בית קפה גלילי עם ערך מוסף

בית קפה גלילי עם ערך מוסף

קפה מהביל וריחני ומנות חלביות מצוינות, מלווים עשייה חברתית מכל הלב

מאת: ענת יפה (צילומים: אסף אמברם | סטיילינג: נעמה רן)
BEERS & CHEESE סגנון חיים

בית קפה "מארג", אשר נמצא בכפר ורדים הוא לא בית קפה רגיל בכלל. צוות העובדים במקום, התפריט החלבי הייחודי אשר מוצע, וגם האוכלוסייה המגוונת הפוקדת אותו שבעה ימים בשבוע. הכול נראה כאן קצת אחרת. התחושה העוטפת את המבקרים בבית הקפה לראשונה, היא תחושה של כניסה לבית חם ורחב ידיים, מלא לא בסועדים אלא באורחים. בחלוף מספר דקות, מצליחים האורחים להבין כי ייחודיותו של המקום מגיעה לאו דווקא מהקפה המצוין, ממגוון המנות הרחב או מהשירות מסביר הפנים.

"'מארג' הוא לא בית הקפה השכונתי הרגיל שמצפים לפגוש", מסבירה כנרת דרעי, מנהלת בית הקפה, בחיוך גדול. "מארג הוא בית קפה חברתי אמתי, המהווה חלק ממרכז תעסוקה לאנשים בוגרים עם צרכים מיוחדים, אשר שייך לעמותת 'כוכב הצפון'. אותם אנשים, כולם מעל גיל 21, מגיעים למרכז התעסוקה באופן קבוע כדי למצוא תעסוקת יום. בית הקפה נמצא בלב לבו של המרכז הזה ויוצר חיבור יוצא דופן בין אוכלוסייה נורמטיבית לבין אוכלוסייה עם צרכים מיוחדים".

בתי הקפה החברתיים הם אמנם קונספט לא חדש, אך עם השנים הטרנד החברתי דעך ורבים מהם נסגרו, ולכן מרגש לגלות שקפה "מארג", אשר מעניק שירות ומעסיק אוכלוסייה בוגרת עם צרכים מיוחדים ואוכלוסייה נורמטיבית – חי ובועט. "בית הקפה פועל כל ימות השבוע, ותפקידו במרכז התעסוקה הוא מרכזי בשל כמה סיבות: מבשלים בו לכלל אנשי המרכז את הארוחות השוטפות, מועסקים בו אנשים רבים עם צרכים מיוחדים אשר מגיעים למרכז מידי יום, והוא משמש מקום מפגש בין אוכלוסייה נורמטיבית לבין אוכלוסייה של אנשים עם צרכים מיוחדים. זו בעצם תמציתו של הקפה: אנחנו מארחים ומפרנסים את שני סוגי האוכלוסיות באהבה ובשיתוף פעולה. וגם, ולא פחות חשוב, מכינים אוכל מצוין", פוסקת דרעי בביטחון.

סיגר סלמון, גבינת מה-עז ותרד טרי

אכן, הצצה מהירה בתפריט המקום חושפת תפריט עם מגוון מנות הכולל: סלטים טריים, עשירים בעשבי תיבול, שמן זית ריחני וגבינות, ארוחות בוקר מפנקות, עמוסות בגבינות בולגריות, גבינות צאן ובקר, יוגורט טרי ועוד. את התפריט בבית הקפה אפשר להגדיר בשתי מילים: מטבח גלילי.

"אנחנו מאוד אוהבים לעבוד עם גבינות גליליות ובכל מנה שלנו אפשר למצוא סוג אחר של גבינה גלילית. בית הקפה הוא כשר-חלבי, ולכן איכות הגבינות שבהן אנו משתמשים חשובה מאוד. ישנן מנות פשוטות שאנחנו מגישים, שבהן איכות הגבינה עושה את כל ההבדל. הלקוחות של בית הקפה מבקשים לדעת מהו ה-'סוד' מאחורי מנת המוזלי שלנו, אחת מהנמכרות ביותר, אלא שאין שום סוד, פשוט יוגורט גלילי וטרי של 'משק צוריאל'".

בימים אלה בית הקפה משתתף חלק בפסטיבל "טעימה מהגליל" של "משק צוריאל", אשר מתקיים זו השנה החמישית ומציע לקהל הרחב ליהנות ממבחר מנות גלילות בהשראת תכנית "משחקי השף- אוטו אוכל", בכ-120 מסעדות ובתי קפה בכל רחבי הארץ.

"זו השנה הראשונה, שאנחנו מצטרפים לפרויקט טעימה מהגליל וכשהציעו לנו להצטרף לא היססנו לרגע. הרעיון של פסטיבל אוכל גלילי התאים לנו מאוד. לא רק שהמנות הגליליות המככבות בפסטיבל הזה נראות נהדר ובעלות טאץ' של השפים הטובים ביותר בארץ, אלא שגם הקהל הקבוע שלנו מאוד אוהב את סגנון האוכל הגלילי. אני שמחה לומר שהתפריט המיוחד, שאנחנו מציעים במסגרת הפסטיבל, עובד נהדר מהיום הראשון", מסכמת דרעי.


פסטיבל "טעימה מהגליל", מתקיים בחודשים מאי-יוני, עד ה-11.6.17, לרשימת המסעדות המלאה מוזמנים לבקר בדף הפייסבוק של 'משק צוריאל'.

תגובות