ממחסן בטון לסמל מסחרי

ממחסן בטון לסמל מסחרי

בעולם המיתוג מושקעים סכומי עתק כדי לייצר חשיפה להמונים. בעולם ההנדסי, מיקום המבנה ונצילות הטכנולוגית שבו מביאים לאותה תוצאה של חשיפה. המרלו"ג ככלי מיתוגי

מאת: רנית נחום-הלוי (צילום: יח"צ)
מרכזים לוגיסטיים נדל"ן

אי אפשר שלא לפספס את המרכז הלוגיסטי הענק והמרשים של חברת טבע על דרך כביש 6 בסמוך לישוב שוהם. נקודות ציון נוספות הטביעו חברת קוקה קולה במחלף בבני ברק וחברת טמפו לאחר שהקימה את המרכז הלוגיסטי החדש בנתניה, כזה שהופך למחזה אורות בלילה.

ההשקעה הכספית העצומה שנאמדת בהקמת מרכז לוגיסטי באה לידי ביטוי בגודלם של המרכזים הלוגיסטיים, והטכנולוגיה הרבה המושקעת בהם תוך חשיבה על נראות המרכז באמצעות עיצובים תכנוניים מיוחדים ולדים – משחקי אור. כל אלה מצליחים להפוך את המרכזים המשמימים לכאורה, לסמל מסחרי, סימן היכר, נקודת ציון בדרך.

"אם פעם החברות במשק היו מקימות קופסאות בטון, מתכת וזכוכית, כיום הן מבקשות להקים מבנה לוגיסטי משוכלל", מסבירים בחברת דנפל. "חברות רבות כבר לא מסתפקת במעטפת בנאלית המזכירה את המחסנים של פעם, כזו שמתאדה כמעט לחלוטין בנוף, אלא מבנה המשאיר חותם, כזה שגורם לנוסעים להרהר על זהות החברה ומוצריה".

חברת דנפל הינה חברה יצרנית אשר הוקמה לפני 50 שנה בקיבוץ דן. החברה פיתחה את ייצור לוחות הדנפלון, אשר לימים הפכו לפטנט עולמי, המאפשרים בנייה פשוטה ומהירה וחוסכים בעלויות קונסטרוקציה. החברה תמיד הייתה חלק ממגמת הבנייה הירוקה ועיקרון הקיימות מהווה נר לרגליה.

במהלך השנים הפכה דנפל למובילה בעולם בתחום פתרונות התאורה הטבעית באמצעות פיתוח מערכות מתקדמות המעבירות אור טבעי למעטפת המבנים. מערכות החברה פועלות כך שבשעות היום אור טבעי נכנס פנימה לחלל המבנה ובשעות הערב, האור המלאכותי פורץ החוצה. כל מערכות החברה מאופיינות בבידוד גבוה המאפשר חיסכון אנרגטי וסביבה נעימה לשוהה כאשר הלוחות מורכבים מאחוז גבוה של מסנני יו וי. החברה מובילה באיכות חומרי הגלם והיא פועלת ביותר מ-60 מדינות בעולם באמצעות שבע חברות בנות.

מה אתם מייצרים?

"השירות שאנו נותנים הוא מקיף ואישי לכל לקוח. אנחנו מלווים את החברות שפונות אלינו משלב התכנון המוקדם של המבנה, מתייעצים עם ארכיטקט המבנה ומתכננים בהתאם לזאת את מפת פיזור האור של המבנה, הבידוד הטרמי והסולארי תוך מחשבה ליצירת דקורציה למעטפת המבנה. אנו מייצרים בין היתר חזיתות, גגות, פתחי תאורה, חיפוי למבנים קיימים, קירות מסך, מערכות הצללה, חיפויים מבודדים ומחיצות פנים".

דנפל גאה לקחת חלק בעיצובם אלפי מבנים מרשימים ברחבי העולם שתוכננו על ידי גדולי האדריכלים. לחברה יש נוכחות מתמדת באירועי ספורט גדולים. במונדיאל האחרון שהתקיים בסוצ'י, רוסיה, חברת דנפל רשמה נוכחות, כאשר האצטדיון בו התקיימו המשחקים היה מקורה באמצעות מערכות דנפלון. החברה רשמה נוכחות גם באצטדיונים באולימפיאדות שונות כאולימפיאדת בייג'ין ואולימפיאדת החורף בקנדה ורוסיה, זאת לצד קירוי האנגרים ומפעלים חדשים למטוסים של חברת בואינג ואיירבס באירופה וארה"ב.

כיום מתמקדת החברה במבנים ציבוריים בהם חשובה התאורה הטבעית כמו מוזיאונים, מרכזי קניות, מלונות, מבני חינוך, מרכזי ספורט, מתקני תחבורה, תחנות רכבת ונמלי תעופה. השנה זכתה דנפל ב"תו ירוק" בקטגוריית חדשנות ממכון התקנים הישראלי. בימים אלה חברות גדולות במשק הישראלי מתכננות הקמת מרכזים לוגיסטיים באמצעות מערכות דנפל.

"המוצרים החדשניים שלנו מציעים יצירת מבנה חדשני, מודרני ודקורטיבי המאפשר שליטה ובקרה באור הטבעי לצד ניצול אנרגטי נכון, הנהנה מבידוד והצללה", מסבירים בחברה. "המראה הייחודי של המוצרים יוצר חותם מיוחד למבנים המקרינים חדשנות, טכנולוגיה וסקרנות. יותר ויותר אדריכלים בעולם מנסים להימנע מבנייה סתמית של קיר זכוכית, המחמם את המבנה ומייצר עלויות גבוהות, ומבינים את חשיבות הנראות האסטטית הגבוהה למבנה בכל שעות היום, באופן כזה שלא רק ישנה את חזות הרחוב אלא יחלחל למודעות הפנימית של החולפים על פניו".


www.danpal.co.il

תגובות