לחוש את קצב החיים התל אביבי בדירה יוקרתית

לחוש את קצב החיים התל אביבי בדירה יוקרתית

עכשיו זה רשמי: פרויקט בצלאל של חברת צמח המרמן וקרסו נדל"ן זכה בפרס מצוינות על-ידי התאחדות בוני הארץ בקטגוריית מגורי היוקרה. בנימוקי השופטים להחלטה הוסבר מהם הקריטריונים למגורי יוקרה

מאת: יהב גול (צילומים: l-studio)
מצוינות בבנייה נדל"ן

מתחם בצלאל שהוקם על ידי צמח המרמן וקרסו נדל"ן זכה לאחרונה בפרס למצוינות בבנייה לשנת 2018. התאחדות בוני הארץ העניקה לפרויקט את המקום הראשון בקטגוריית מתחם מגורי יוקרה. הפרס הוענק גם למשרד ישר אדריכלים שתכנן את הפרויקט.

נימוקי השופטים להענקת הפרס: "מתחם בצלאל מצטיין בהשפעתו על המרקם העירוני המתחדש של תל אביב, באמצעות שטח ציבורי איכותי, המשרת את כל השוהים במרחב. תמהיל מוצלח של עירוב שימושים יוצר איכות חיים יוצאת דופן לדיירים, לעובדים ולמבקרים. בפרויקט ניתן דגש להיבטים סביבתיים, החל מהטיפול בפסולת ועד לבריכות אקולוגיות.

זה בעצם ייחודו של מתחם בצלאל. מתחם מגורים ומסחר יוקרתי במרכז תל אביב, המתמזג במרקם העירוני הייחודי של לב העיר. מתחם בצלאל ממוקם ברחוב מכבי, בית לחם וטשרניחובסקי וכולל שני בניינים בני 7 ו-8 קומות הכוללים 154 יחידות דיור שאוכלסו בשבועות האחרונים, חדר כושר ולאונג'. את חניון מכבי שהיה בעבר החליף חניון מקורה ומודרני הכולל גם כ-300 חניות ציבוריות לרשות הציבור.

לובי הכניסה לאחד הבניינים במתחם בצלאל

בנוסף, במתחם 2200 מ"ר של שטחי מסחר מסביב לפיאצה גדולה הכוללת פינות ישיבה ובריכת נוי. לאחרונה נפתחה במתחם מסעדת סקוטי ופאץ' של בעלי הבר שאטו שועל ובית הקפה זוריק ובשבועות הקרובים ייפתחו גם בית קפה, חנות נוחות, סניף של מכבידנט ועוד. לדברי ירון צוברי, מנהל חטיבת המגורים בקרסו נדל"ן, "ישנם אזורים בתל אביב שהייחודיות שלהם טמונה בשילוב החדש עם הישן בצורה שמתאימה לאורח החיים באזור".

הדיירים החדשים בבצלאל נהנים מדירות חדשות שנבנו ברמה הגבוהה ביותר עם חניות ומחסן מבלי לוותר על הגישה לכל ה"אטרקציות" של לב העיר כבתי קפה, מסעדות, שוק הכרמל וחוף הים. "מיקומו של הפרויקט, במרכז תל אביב, דקות הליכה מדיזינגוף סנטר, תאטרון הבימה וחוף הים מושך אליו יהודים שעשו עלייה, משפחות של משפרי דיור ומצמצמי דיור שבעבר התגוררו בתל אביב וכעת חוזרים לעיר תוך העדפה למגורים במרכז תל אביב ונוף אורבאני", מסביר צוברי.

כאמור בשבועות האחרונים הפרויקט ברובו אוכלס פרט לשתי דירות פנטהאוז גדולות ומרווחות בבניין A. אחת מהן היא דירת פנטהאוז בשטח של 143 מ"ר עם מרפסת של 50 מ"ר בקומה 7 מוצעת במחיר של 12.7 מיליון שקל. היתרון בדירות הפנטהאוז במתחם בצלאל, מעבר ללוקיישן, הוא שכולן בנויות, מעוצבות ומרוהטות מא' עד ת', זאת על-מנת לקצר את תהליך המעבר ולהקל על הלקוחות. כמו-כן על-מנת להעניק עיצוב פנים וסטיילינג אורבאניים ומפנקים, ברמה הגבוהה ביותר.

פרויקט אדריכלי ייחודי במרכז תל אביב

לדברי צוברי "הקו המחבר את הפנטהאוזים הוא מרפסות היקפיות עם כניסה כמעט מכל חדר בבית. מהמרפסות ניתן לראות את כל תל אביב. אני יכול לומר, כשהרוכשים הפוטנציאלים מגיעים לקומת הפנטהאוזים, הם שוהים דקות ארוכות במרפסת. הסיבה לכך הוא השקט המופלא בתוך דירת יוקרה מעוצבת, אל מול הקצב המהיר של העיר. אין את זה בעוצמה כזו בעיר אחרת בישראל".

הרחובות הסמוכים למתחם בצלאל, עוברים בשנים האחרונות תהליך התחדשות מקיף, שהחל בעקבות הכרזת מתחם העיר הלבנה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. בין היתר נערך שיפוץ ושימור כיכר ביאליק. כמו-כן גן מאיר ורחוב שינקין עברו מתיחת פנים מקיפה. השלמת הבנייה במתחם בצלאל תתרום משמעותית למגמת ההתחדשות העירונית בלב העיר.

תגובות