פרישה מהנה ללא דאגה

פרישה מהנה ללא דאגה

לקראת גיל הפרישה, ריכזנו עבורכם מספר טיפים שייסעו לכם לנהל את ההוצאות בקלות וביעילות – ועדיין ליהנות מהחיים!

מאת: מערכת סיקסטיז
סגנון חיים סיקסטיז

1. תכנון מקדים – התחילו לתכנן את הפרישה כמה שנים קודם. במהלך תקופת התכנון יהיה לכם די זמן לחשוב על רוב היבטי הפרישה העתידית.

2. קבלות או לא להיות! שימרו את כל הקבלות של התשלומים בכרטיסי אשראי ובמזומן והשוו אותן בקביעות ובאופן חודשי מול דף החשבון. בצורה כזו, תוכלו לפקח ולשלוט על הוצאותיכם.

3. בטוח מדי?! הישמרו מביטוחים מיותרים, כגון: כפילות בביטוח או יתר ו/או תת ביטוח בתכולת הבית. שימרו על ביטוחים חיוניים, כגון: בריאות, פנסיה וסיעודי. באשר לפנסיה, בידקו מהו השכר הקובע לנכות ולשארים והאם חסכתם מספיק.

4. מדור לדור – דאגו לדור ההמשך בעוד מועד ע"י רישום צוואה ותכנון עזבון. עדכנו את המוטבים – בן/בת הזוג ובני המשפחה – בדבר החלטותיכם, כדי למנוע עגמת נפש מיותרת.

5. נזילות – כדאי לשמור ולא לסכן את הנכסים שצברתם במשך חייכם. מומלץ להתאים את ההשקעות למצבכם ולבחור מכשירי השקעה ופתרונות פיננסיים מותאמים אישית. מכיוון שישנם מקרים בלתי צפויים מראש, חשוב גם שחלק מהשקעותיכם תהיינה נזילות וזמינות.

6. מיקוד – אל תפזרו את ההשקעות יותר מדי – זו דרך קלה לאבד שליטה – עדיף להתחיל לאגד את הנכסים.

7. אוצרות אבודים – השקיעו עוד מאמץ קטן וחפשו במגירות, בקלסרים ובאתר "הר הכסף" של משרד האוצר – יכול להיות שתמצאו שם כספים אבודים ועוד הפתעות!

8. TIME IS MONEY – היעזרו בשירותיו של מנהל הון אישי. הוא יוודא שכל הנושאים מטופלים כיאות בזמן שאתם נהנים מהחיים.


לפרטים נוספים ותיאום פגישה ללא התחייבות עם מומחי ההון של פיוניר: ירדנה, 09-9611334 או [email protected]

להכיר את פיוניר

קבוצת פיוניר הוקמה ב-1986 ומספקת תכנון פיננסי הוליסטי ושירותי ניהול הון מקומיים וגלובליים בהתאמה אישית, ללקוחות אמידים, אנשי עסקים ומשפחות עושר בארץ ובעולם.

בשנת 2016 זכתה קבוצת פיוניר בפרס צוות ניהול ההון הטוב ביותר בישראל מטעם האתר והמגזין העסקי האירופאי CFI.co.

 www.piowealth.com

 

תגובות

Comments are closed