מסין לכל העולם בלי לעבור בישראל

מסין לכל העולם בלי לעבור בישראל

בזכות שיתוף פעולה עם הדואר הצרפתי, חברת אייר מייל אקספרס הישראלית, שמתמחה בסחר אלקטרוני, משנעת במהירות מוצרים וסחורות מכל מקום ולכל מקום - מבלי לעבור בישראל ולשלם על שילוח כפול, במחירים אטרקטיביים ותוך הגעה למדינות שלישראל אין יחסים דיפלומטים איתן

מאת: אלון שפירא
E-Commerce טכנולוגיה והייטק

לפני כשנתיים קיבלה חברת השילוח והדיוור הישראלית אייר מייל אקספרס פנייה מחברת הייטק, שהמערך הלוגיסטי שלה יושב באירופה ובארה"ב בשאלה: האם ניתן להשתמש בשירותי הדואר הצרפתי כדי לשלח את מוצריהם ליעדים שונים ברחבי העולם? באייר מייל אקספרס לא היססו, הרימו את הכפפה והקימו מערך שלם בפריז, שכולל שחרור ממכס של המוצרים שהגיעו אליה מארה"ב והקמת מרכז תפעול ייעודי בו אורזים את המוצרים ומכינים ניירת ממוחשבת לדואר רשום. משם מועברים המשלוחים ללא עיכובים מיותרים ישירות לדואר הצרפתי ולהפצה משם לכל יעד בעולם.

שלומי עיני (צילום: יח"צ)

   שלומי עיני (צילום: יח"צ)

"מערך השילוח, התפעול והדיוור ישירות מצרפת עובד מצוין, ללא תקלות ובעיקר בשקיפות מירבית ללקוח", מספר שלומי עיני, מנכ"ל חברת אייר מייל אקספרס בע"מ, המשתמשת בשירותיה של חברת הדואר הצרפתי "לה-פוסט" לתפעול הדואר הבין-לאומי שלה מיום הקמת החברה בשנת 2000. "עם ההבנה שיש באפשרותנו לתפעל דואר רגיל ורשום המגיע ממקומות שונים בעולם, תוך שימוש בשירותי חברת הדואר הצרפתי, הרחבנו את הפעילות הזו וחברות נוספות החלו לדוור איתנו את מוצריהן היישר מסין ומסינגפור.

מהם בעצם היתרונות ללקוחות בשירות זה?

"היתרונות ללקוחות האלו הם ברורים. קודם כל, אין צורך בשילוח כפול של המוצרים – לישראל והחוצה ממנה. המוצרים מתופעלים בפריז בסניף מסודר, עם מערכת IT ממוחשבת העוקבת אחר הדואר ומעבירה דוחות מסודרים ללקוחותינו שנהנים משירותיו של אחד מבתי הדואר הגדולים והטובים בעולם.

שנית, מדובר בחיסכון משמעותי בעלויות השילוח. עלות ההובלה של דואר היוצא ממדינה גדולה כמו צרפת היא נמוכה יותר, בשל יתרון הגודל. מבית הדואר המרכזי בצרפת יוצאים בכל יום מאות קונטיינרים של דואר בינ"ל לכל מדינה בעולם. הפער הכספי שנוצר למשלוח בודד עקב השינוע המוזל הוא עצום, ממנו יכול להרוויח גם הלקוח הישראלי השולח אתנו, הנהנה ממחירים אטרקטיביים במיוחד.

יתרון משמעותי בולט נוסף הוא העובדה שבזכות הבול הצרפתי אנחנו מגיעים למדינות שלמדינת ישראל אין יחסים דיפלומטים איתן, אבל נמצאים בקשרי סחר עם יצואנים ישראלים הצריכים לשלוח דוגמאות או משלוחים קטנים אחרים".

אתה יכול לספר על מקרה כזה?

 "יש לנו למשל, מעצבים ישראלים שמכרו לקניינים בדובאי או במלזיה, מדינות שאינן מקיימות קשרי מסחר ישירים עם מדינת ישראל, מוצרי אופנה והלבשה דרך אתרי סחר, דוגמת etsy או eBay , בלי שהקונים ידעו שהמוכר נמצא בתל-אביב. לכל המשלוחים, הנשלחים ללא זיהוי ישראלי על גבי המעטפה, מופק שטר מטען ממוחשב וניתן לעקוב אחר דבר הדואר הרשום לכל אורך מסלול העברתו לנמען בכל מדינה."

איך זה מתבצע בפועל?

"תהליך המשלוח מישראל לעולם הוא מרתק ומורכב ועם זאת נעשה ביעילות מרבית. החברה דואגת לאסוף את החבילות מבית הלקוח למרכז המיון בבת ים, שם עובדים צוותים ייעודיים, חלקם בעלי צרכים מיוחדים, אשר ממיינים את הדואר, מטביעים על הדואר חותמת 'שולם' צרפתי (חותמת זו מחליפה את הבולים המסורתיים בהם משתמשים לקוחות פרטיים) ושולחים את החבילות והמעטפות לפריז במשלוח קונסולידציה בשילוח אווירי. לאחר השחרור מהמכס בצרפת מוזרמים דברי הדואר למערכת הלוגיסטית של הדואר הצרפתי ומשם מופצים עם זרם המשלוחים הרגיל של הדואר הצרפתי. דבר הדואר הישראלי מופץ עתה כאילו יצא מאחד מרובעי פריז".

מענה ייחודי לסחר האלקטרוני

עיני מספר כי כדי לחוש את עוצמת חברת הדואר הצרפתי – המשרתת בצרפת לבדה כ-60 מיליון איש – יש להגיע למרכז המיון הראשי בפריז בשעה אחת בלילה, אז יוצאות מאות משאיות בו-זמנית לכל רחבי היבשת. לפנות בוקר הן יגיעו לבתי הדואר המרכזיים בערי אירופה ומשם ימשיך הדואר המקומי ויחלק את דברי הדואר. בנוסף למשאיות מפעילה חברת הדואר הצרפתית גם מטוסים ליעדים שונים בעולם ורכבות מהירות מסדרת TGV. הרכבות עמוסות הדואר גומאות את המרחק בין פריז לרחבי אירופה במהירות של 300 ק"מ בשעה, כך שלמחרת היום כבר יופץ הדואר במדינות היעד השונות".

ספר קצת על החברה.

"אייר מייל אקספרס היא חברה ייחודית שנותנת מענה ייחודי לתחום ה-e-commerce הצומח. החברה משלחת כיום מיליוני דברי דואר מישראל לכל העולם, תוך שהיא מתחרה בדואר ישראל בתחום הדואר הכמותי. שירותי החברה כוללים משלוחים של דואר רגיל, דואר רשום ומשלוחי סחר אלקטרוני לכל יעד בעולם. את הדיוור עושה אייר מייל אקספרס באמצעות הדואר הצרפתי, אשר הקים בשיתוף עם הדואר השוויצרי חברה בת בשם Asendia מתוך מטרה לתת מענה הולם ואיכותי לשוק ה e-commerce ופיתח מערכת IT ייחודית לניירת ולמעקב אחר המשלוחים.

"נושא השילוח הוא אחד הגורמים החשובים במערך המסחר האלקטרוני וחברת אייר מייל אקספרס עם ניסיון מוכח של שנים הינה שחקן בולט ומרכזי שלו יתרונות בולטים ומוכחים. כיום אנחנו משנעים סחורות ומוצרים לא רק לישראל, אלא ישירות מכל מקום בעולם – סין, סינגפור, ארה"ב -ומדוורים אותם לכל יעד בעולם באמצעות הדואר הצרפתי. בנוסף לשירותי הדיוור והשילוח מספקת החברה שירותי אחסון ואריזה על-פי דרישה, כולל הפקת מדבקות נמען והצהרה למכס (cn22) כך שלמעשה יכול הסוחר להשתחרר מכל הטיפול במערך הלוגיסטי הקשור לאחסון, תפעול והפצה".

===========================================================================

עושים שימוש גם בדואר האמריקאי

שירות נוסף שאייר מייל אקספרס פיתחה, הנותן מענה למסחר האלקטרוני מישראל שיעדו הוא ארה"ב, הוא הטסת משלוחים באופן ישיר מישראל לארה"ב, תוך שימוש בעמיל מכס מקומי בניו יורק ושחרור הטובין בשירות אקספרס. המשלוח מופץ לנמענים באמצעות הדואר האמריקאי USPS בדרך הזולה והמהירה ללקוח, תוך אפשרות למעקב אחרי המשלוחים עד הגעת החבילה ליעד הסופי.

===========================================================================

תגובות

Comments are closed