ההרמוניה שבין בירה לגבינה

ההרמוניה שבין בירה לגבינה

גלי החום שכבר מגיעים לאזורנו מחזירים אלינו את הבירה כחלק מתרבות הצינון הים תיכונית. זה הזמן לתת לדמיון לשוטט במחוזות קולינריים ולתכנן את הפיקניק הבא באזור. אם תקשיבו להצעות שלנו, כדאי להצטייד גם בגלגלים ולצאת לדרך

מאת: גדי דבירי
BEERS & CHEESE סגנון חיים

אפשר לזקוף זאת לעליית הטמפרטורות והימים החמים, שבהם נלגמת בירה צוננת, כמו הייתה הכוכבת בתפריטי הקיץ. לא חשוב אם מדובר בשעות אחר הצהריים, כשרוחות קיץ כבר מנשבות או בשעות הערב אל תוך הלילה, כשאנחנו מארחים בסופי שבוע או פותחים שולחן לכל המשפחה. בירות וגבינות הן שילוב שתמיד מסחרר. השילוב הזה מביא אל השולחן מנעד עשיר של טעמים, מסורת ארוכת שנים ואפשרות להתאמה מושלמת לכל סגנונות הבישול: החל מסעודת בשרים מושקעת, וכלה בפיקניק מתוכנן או מאולתר על אם הדרך.

המנעד הרחב של עולם הבירות יכול לאתגר כל חך: טעמי לחם ושמרים, מתיקות, מרירות, פרחוניות ועשבוניות הם רק חלק מהפרמטרים, שמרכיבים לנו את חוויית הבירה. אבל אם תוסיפו לתפריט הבירות גם גבינות בטעמים שונים – יש לכם מתכון מנצח לאירוח קיצי, קליל ומשובח.

עושה חשק לצאת

אם אתם מחפשים את השילוב המושלם, רוצים ליצור אינטראקציות מעניינות או להפתיע במיקסים מיוחדים, זה המקום להזכיר כי גבינות ובירות הן צמד שלא יורד מהמסלול. המפגש בין שתיהן מביא למיתון טעמים, כאשר בירה מאוד מרה מורגשת כמרה פחות. השילוב הזה "עושה נעים", והטעם האגוזי של הלתת הנמצא בבירה מקבל הדגשה בזכות השידוך לגבינות בטעמים דומים. החלק המעניין ביותר במפגש הוא כמובן יצירה של טעמים חדשים, שאנו מפיקים מהדואט בין הבירות לבין הגבינות, עד כדי כך שנצא לשיטוט מולקולרי בחיק הטבע.

עוצמה. הרמוניה. איזון

אז אם אתם מתלבטים כיצד לשדך בין הבירות לבין הגבינות ומתבלבלים מכל שפע הטעמים והניחוחות, נמליץ לכם לעקוב אחר כמה חוקים בסיסיים, המגדירים את המפגש בין שני העולמות. ראשית, שימו לב לעוצמה של המרכיבים המשפיעים על החוויה הכוללת של הארוחה או האירוח. כלל הבסיס משדך לנו גבינה עדינה עם משקה עדין וגבינה אסרטיבית למשקה קשוח ועשיר. זיכרו שעוצמה אינה מתבטאת בפרמטר אחד אלא במכלול הטעמים. מבחינה זו האלכוהול, הגוף, הפירותיות, הטעמים השולטים והתיבול השונה מבירה לבירה, יוצרים בכל פעם מפגש חדש מול המרירות הגבינתית – גם אם היא מעודנת.

זה הזמן לתת מקום גם להרמוניה בין המרכיבים: גבינה עם טעם עשבוני, ובירה עם ארומה כשותי, יעצימו וידגישו את הטעם או הארומה המשותפים ולעתים אף יצרו טעם וארומה חדשים. וכמו כל משימת אירוח, גם אתם מתבקשים לשמור על כלל האיזון בבואכם לצוות בין הבירות לבין הגבינות הנבחרות, ולזכור שגם טעמים מנוגדים מאזנים, כמו בירות מתוקות עם גבינות מלוחות, בירות מרירות עם גבינות שמנות ובירות מתוקות מאלטיות המאזנות גבינות חריפות.

===========================================================================

שילובים אטרקטיביים של בירות וגבינות

לארח בקלילות – בימים החמימים תגלו שאין כמו השילוב המוצלח בין מוצרלה, גבינה רכה ונימוחה בטעם של חלב ועדינות שאין שני לה, משתלבת היטב עם המרירות – בתנאי שמדובר בבירה עדינה שמאפיינת בירות בסגנון לאגר כדוגמת קרלסברג וסטלה ארטואה.

מאזנים את שומניות הגבינות – אם יש לכם גבינות עובש לבן כדוגמת קממבר או גבינת ברי, זו הזדמנות ללוות אותן עם בירה בסגנון IPA מרירה וכשותית, אשר תסתור את מתיקות הגבינה או לחילופין בירת אייל בלגית עשירה כדוגמת לף, בלונד או בראון, אשר יוסיפו לגבינות טעמים אגוזיים שיעשירו את טעם הגבינה.

דייט בין כחולות וסטאוט – ולמי שרוצה להרשים, תמיד ניתן להמר על גבינות כחולות, שהן עוצמתיות ביותר בטעמן (אל תשכחו, לגבינות הבשלות שבהן טעמים עזים מאוד) ומפתיעות בכל פעם מחדש.

כאן השידוך המושלם יהיה עם בירה עוצמתית ומלאה בסגנון סטאוט, שתוכל למלא בכבוד את המעמד ולאפשר ליהנות ממנעד הטעמים והניחוחות. הסטאוט המתאימה ביותר היא כמובן בירת גינס בעלת המרקם הייחודי ושילוב של מרירות עדינה וגוף מלא.

===========================================================================

תגובות