חדש: פתרון טכנולוגי לגיוס עובדים – גם לעסקים הקטנים

חדש: פתרון טכנולוגי לגיוס עובדים – גם לעסקים הקטנים

הסטארט-אפ הישראלי Noviopus השיק תוכנה חכמה למיון, סינון וגיוס עובדים במודל תשלום לפי שימוש, המתאים במיוחד לעסקים קטנים ובינוניים. מערכת קלה לשימוש, בעלות שווה לכל כיס

מאת: אור חי
JOBS סחר ועסקים

בישראל קיימים כ-200,000 עסקים קטנים המעסיקים מספר עובדים. הם משקיעים אנרגיה וזמן רב בכל הקשור לגיוס עובדים חדשים, ולעיתים משקיעים גם סכומי כסף גבוהים בתשלום לחברות כוח-אדם חיצוניות. במידה שאין להם תקציב לכך, הם מבצעים את הליך המיון והגיוס בעצמם: מפרסמים מודעות דרושים, מקבלים כמויות של קורות חיים, אמורים לעבור על כולם ולברור את המועמדים המתאימים להם ביותר, לזמן אותם לראיון – ולהמשיך בסינון עד לבחירת העובד בר-המזל אשר יגויס בסופו של דבר לחברה.

עד עתה היו קיימים בשוק מספר פתרונות טכנולוגיים המייעלים את התהליך, אולם הם יקרים יחסית, הרבה מעבר לתקציב של עסקים קטנים, בעיקר מסורבלים, ומצריכים תקופת לימוד ארוכה באופן יחסי והכשרה של צוות מטעם החברה לתפעול המערכות.

חברת Noviopus ('עבודה חדשה', בלטינית) משנה את כללי המשחק ומנגישה את הטכנולוגיה לטובת גיוס עובדים בעסקים הקטנים: המערכת של Noviopus קלה ללימוד עצמי ולשימוש, כך שכל אחד מעובדי החברה יכול לתפעל אותה ללא צורך בכישורים או בידע קודם. כל מה שצריך הוא לפתוח שם משתמש וסיסמה, ולהתחיל לעבוד! המערכת אינטואיטיבית ומסבירה באופן פשוט וקל מה צריך לעשות וכיצד להתקדם בתהליך.

העלות היא על-פי שימוש, במודל של תוכנה כשירות בענן: התשלום במערכת נקבע על-ידי המשתמש, בהתאם לתקציבו, החל משקלים בודדים – בשיטה הדומה לשיטת תשלום לפי קליק של גוגל או פייסבוק. ברגע שהמועמד נמצא בתוך המערכת עבור משרה מסוימת, אין צורך בתשלום נוסף. השימוש במערכת הוא ללא התחייבות, ללא צורך ברישיון וללא תשלום בסיסי או קבוע, והעלות היא לפי שימוש בלבד. הסכום המצטבר החודשי עשוי להגיע לעשרות עד מאות שקלים בלבד – פרמטר משמעותי כשמדובר בעסקים קטנים.

למי זה מתאים?

המערכת של Noviopus מתאימה לכל גודל עסק, ומשתלמת במיוחד לעסקים קטנים ובינוניים המעסיקים עובדים ספורים ועד לעשרות בודדות או מאות עובדים. לדוגמה: משרד שמחפש מזכירה, מפעל שמחפש עובדים, חנות שמחפשת מוכרים, חברות הייטק וסטארט-אפים שמחפשים אנשי טכנולוגיה ועוד. עד היום לא הייתה להם האפשרות להיעזר בטכנולוגיה לסינון וגיוס עובדים. מעתה זהו כלי להמונים.

מהי בדיוק המערכת של Noviopus ואיך היא עובדת?

Noviopus היא פלטפורמה אינטרנטית מהפכנית וחדשנית, המהווה את הדור הבא להתאמה מדויקת בין מעסיקים ובין מחפשי עבודה. מדובר בטכנולוגיה חכמה המשלבת ניתוח מידע (Big Data) ממקורות מידע רבים ובינה מלאכותית (Artificial Intelligence). המערכת לא מצריכה התקנה או הטמעה והגישה אליה היא מהאינטרנט.

המערכת של Noviopus מנהלת את תהליך גיוס העובדים מתחילתו ועד סופו באופן אוטומטי, החל מקליטת מועמדים למערכת באופן אוטומטי מלוחות הדרושים, דרך עיבוד הנתונים וניתוחם באופן מעמיק ואיכותי, ועד לסינון, דירוג לפי רמת ההתאמה של המועמדים וזימונם לריאיון – וכל זאת בשיתוף, עדכון התקדמות בהליך וניהול משימות אוטומטי של כל הגורמים הרלוונטיים בארגון או מחוצה לו.

את החברה הקימו בשנת 2015 נדב לייבוביץ' וגלעד פדרמן, המשמש גם כמנכ"ל החברה, באמצעות הון ממשקיעים פרטיים. לאחרונה פתחה החברה סניף בינלאומי במדינת פלורידה שבארה"ב.

Noviopus – ניהול המועמדים בתהליך גיוס עובדים

מילת המפתח: רלוונטיות

המערכת החכמה של Noviopus מבצעת את ההתאמות בין המעסיק למחפשי העבודה על-פי הרלוונטיות של המשרה למועמד, לאחר בחינת פרמטרים רבים. זאת, לעומת השיטה הנפוצה כיום במערכות ה-ATS (מערכת לניהול גיוס)שקיימות בשוק, העושה שימוש בחיפוש מילות מפתח בקורות החיים. "שיטת ההתאמה בעזרת מילות מפתח בעייתית", מסביר גלעד פדרמן, מנכ"ל .Noviopus, "מאחר שהיא מפספסת התאמות רבות עקב אי-התאמה מילולית במקרים כגון הבדלי שפה (עברית לעומת אנגלית), קיצורים, טעויות כתיב, רווחים בין המילים, הגדרות שונות לאותה משרה ועוד".

בתום הניתוח, מדורגים המועמדים על-פי מידת התאמתם לתפקיד, כך שניתן להתמקד ולפנות לטובים ביותר עבורו. "מדובר במערכת גיוס עובדים חכמה", מוסיף פדרמן, "הקלה ביותר לשימוש בעולם, ללא התחייבות והגבלה בכמות המשתמשים. מטרת המערכת היא לחזק את הקשר בין הארגון למחפשי העבודה.

"הרעיון לפיתוח התוכנה הגיע לאחר שנים רבות שבהן עבדתי בתחום כוח-האדם כיועץ ארגוני וכבכיר באחת מחברות כוח-האדם הידועות בשוק, והרגשתי על בשרי את הקושי באיתור מועמדים מתאימים למשרות השונות. בפועל, רוב קורות החיים המגיעים לחברה אינם רלוונטיים. זמן רב מתבזבז על התהליך, ובסופו לא תמיד מצליחים לאתר את המועמדים המתאימים ביותר. במקרים רבים, עקב העומס הרב והכמויות העצומות של קורות החיים המגיעים לארגון, על חלקם לא מצליחים לעבור וייתכן מאוד שהארגון מפספס כך מועמדים ראויים ומוצלחים.

"בעזרת Noviopus, הכל קורה בפשטות ובאופן אוטומטי מתוך ממשק המערכת, כך שאף מועמד לא הולך לאיבוד. המגייסים מקבלים תמונת מצב טובה מאוד, המאפשרת להם לקבל החלטות מדויקות בנוגע למועמדים המתאימים ביותר. כל מי שגייס פעם עובדים מבין שזהו הבדל משמעותי לעומת המצב הקיים".

בנוסף, בימים אלו שוקד צוות הפיתוח של Noviopus על יישום מתקדם מסוגו, שיקל על תהליך חיפוש העבודה ואיתור המשרות הרלוונטיות ביותר – גם עבור מחפשי העבודה. מדובר במערכת לומדת, שתשלב טכנולוגיות Machine Learning שמטרתה יצירת התאמה מרבית בין מחפשי העבודה לבין המשרות המוצגות בפניהם.

תגובות