מימון ואשראי על הציר ישראל-הודו

מימון ואשראי על הציר ישראל-הודו

'סטייט בנק אוף אינדיה', הבנק הגדול בהודו, מציע לקהילה העסקית בישראל מגוון רחב של שירותים פיננסיים, לצד אשראי ומימון לפיתוח עסקים וקידום הסחר בין ישראל להודו

מאת: מהש שארמה, מנכ"ל סניף תל-אביב, סטייט בנק אוף אינדיה
אחד העם סחר ועסקים

'סטייט בנק אוף אינדיה' משרת את קהילת העסקים של ישראל כבר יותר מתשע שנים, מאז פתיחת הסניף ברמת גן ביוני 2007. הפעילות העיקרית שהבנק שמח להציע לתאגידים ישראליים, זה מתן הלוואות, מענה מימוני בתחום המסחר הפיננסי, מימון חוץ בנקאי וכד.

אנו מעריכים את צרכי האשראי של הלקוחות על בסיס אחד לאחד ומספקים הון שוטף, הלוואות לטווחים שונים ומימון לפרויקטים, או למסחר, כדי לאפשר להם להצליח בעסקיהם. עלות המימון מחושבת יחסית לפרופיל הסיכון של התאגיד ולמשך תקופת ההלוואה. לרוב, הביטחונות להלוואות כאלה כוללות מניות, חובות נכסיים, נכסים אחרים ומשכונים שונים בהתאם לסוג ההלוואה.

הגישה שלנו למימון חוב דו-צדדי מותאמת לגמרי עם הצרכים המגוונים של לקוחותינו. המטרה שלנו היא לספק פתרונות חכמים המותאמים ללקוח לטווח נרחב של שווקים ומוצרי חוב.

אנו משתתפים באופן פעיל בעסקאות גדולות בשוקי הסינדיקציה העיקריים והמשניים להלוואות. המוצרים הבאים מוצעים בריבית קבועה או משתנה:

• הלוואות לטווחים משתנים

• קו אשראי

• קווי אשראי פתוח

• השתתפות בסיכון ללא מימון

ניתן להשתמש במוצרים אלה לפרויקטים, מטרות תאגידיות כלליות, או כחלופה לחוב יקר יותר. ניתן לקבל אותם בדולרים, יורו או בשקלים, בהתאם לצורכי הלווה.

משרדי הבנק במומבאי (צילומים: סטייט בנק אוף אינדיה)

פתרונות מסחר פיננסי

לחברות ישראליות המחפשות להרחיב את הפעילות מעבר לגבולות ישראל, SBI תל-אביב מציע פתרונות מסחר פיננסי. הצוות המסחרי שלנו נכון תמיד לספק את שירותים מגוונים המוצעים במחירים תחרותיים ביותר. שירותים אלה כוללים, בין היתר:

• יעוץ ומתן אשרור למכתבי אשראי, שיונפקו בידי ה'סטייט בנק אוף אינדיה' (בעל רשת הסניפים המסחריים הגדולה בהודו), וכן של יתר הבנקים הפרטיים בהודו שנקבעו ואושרו, הסניפים הבין-לאומיים שלנו ובנקים נבחרים במקומות אחרים.

• הנחות, ניהול משא ומתן ותשלום מסמכי יצוא בהתאם למסמכי האשראי שהונפקו בדולרים.

• אשראי ספקים/ קונים בדמות הלוואות קצרות טווח במטבע זר, בהתאם למכתבי האשראי, בשיעורי ריבית תחרותיים לשוק המקומי.

• איסוף חשבונות יבוא הקשורים לייצוא מהודו ליבואנים באירופה, או במדינות אחרות.

SBI תל-אביב מספק גם ערבויות בנקאיות בשם חברות ישראליות בקשר לפרויקטים ולחומרי יצוא להודו. בין לקוחותינו תאגידים מהגדולים בישראל. אנו מנפיקים גם ערבויות סחר לחברות ישראליות בשם חברות מהודו. אנו פעילים בשני השווקים במשך שנים רבות ויכולים לסייע בתקשורת בין תאגידים גדולים ובינוניים מהודו ושותפיהם למסחר בישראל, באמצעות דלפק השירות המסור והזריז שלנו ובעמלות תחרותיות.

מלבד פעילויות מגוונות בתחומי האשראי והמסחר, המבוסס על אשראי מאזני וחוץ-מאזני, אנו מציעים גם מוצרי הפקדה תאגידיים ומוסדיים בשיעורי ריבית אטרקטיביים. אנו מציעים גם אמצעי תשלום להודו ולמדינות נוספות. רשת הסניפים הנרחבת של קבוצת SBI, המקושרת בפלטפורמה טכנולוגית חדשנית ואחידה, הופכת כל העברת הון להודו לפשוטה וקלילה.

אנו, בסטייט בנק אוף אינדיה, מבינים את ההשקעה הרבה והעבודה הקשה הנדרשות בבניית תאגיד מצליח. אנו מבינים שהעסק שלכם חשוב לכם מאוד ושאתם צריכים לעבוד עם בנק שמתקדם בצוותא עם הצרכים הגדלים של התאגיד שלכם. אנו דואגים ללקוחות שלנו ובעבורם המוטו שלנו הוא 'אתכם לאורך כל הדרך'.

===========================================================================

היסטוריית הבנק

'סטייט בנק אוף אינדיה' (SBI) הוא בנק עם היסטוריה של יותר מ-210 שנה. זהו הבנק הגדול בהודו מבחינת נכסים, פיקדונות, רווחים, סניפים, לקוחות ומספר עובדים. ממשלת הודו היא המחזיקה העיקרית במניות הבנק, המשתייך למועדון המכובד של ה'פורצ'ן 500', ובידה 58.6% ממניותיו. הבנק מדורג במקום ה-52 ברשימת 1,000 הבנקים המובילים בעולם.

מקורו של ה'סטייט בנק אוף אינדיה' בשנת 1806 עם היווסדו של הבנק של כלכותה, שנקרא מאוחר יותר הבנק של בנגל. בשנת 1921 התמזג הבנק של בנגל עם שני בנקים אחרים (הבנק של מדרס והבנק של בומביי) וכך נוצר הבנק האימפריאלי של הודו. בשנת 1955 רכש הבנק המרכזי של הודו את מניות השליטה בבנק האימפריאלי של הודו ובאמצעות חקיקה של הפרלמנט, נוצר ה'סטייט בנק אוף אינדיה', שיירש את מקומו של הבנק האימפריאלי של הודו.

===========================================================================

===========================================================================

מגוון רחב של שירותים

לבד מה'סטייט בנק אוף אינדיה' קבוצת SBI מחזיקה חמישה בנקים נוספים. לקבוצה רשת נרחבת של יותר מ-20,000 סניפים בהודו ו-199נציגויות ב-37 מדינות, כולל קשרים עם 348 בנקים ב-98 מדיניות בכל רחבי העולם. נכון ל-31 במארס 2016, מחזיקה הקבוצה נכסים בשווי 465 מיליארד דולר, פיקדונות בשווי 359 מיליארד דולר והון ורזרבות בשווי 33.35 מיליארד דולר. הקבוצה שולטת ביותר מ-22% מכלל שוק הבנקאות בהודו.

החברות הבנות והמיזמים המשותפים של SBI הם המובילים בתחומם ומספקים מגוון רחב של שירותים הכוללים ביטוח חיים, בנקאות מסחרית, קרנות נאמנות, כרטיסי אשראי, שירותי פקטורינג, מסחר בניירות ערך וסוכנות ראשית לאג'ח ממשלתיות, דבר ההופך את קבוצת SBI למרכול פיננסי ענק ולאייקון הכלכלי של הודו. ל-SBI הסדרים עם יותר מ-1,500 בנקים מקומיים ובין-לאומיים להחלפת הודעות פיננסיות באמצעות האגודה העולמית לתקשורת פיננסית בין-בנקאית (SWIFT) בכל מרכזי העסקים העולמיים, כדי לכונן מסחר בין-בנקאי, המנוהל בידי צוותים מקצועיים מסורים ומיומנים.

===========================================================================

 

תגובות