יעיל. מהיר. בריא.

יעיל. מהיר. בריא.

הוא טוחן ומרסק כל דבר, מקצר מאוד את זמן ההכנה של הארוחות, ומאפשר ליהנות ממגוון תזונתי עשיר וטרי. תכירו (אם, משום מה, טרם הכרתם) : ויטמיקס, הבלנדר ששינה את העולם הקולינרי

מאת: אור חי
BEAUTY סגנון חיים

אורח החיים המודרני מתאפיין בקצב מהיר, שמונע מאיתנו את הגיוון החיוני לתזונתנו. חברת ויטמיקס, יצרנית הבלנדר ששינה את העולם הקולינרי, מציעה לכך מענה מושלם בזכות יכולתו לקצר מאוד את משך ההכנה של ארוחות וליהנות ממגוון תזונתי עשיר הכולל שייקים, מרקים, ממרחים, ואפילו גלידות וסורבה מרענן.

יכולותיו הטכנולוגיות ומגוון האפשרויות שטמונות בו, הפכו את בלנדר ויטמיקס למוצר חובה בכל מטבח שמכינים בו תזונה בריאה – וזאת, משלושה היבטים עיקריים: ראשית, מכיוון שכל מה שמכינים באמצעות הבלנדר הוא ללא חומרים משמרים ורק מחומרים טבעיים. שנית, כך יודעים בדיוק מה נכנס לתוכו, וניתן לבחור את הרכיבים הבריאים ביותר.

שלישית, ניתן להכין עם ויטמיקס מגוון מנות, בקלות ובמהירות, בהתאמה לכל ארוחה: שייק ירוק או שייק פירות, חלב שקדים וגבינות קשיו, ממרח חומוס טרי, רוטב עגבניות חם לפסטה, בצק לפיצה או למאפים, מרק חם, סורבה וגלידות טבעיות ללא חומרים משמרים, קוקטיילים ומשקאות אייס עם פירות אמיתיים ולא רק תרכיזים או ממתיקים, ועוד.

מרק, לדוגמה. ויטמיקס הוא ייחודי ביכולתו להכין מרק חם מירקות חיים ומים בלבד – ותוך דקות ספורות, מה שמאפשר לכל המרכיבים לשמור על הטריות ועל ערכיהם התזונתיים. רק להכניס הכל יחד (ירקות, עלים, תבלינים ומים), להפעיל את הבלנדר 4-5 דקות – והמרק מוכן, ובחום של 80 מעלות הודות למנוע העוצמתי ולמהירות הסיבוב הגבוהה של הלהבים.

וכשמדובר במזון לתינוקות וילדים קטנים, עניין הבריאות מרכזי יותר וחשוב שהפעוטות ייהנו ממזונות עשירים ובריאים וממרקם חלק וקל לעיכול, במיוחד במעבר למזון מוצק. בלנדר ויטמיקס מספק מענה מצוין לכך, ביכולתו להפוך ירקות, פירות, קטניות ועוד סוגי מזון לבעלי מרקם רך וחלק לגמרי, אך בעיקר מלא בערכים תזונתיים ונטול חומרים משמרים.

שימוש נבון בכוח

הויטמיקס נחשב לטוב בעולם בעיקר בזכות היותו בלנדר עוצמתי ומהיר שמסוגל לטפל תוך פחות מדקה בכל סוג מזון, קשה ככל שיהיה – אך גם בזכות ייצורו בחברה אמינה מאוד, שמתמחה בלעדית בפיתוח ובייצור בלנדרים כבר כמעט 100 שנה. הבלנדר מסוגל להגיע למרקמים החלקים ביותר, לכתוש כל דבר קפוא או לחמם תוך 5 דקות עד 80 מעלות – ולא בכדי: כידוע, שימוש קבוע בבלנדר פשוט עלול לשחוק אותו תוך זמן קצר, משום שאין בו העוצמה או התכנון הנכונים לטחינה או ערבול רכיבים דבקיים או קשים במיוחד. ויטמיקס, מאידך, מצטיין בעמידותו ובאמינותו כמו-גם בשמירה על רמת ביצועיו לאורך שנים – ללא צורך בתיקונים או החלפות – והכי חשוב: מבלי לרדת באיכות התוצאות. זו הסיבה, שלמרות מתחריו הרבים יש עד היום מתכונים שרק הוא מסוגל להכין…

פרטים? בבקשה: המיכל הייעודי בנפח 1 ליטר מאפשר לטחון קמח מדגנים שונים כגון חיטה, שעורה, אורז, עדשים או חומוס, וכמובן גם תבלינים, אבקות מרק ואפילו קפה. הסיבה: המיכל כולל להבים השונים בצורתם ובזוויתם, שמבטיחים טחינה יעילה ויצירת קמח אחיד ואיכותי. כך, גם באשר למנוע החזק של ויטמיקס, שעושה שימוש נבון בכוחו. עם 1200 ואט הספק ויותר מ-2 כוחות סוס, מספק המנוע עוצמה מדויקת לטחינה ולערבול יעילים – מבלי שהמזון יותז לחלק העליון של המיכל או לדפנותיו, ובכך יורחק מהלהבים. גם מוט הדחיסה, באמצעות פולסים, מסייע לקרב אל הלהבים את המזון כדי שייטחן באופן אחיד ובמהירות.

בנוסף, כולל המנוע מנגנון הגנה עצמית שמונע ממנו חימום יתר, וכשהבלנדר מופעל לא כשורה או מועמס יתר על המידה – המנוע נכבה אוטומטית. במקרה כזה, יש להפוך את המכשיר וללחוץ על הפיוז – והוא חוזר לפעול. גם בעניין הניקוי בסיום העבודה, ויטמיקס מוביל על פני מתחריו: הבלנדר מתנקה בקלות ובמהירות כי הוא מנקה את עצמו – כולל ניקוי יסודי תחת הלהבים, כך שאין צורך לפרק אותם. במקרה שלנו, הפעלת הבלנדר עם מים וסבון בניקוי עצמי אינה סתם המלצה לנוחות – זו הדרך הנכונה והיעילה לנקות את הויטמיקס.

===========================================================================

מתכון למרק אסיאתי

מצרכים:

1 עגבנייה גדולה או 2 בינוניות

1/3 כוס קשיו

1 גזר בינוני

1/2 שן שום קטנה

1 גבעול בינוני של סלרי

בצל ירוק קטן

פלח ג'ינג'ר

1/2 1 כוסות מים

מלח או רוטב סויה לפי בחירה

אופן הכנה:

1. להניח את כל המרכיבים (לפי סדר הופעתם כאן) במיכל הויטמיקס ולסגור את המכסה.

2. לבחור באפשרות Variable 1 ולהפעיל את הויטמיקס, להגביר את המהירות למצב Variable 10 ואז לעבור מיד למצב High.

3. לערבל במשך 5 דקות בלבד.

===========================================================================


לפרטים: www.newhorizon.co.il

תגובות