מצוינות היא גם יחס אישי מצד היזם ללקוח

מצוינות היא גם יחס אישי מצד היזם ללקוח

פרויקט Krinizi Legend הכולל שני בנייני בוטיק יוקרתיים בשכונת קריניצי החדשה, שבין קריית אונו לכפר אזר, זכה באות המצוינות בקטגוריית בנייני היוקרה עד תשע קומות. השופטים: "הגדיר מחדש את המונח בוטיק"

מאת: רותם עמית (הדמיה: יח"צ)
מצוינות בבנייה נדל"ן

מי צריך מגדלים, כשיש בנייני בוטיק מפוארים: סטנדרט בנייה מוקפד, בנייה ירוקה, לובי בגובה 3 קומות, קירות מסך, חיפויי עץ ואלומיניום, חומרי גמר מרשימים ודירות גן עם בריכה – זהו רק חלק מסטנדרט הבנייה בפרויקט Krinizi Legend שזכה באות המצוינות בקטגוריית בנייני היוקרה עד תשע קומות אותו מעניקה התאחדות בוני הארץ.

כחלק מהנהירה למגורים בקומות הגבוהות של המגדלים, נראה שאיתה גם גוברת הביקורת לצורה זאת של מגורים. הטענות לחוסר נוחות בשל ניכור יחסי בין הדיירים, התחושה של "בורג קטן" במפלצת מגורים וסימן השאלה הגדול כמה זמן תימשך תחושת היוקרה במגדל הדורש תחזוקה אינסופית.

חלופה מוצלחת במיוחד למגדלים, היא בנייני הבוטיק בגובה נמוך יחסית, הדומה לגובה הבניין המשותף הוותיק והסטנדרטי. מעבר לדמיון זה, מדובר במוצר משודרג עשרות מונים מבחינת המפרט המביא לתחושה קרובה יותר למגורים בצמוד קרקע, רק שנטל הטיפול בשטחי הציבור המשותפים מתחלק בין הדיירים.

פרויקט Krinizi Legend, נבנה על ידי חברת הביצוע פיטנגו בנייה, ואוכלס עוד בשנת 2015. הפרויקט הינו פרויקט העומד בתקן בנייה ירוקה, והכולל 2 בנייני בוטיק בני 4-5 קומות שבכל אחד מהם 10 יחידות דיור. הבניינים בנויים כקומפלקס יוקרתי, בכל בניין יש ארבעה אגפים, היוצרים פרטיות כמעט מוחלטת בין הדירות. למעשה, מרבית הדירות בכל בניין הן מיוחדות: 4 דירות דופלקס גג, 4 דירות דופלקס גן ו- 2 דירות 4 חדרים. כל אלו הופכים את המגורים במקום ליוקרתיים במיוחד ותחליף נוח יותר מבנייה צמודת קרקע.

פרויקט Krinizi Legend

אמנון סלונימסקי, יזם הפרויקט, מתאר כי חיפש משרד אדריכלים העוסק בפרויקטים מיוחדים ובעל גישה לא קונבנציונלית לתכנון, איכות חיים, וגישה עיצובית עדכנית, ועל כן בחר במשרדו של גל מרום. "מהרגע הראשון שסלונימסקי נכנס למשרדי והציג את החזון שלו לפרויקט, הבנו שמדובר ביזם עם מעוף, כזה שמצפה לתכנון ושפה אדריכלית שונה וייחודית. ואכן משרדי נרתם למשימה, ותוכנן פרויקט שמלבד זכייתו בפרס מצוינות הבנייה, זכה הפרויקט גם באות העיצוב לשנת 2016, על התכנון האדריכלי פורץ הדרך" אומר גל מרום, אדריכל הפרויקט.

סלונימסקי, העמיד כאמור את הפרויקט על תילו ואיכלס את הדירות עוד לפני שלוש שנים. "כמעט אין היום תוכניות בניין עיר עם בניינים של 4 ו- 5 קומות ובטח שלא באזור המרכז", הוא אומר. לדבריו, "ההתחלה הייתה של אדמה ריקה ללא תשתיות וללא כל פיתוח ובשביל להרים את התוכניות לכדי בניינים, היה צריך הרבה חזון ולקוחות שמאמינים בחזון והולכים איתך יחד". כל אלו הביאו לדבריו, למקד את מלוא תשומת הלב בפרויקט, ומבחינתו זה המפתח להצלחה. בדומה להבדל שבין רכישת עוגה תעשייתית ממפעל ענק, לבין רכישתה מקונדיטוריה איכותית.

"אנחנו לא חברה שבונה אלפי יחידות דיור, ולא מאות יחידות דיור בשנה. יש לנו שניים שלושה פרויקטים במקביל וכל פיסה מקבלת את מלוא תשומת הלב. שותפיי לחברה, מאיר מלכה, מנכ"ל חברת הביצוע, ויפעת קריף, מהנדסת החברה, יחד עם המעצבת הראשית של החברה, קרן סלונימסקי, היו פוקדים את האתר יום ביומו, והלקוחות, שכל אחד מהם בא עם חלום אחר – לדירת הבוטיק שלו, מצאו אוזן קשבת במהלך כל הפרויקט אצל כל אחד מבעלי התפקידים בחברה. אין לי ספק שמרגישים את זה בתוצאה, והפרס על מצוינות הבנייה שאנו מקבלים הוא ההוכחה לכך".

"הזכייה בפרס בקטגוריית מבנה מגורים יוקרתי של עד תשע קומות מוכיחה שוב שפרויקטי LEGEND הם פרויקטים ייחודיים המשנים את חוקי המשחק ובאמת מביאים חדשנות, עיצוב פורץ דרך ואיכות ללא תחרות ועכשיו אנו כבר עובדים על הפרויקטים שיזכו בפרסים בשנים הבאות", מסכם סלונימסקי.

תגובות