פורצות דרך: פתח דבר

פורצות דרך: פתח דבר

מאת: עינת פרידמן, עורכת אחראית
סחר ועסקים פורצות דרך

עינת פרידמן
(צילום: סם יצחקוב)

כשיום האישה הבין-לאומי ברקע, אני מוצאת את עצמי במצב רוח אמביוולנטי. מצד אחד, יש לנו סיבה לחגוג. כבשנו כל כך הרבה פסגות, טיפחנו קריירות מפוארות ובמקביל הקמנו ועודנו מקימות, משפחות לתפארת. כל זאת על אף נתוני פתיחה נמוכים משמעותית משל הגברים, שרובם לא מנהלים כמונו מספר חזיתות במקביל.

מצד שני, עדיין יש הרבה מה לתקן ומה לשפר בכל הנוגע למעמד האישה בישראל. אנחנו עדיין מופלות לרעה בתחומים מסויימים, כמו שכר למשל, יש עוד טריטוריות מקצועיות לא מעטות שהן עדיין נחלת גברים בלבד, ועדיין חסרים מעונות יום רבים שיאפשרו לנשים לצאת לשוק העבודה ולממש את הפוטנציאל החבוי שלהן.

אך היום, כשאנו עומדים בפתחן של חגיגות ה-70 למדינת ישראל, ראוי לחגוג את הישגינו כנשים ישראליות פורצות דרך – נשים בפוליטיקה, נשים המכהנות כשופטות מובילות, נשים היושבות בממשלה ובקבינט המדיני-ביטחוני, נשים המאיישות תפקידים ומשרות בכירות במשק ובמגזר הפיננסי ונשים צעירות רבות, אשר מאיישות תפקידים קרביים ואף משמשות כטייסות קרב בצה”ל. פרצנו את תקרת הזכוכית שהוצבה מעלינו פעמים כה רבות ועל כך אנו בהחלט יכולות להיות גאות.

גיליון זה מוקדש לכן – הנשים המנהלות, היזמיות, פורצות הדרך. אתן, שבכוח אישיותן, חריצותן, מרצכן ונחישותכן פרצתן דרך, לא נכנעתן למוסכמות – חברתיות, משפחתיות ואחרות – והחלטתן לממש את עצמכן ויהי מה, מבלי לוותר על הורות ומשפחה.

בנימה אישית, אני כל כך גאה במגזין שלפניכן. כל אחת ואחת מכן, הנשים שמופיעות במגזין, חוללה מהפכה בתחומה וראויה להוקרה ולהערכה על הדרך שעשתה. אבל בעיני החשוב מכל, הוא שנהיה פשוט אנחנו. נשים במיטבנו. נשים שלא צריכות ללבוש תחפושת של מישהו אחר, נשים שלא צריכות להידמות לאף גבר כדי להיחשב למצליחות. נשים שמצליחות ומשנות את העולם, בדיוק כפי שהן.

המגזין הזה מוקדש לכל אישה באשר היא. זו הוקרה על העשייה, על התבונה, על הנשיות ועל הנחישות.

ולחיי היעדים והפסגות שנכבוש בשנים הבאות!

תגובות