ללכת בעקבות השמש

ללכת בעקבות השמש

שרון שמש, מייסדת 'פטנתיק', שינתה את כללי המשחק בענף הפטנטים הוותיק והשמרני: "הוכחתי שאפשר להציע שירותים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר, תוך מתן מענה רחב ומקיף ללקוח במבט עסקי כולל"

מאת: דנה אביגיל
טכנולוגיה והייטק פטנטTM

בעולם שבו שינויים מתרחשים בקצב הולך וגובר והתחרותיות הגלובלית מתעצמת, על מנת לנצח נדרשת חדשנות. את התובנה הזו הפנימה ויישמה שרון שמש, שייסדה את משרד "פטנתיק" העוסק בתחומי הקניין הרוחני לסוגיו.

שרון שמש (צילום: פלג אלקלעי)

במשך שנים שימשה שרון שמש כשכירה בעולם הפטנטים ועבדה כעוזרת משפטית ("פארה-ליגל") במספר משרדים מובילים עד שהגיעה לתובנה כי היא יכולה להביא ערך מוסף בתחום בו התמחתה. "עסקתי במשך כעשור בתחום של ניהול תיקי קניין רוחני, הכנת והגשת בקשות לפטנטים, מדגמים וסימני מסחר בארץ ובעולם ואז החלטתי לפתוח משרד עצמאי". אמרתי לעצמי: 'את מה שאני יודעת לעשות, אני יכולה לעשות לביתי". אמרה ועשתה. היא הקימה את משרד "פטנתיק" המאגד בתוכו עורכי פטנטים ועורכי דין העובדים עבורה במעמד של פרי-לאנסים. "המשרד שלי נותן מענה לצורך של לקוחות רבים, שלצד שירותים מקצועיים ברמה גבוהה, ללא פשרות, בתחום הקניין הרוחני – הלקוח מקבל מענה במבט עסקי כולל, תוך חיסכון ניכר בעלויות המקובלות בענף".

שמש מדגישה כי לעבודה עם מקצוענים במעמד פרי-לאנס יש יתרונות רבים נוספים. "בצורת עבודה כזאת אתה יכול לקבל לקוחות מאותו ענף ולהבטיח שלא יהיו ניגודי עניינים, שכן אתה מקצה לכל לקוח עובד ספציפי, שאין לו מגע עם עובד מקביל. הם אפילו לא נפגשים לקפה ומרכלים על הלקוחות…."

"אנו משתפים פעולה עם אנשי מקצוע מומחים בתחומם, כולל עורכי פטנטים בעלי רישיון בישראל, בארה"ב וברחבי העולם, חלקם בעלי תואר שלישי, וכן עו"ד מומחים לקניין רוחני, מעצבי מוצר, שרטטים טכניים, מידענים, יועצים אסטרטגיים ועוד", היא מוסיפה. "בשל הרקע הרב-תחומי של צוות המשרד, יש לנו את היכולת לתת מענה לכל אחד מלקוחותינו בפתרון צרכיו הייחודיים. השילוב הסינרגטי בין כל הכוחות האלה מבטיח לספק פתרון שלם ומקיף ללקוחות שלנו, תוך מיצוי הידע והניסיון של כל בעלי המקצוע השונים".

"תפיסת הניהול שלי שמה דגש על ראייה אסטרטגית רחבה של צרכי הלקוח ולא רק על ניהול טכני של תיק הפטנטים", מסבירה שרון שמש את גישתה העסקית. "מתוך ראייה רחבה זו צריך לגזור את סוג ההגנה, את המדינה בה יירשם הפטנט וכדומה. יש כאן שורה של שאלות עסקיות ממדרגה ראשונה, לרבות העלות של כל המהלכים הנדרשים, שמשרדים רבים לא תמיד מייחסים להם חשיבות, או שאין להם עניין לטפל בכך".

כיום "פטנתיק" הינו משרד מוביל המתמחה במתן שירותי קניין רוחני לחברות ולממציאים פרטיים, עם ניסיון עשיר של למעלה מעשור וידע רחב ומקיף על תהליכי ההגנה בארץ וברחבי העולם. "אנו  מתמחים בליווי וטיפול במגוון רחב של תחומי הקניין הרוחני", מבהירה שרון שמש, "זה כולל פטנטים (חיפוש פטנטים מקדמי, Freedom to Oporate, Patentability Opinion, הכנה והגשה של בקשות לרישום פטנט לרבות Provisional Applications, PCT, National Phase Filings, טיפול בדו"חות בחינה, טיפול בחידושים תקופתיים ותחזוקת פטנטים כללית), סימני מסחר (הכנת והגשת בקשה לרישום סימן מסחר, טיפול בדו"חות בחינה, טיפול בחידושים תקופתיים ותחזוקה שוטפת), מדגמים (הכנת והגשת בקשה לרישום מדגם, טיפול בדו"חות בחינה, טיפול בחידושים תקופתיים ותחזוקה כוללת) וניהול תיקי קניין רוחני (הכנת חוות דעת, טיפול בחידושים ודמי תחזוקה תקופתיים, העברת / שינוי בעלות ועוד)".

על לקוחות המשרד נמנים יזמים, ממציאים, מכללות להנדסה, חברות הזנק, חברות חממה וחברות בוגרות בתחומי המיכשור הרפואי, מדעי החיים, פיסיקה, תוכנה, טכנולוגיית מחשבים, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסה מכאנית, פתרונות אנרגיה, טכנולוגיות מים, תעשיה ועוד.


לפניות: 072-2507731, [email protected], www.patentick.com

תגובות