צדק נשי

צדק נשי

עו"ד רות דיין וולפנר ועו"ד ענת גינזבורג מביאות אל עולם המשפט בישראל רוח נשית, תרתי משמע. כחלק מאופיים המיוחד של משרדיהן, הן מעסיקות בו רק עורכות דין , מתוך מחשבה שנשים מביאות איתן חמלה, הכלה והבנה טובה יותר של צורכי הלקוח

מאת: ענת יפה
סגנון חיים שמנת

תחום המשפט הינו תחום מאתגר ותובעני, עם דעות קדומות ותקרת זכוכית מגבילה. אם לא די בכך, הרי שעורכות הדין ענת גינזבורג ורות דיין וולפנר הקימו את משרדיהן וקבעו אג'נדה ברורה, לפיה הן מעסיקות במשרדיהן רק נשים. מורכב, מעניין ובהחלט אפשרי.

עו"ד ענת גינזבורג, נוטריון ומגשרת, הקימה משרד בוטיק מוביל, המתמחה בתביעות נזיקין וביטוח, רשלנות רפואית, תאונות שונות, נכי צה"ל ומשפחות שכולות. משרדה מייצג תובעים בלבד. היא מכהנת כיו"ר ועדת נכים, תגמולים ושיקום בלשכת עורכי הדין, יו"ר ועדת נכי משרד הביטחון, וחברת נשיאות והנהלת האגודה הישראלית לרפואה ומשפט. בנוסף, היא משמשת בוררת ומגשרת מוסמכת מטעם המוסד הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין, מרצה ומרכזת קורסים והשתלמויות בתחום הנזיקין לעו"ד ופורומים שונים.

משרד עו"ד ענת גינזבורג: "ייצוג נפגעים מחייב אמפתיה" (צילום: יח"צ)

לא עושות נזק

משרדה של עו"ד גינזבורג נבחר על ידי דירוג DUN'S 100 (דן אנד ברדסטריט) 2018 לאחד המשרדים המובילים בתחום הנזיקין והרשלנות הרפואית בישראל. עו"ד גינזבורג, בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, רפואה למשפטנים באוניברסיטת תל אביב, עם ניסיון של כ-30 שנה כעורכת דין. בעבר שימשה כמפקחת במשרד העבודה והרווחה במחוז תל אביב והמרכז. בהמשך התמחתה בבית המשפט המחוזי בתל אביב ובפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחית), וכיהנה כ-10 שנים כסגנית פרקליטת מחוז תל אביב (אזרחית).

במסגרת תפקידיה ייצגה את משרדי הממשלה השונים בערכאות המשפטיות בתיקי נזיקין מורכבים, לרבות תיקי רשלנות רפואית, תאונות שונות, תביעות נכי צה"ל מערכת הביטחון, וכו'.

ייצוג גורלי

לפני כ-20 שנה פרשה עו"ד גינזבורג מהפרקליטות כדי לייסד את משרדה. מראשית הקמתו של המשרד, בחרה עו"ד גינזבורג, כאג'נדה, לייצג אך ורק תובעים, נפגעים בלבד, וזאת במובחן ממשרדי נזיקין רבים המייצגים הן חברות ביטוח והן נפגעים.

נוסף לעובדה שמשרדה הוא בין הבודדים בישראל בתחום, בראשו ניצבת אישה, החליטה עו"ד גינזבורג שהעובדות במשרדה יהיו רק נשים עורכות דין, זאת בניגוד למשרדים רבים בתחום הנזיקין המורכבים רובם מגברים.

אמפתיה נשית

את האג'נדה לייסד משרד המבוסס על כוח נשי בלבד, מסבירה עו"ד גינזבורג: "ייצוג נפגעים מחייב, בנוסף למקצועיות ולמומחיות, גם אמפתיה, מסירות ויחס אישי ללקוח. המשרד מייצג נפגעים מכל המגזרים ומכל שכבות האוכלוסייה, המגיעים למשרד בעת מצוקה, בשעתם הקשה. העובדה שהם זוכים ליחס אישי ומטופלים על ידי פרקליטה – המבינה ללבם ולמצוקותיהם, ומלווה את התיק מראשיתו – מספקת להם מעטפת כוללת להשגת התוצאה הסופית המרבית ותורמת רבות להצלחת התביעה".

אחת החוזקות של המשרד היא ייצוג תובעים בתביעות רשלנות רפואית כנגד צוות רפואי, רופאים, בתי חולים, קופות חולים ומשרד הבריאות, לרבות רשלנות רפואית במעקב ההיריון ובלידה, שגרמו למות העובר או הולדת תינוקות פגועים הסובלים מנכויות מורכבות, כגון שיתוק מוחין וכו'. כמו כן עוסק המשרד באיחור באבחון מחלות סרטן, איחור באבחון של אוטם לבבי, מוחי וכו', רשלנות רפואית במהלך בדיקות וניתוחים.

"המוטו של המשרד הוא פרפקציוניזם ומצוינות", מסבירה עו"ד גינזבורג, "לצד אמפתיה ומסירות ללקוחות. אנחנו מלוות את הלקוח מראשית התהליך ועד סיומו, במטרה להגיע לסכום הפיצוי המקסימלי שניתן להשיג עבור הלקוח, על מנת שיוכל לשקם את עצמו ואת משפחתו ולהיטיב את נזקיו הקשים".

משרד עו"ד רות דיין-וולפנר: "לנשים יש אינטליגנציה רגשית גבוהה" (צילום: בנימין אדם)

יש דין ויש דיין

גם עו"ד רות דיין-וולפנר (49), העומדת בראש אחד המשרדים הגדולים בארץ בתחום דיני המשפחה, מעסיקה במשרדה נשים בלבד. עם ניסיון של יותר מ-20 שנה בתחום וצוות משפטי של 10 עורכות דין, מתמחות ומזכירות, עו"ד דיין-וולפנר מעידה על עצמה כמי שלומדת כל יום דבר חדש.

היא גדלה בנתניה, ומתגוררת כיום בצפון תל אביב, נישאה בגיל 24, ילדה את אופיר (בת 21, משמשת כיום כעוזרת משפטית במשרד) ואת אסף (בן 17, תלמיד תיכון המבלה את זמנו בהתנדבות בניידת טיפול נמרץ במד"א). לאחר גירושיה נישאה בשנית לפני שנתיים לבן זוגה דן רון (בעל חברה לייעוץ אסטרטגי לחברות) לאחר 10 שנות זוגיות.

את משרדה היא מנהלת ביד רמה, ומעידה על עצמה שהיא דורשת מעצמה ומהסובבים אותה להתנהל בסטנדרט גבוה, ללמוד מכל טעות ולהשתפר בכל יום. "ניהול המשרד, ניהול התיקים וניהול הצוות המקצועי, הוא אתגר יומיומי שיש בצדו הרבה מאוד סיפוק", היא מעידה. "אני דואגת לערוך ישיבות שבועיות, יש הרבה מאוד סיעור מוחות במשרד, ולפחות אחת לחודש אנחנו עורכות ישיבה שמטרתה הצעות לייעול ולשיפור העבודה, השירות ללקוחות והטיפול המשפטי בתיקים".

נשים בקורס טיס

"עורכות הדין במשרד יודעות שהן נדרשות להקפיד על רמה משפטית גבוהה במיוחד, ושיש לי מעט מאוד סובלנות לטעויות, חוסר דיוק וחוסר מקצועית. לא אחת אנחנו מתארות את המשרד כ'קורס טיס' שרק מעט שורדות בו. עורכות דין שלא מגלות את הרמה המשפטית הנדרשת במשרד, לא תחזקנה מעמד, ואלה שמצליחות להישאר לאורך זמן – הן הטובות ביותר. אנחנו משקיעות מאמץ רב כדי לשמור על סטנדרט גבוה בכל התחומים, ולהישאר בצמרת המשרדים בתחום. דירוג המשרד – הן על ידי חברת דן אנד ברדסטריט והן על ידי חברת BDI, בצמרת משרדי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה – אינו מובן מאליו עבורי", היא מספרת.

דיין-וולפנר, המעסיקה במשרדה נשים בלבד, מציינת כי ההחלטה להעסיק נשים לא התקבלה מתוך אידיאולוגיה, והיא העסיקה בעבר גם גברים, אולם בשנים האחרונות מונה צוות המשרד נשים בלבד. "לנשים יש אינטליגנציה רגשית גבוהה ויכולת הכלה ואמפתיה – תכונות שהן קריטיות בעיניי למי שמבקש לעסוק בתחום רגיש כמו דיני משפחה".

הנשים במשרד, רובן אימהות לילדים, נדרשות לבצע את עבודתן במלואה ועל הצד הטוב ביותר, ולתת מענה ללקוח, גם אם הן מסיימות את עבודתן בשעה 16:00. "מדובר במשרת אמון, ולמדתי שאימהות עובדות יכולות להיות יעילות לא פחות מאלה שעובדים 12-13 שעות ביום".

דיין-וולפנר מתארת עבודה תובענית ואינטנסיבית: "בשנת המשפט אנו מתנהלים תחת לוחות זמנים קצרים ועמוסים – יש דיונים משפטיים שיש להיערך להם ואנחנו שוהות בבית משפט כמעט מדי יום, ולצד זאת חייבות לעמוד בלוחות זמנים של הגשת כתבי הגנה, בקשות, תגובות, ערעורים, וטיפול שוטף בכל ענייני הלקוח, המצוי באחת התקופות הקשות בחייו. כשמגיעה פגרת בתי המשפט, אני חשה צורך לפצות את העובדות על שנת המשפט העמוסה".

עו"ד דיין-וולפנר, חובבת ספורט אתגרי, חיידק בו ניסתה "להדביק" גם את עמיתותיה למשרד. השנה יצאה יחד עם צוות המשרד לסופשבוע במונטנגרו, שכלל, לצד נופש בים ובבריכה, גם פעילויות אקסטרימיות, כמו אומגה מעל תהום ומצנחי רחיפה בגובה רב. המשפחות, שנותרו בבית, קיבלו בהפתעה מארז עוגיות עם מכתב תודה אישי מדיין-וולפנר, על התמיכה בעובדות ועל שנת משפט מוצלחת.

"קולגות אמרו לי שהשתגעתי לגמרי כשלקחתי את כל המשרד לנופש בחו"ל, זה לא מקובל בתחום שלנו", היא מספרת. "אבל אני מאמינה שההשקעה בעובדות ומתן תגמול הולם על המאמץ המושקע במשך השנה משתלמת, והינה חלק בלתי נפרד מהצלחת המשרד. הצלחת המשרד היא לא רק שלי, היא של כולנו, ואני חשה סיפוק אדיר מתחושת הגאווה והשייכות של העובדות למשרד, ומכך שהן רואות במשרד בית ומשפחה".

תגובות