האבולוציה של המטבח

האבולוציה של המטבח

ממטבח סגפני, צנוע ופונקציונלי, בעשורים הראשונים מאז הקמת המדינה, ועד המטבחים המתוחכמים, המרחפים והמהוקצעים של ימינו. שבעים שנות מטבחים בישראל. סקירה ונוסטלגיה

מאת: מיכל מוסטאקי
סחר ועסקים תוצרת הארץ

שנות ה-40

עם קום מדינת ישראל, ואפילו קצת קודם, רוב המטבחים היו בבתי אבן ערביים, צריפים ופחונים, ללא תשתיות מים וחשמל, כשמקומם בדרך כלל היה מחוץ לבית. דליי מים, סירי אלומיניום, פתילייה, שולחן ישן ושימוש בחומרי גלם מועטים וצנועים, כיאה לשנות צנע במדינה, אפיינו את המטבחים – כשהרעיון הכללי היה ליצור יש מאין.

שנות ה-50

עם הנהירה למדינת ישראל הצעירה ונטולת התשתיות, רוב המטבחים היו בפינה בתוך צריף במעברה, או לחלופין מחוץ לבית. באותם ימים, רבים מאלה שהתגוררו בבניין חלקו מטבח משותף עם מספר משפחות, כשרוב הזמן בישלו ואכלו יחד את ארוחותיהם. קירור, מים ומצרכים עדיין היו בהקצבה, והבישול נעשה על פי רוב בתנורי ובכירות נפט.

נוסטלגיה של מטבחים

שנות ה-60

השנים האלה הביאו איתן מעבר לשיכוני קבע ולעקרת הבית הישראלית נפתח עולם חדש עם מטבח מאובזר במשטח שיש, כיור עם מים זורמים, חשמל, מעט ארונות תחתיים, תנורי אפיה וכירות גז, וגם ארגז קרח – שלקראת סוף שנות ה-60 הפך למקרר חשמלי. חומרי הגלם בהם השתמשו לייצור מטבחים היו על פי רוב עץ לבוד צבוע בצבע שמן לבן.

שנות ה-70

בשנות ה-70 נכנסה למטבחים הפורמייקה, שעד היום מככבת בסצנת המטבחים הישראלית. הפורמייקות היו במגוון צבעים ובגימורים שונים. בשנים אלה רוב המטבחים הישראלים כבר היו מאובזרים במקררים, תנורי אפייה, כירות גז, מיקסרים חשמליים ועוד, ואז כבר נראה השינוי העיצובי בכל חלקי הבתים, שהפכו ליפים ומאובזרים יותר. המטבחים שכנו בדרך כלל בחדר נפרד סגור בבית.

שנות ה-80

אלה השנים בהן חלה מהפכה של ממש. חומרי הגלם השכיחים היו עדיין פורמייקות, אך גם צבע השלייפלאק ושימוש בניגודי השחור והלבן היה מאוד אופנתי. חובבי הסגנון הקלאסי עשו שימוש רב בעץ אלון, טיק ופוליסנדר. בשנים אלו חווינו לראשונה את תנורי הבילט-אין ואת כירות הגז שמונחות על השיש. בתכנון המטבחים החלו לשים דגש על משטחי עבודה וארונות אכסון רבים, עליים ותחתיים. שינוי נוסף שהיה נפוץ הוא פתיחת המטבח לחלל הבית, או לחלופין פתיחת חלון לחלל המגורים. את שולחנות המטבח החליפו דלפקים מלבניים עם סיומות קטומות ואלכסוניות, על מנת להכיל כמה שיותר סועדים. שחקן נוסף שנכנס למטבח הוא מדיח הכלים.

שנות ה-90

עשור זה הביא עמו את השינוי המהותי, המחשבתי והפונקציונלי למטבחים, עם דגש שניתן למראה המטבח. אז נוצרו "משולשי העבודה" המיתולוגיים, המטבחים נפתחו לרווחה לתוך חלל הבית, ראינו יותר ויותר מגירות אחסון, שפותרות צורך של מאמץ והתכופפות, הקרוסלה המפורסמת כיכבה בכל פינת מטבח וגבר השימוש בהרבה יחידות פתוחות. גם הפתיחות לצבעים בלטה עם כניסתם של צבעי כחול, ירוק ועץ טבעי, שהיו אז באופנה.

שנות האלפיים ועד היום

המילניום הגיע ואיתו ריבוי חומרי הגלם למטבחים. בשנים אלו המגמה מאוד מפוזרת, אין main streem. מעצבי הפנים נכנסו לתמונה ודגש רב ניתן לארגון המטבח בצורה אבסולוטית, על יחידות נשלפות, מזווים נשלפים, נוחות ועוד פעם נוחות. בכל הקשור למבנה המטבח נראו יותר ויותר איים, גם איי עבודה וגם כאלה המיועדים לאכילה וכמשטח עבודה נוסף. בשנים אלה התחלנו לשמוע יותר על מטבחים צפים או מרחפים, מגירות חשמליות והגדרות נוספות שלא היו מוכרות לרובנו. למעשה, המטבח הפך ממקום בו מבשלים לחלל שכולו LIFE STYLE שאנחנו נוהגים להתהדר בו. הן מבחינה עיצובית והן מבחינת חדשנות.


הכותבת היא המעצבת הראשית של חברת מטבחי סמגל.

תגובות

Comments are closed