגבוה ביותר בתחום מגורי היוקרה החליטה המשפחה להביא את האנשים הכי מנוסים בתחום: את תכנון המגדל הובילה האדריכלית רחל פללר ממשרד האדריכלים יסקי – מור – סיון, מהמובילים בישראל. הרכב צוות התכנון משלב מצד אחד צוות ותיק בעל ניסיון של שנים רבות בתכנון פרויקטים בעלי היקף ומורכבות מהגדולים ביותר שבוצעו במדינה, ומנגד קבוצת אדריכלים צעירים דינמיים וכישרוניים.

שילוב זה מאפשר למשרד ליצור אדריכלות בעלת מעוף וברוח הזמן, הנתמכת בניסיון ובשקול דעת בשל. עניין שני ולא פחות חשוב היה עיצוב הפנים, בעיקר של השטחים הציבוריים, ולצורך כך צירפו לצוות את מעצבת היוקרה – אירמה אורנשטיין, בעלת סטודיו המתמחה בעיצוב ואדריכלות לדירות יוקרה, ובנייני יוקרה בישראל וברחבי העולם.

נתקלתם בהרבה מאבקים בדרך?

"נכון, נכנסנו לפרויקט בידיעה שצפויה לנו דרך ארוכה. זה התחיל במסע הפינויים של תושבי גבעת עמל והסתיים בהכרעת בית המשפט אשר קבעה שאנשי העסקים רוני מאנה וגיא בלושינסקי אינם שותפים בפרויקט בראשית של משפחת כוזהינוף".

מי קהל היעד של הפרויקט?

כוזהינוף: "קהל היעד של הפרויקט הוא קודם כל מי שמחפש ויודע לזהות יוקרה אמיתית. מדובר במשפרי דיור משכונת בבלי, אנשים שעוזבים בתים פרטיים לטובת דירות במגדלים, משפחות צעירות שמעוניינות בשכונה וותיקה עם שירותים קהילתיים איכותיים, המעוניינים לגור בדירה חדשה ומודרנית, בבניין עם פסיליטיז ברמה הגבוהה ביותר".

משפחת כוזהינוף מאפשרת הצצה לחלק מהעסקאות שנחתמו במגדל בראשית בבלי. על פי נתוני החברה, במהלך השנתיים האחרונות נחתמו עשרות עסקאות לרכישת דירות מגורים במגדל. העלות הממוצעת לדירה עומדת על יותר מ-7 מיליון שקל .

מוטי כוזהינוף: "למרות ההאטה בענף הנדל"ן, אנחנו מרגישים התעוררות והתעניינות רבה מצד רוכשים פוטנציאלים אשר רוצים לגור בלב שכונת בבלי. תמהיל הדירות במגדל מגוון וניתן לרכוש דירות 3, 4 ו-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. החל מקומה 36 יימכרו דירות מיני פנטהאוז מרווחות (בין 180 ל-220 מ"ר) עם מרפסות של עד 60 מ"ר. דירות אלו מאופיינות בתקרות גבוהות במיוחד ומרפסות גדולות".

תגובות