חינוך כמנוף לשינוי חברתי

חינוך כמנוף לשינוי חברתי

עו"ד רוית דום עיני, אישה ראשונה בתפקיד מנכ"ל קבוצת עמל, הפכה את הרשת למוסד חדשני עם מרכזי יזמות ושיתופי פעולה עסקיים בארץ ובעולם. חזונה החברתי: כדי לסייע לבני הנוער בפריפריה בעולם התעסוקה העתידי, יש לפתח את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות שלהם

מאת: גלית שפיר (צילום: איתמר רותם)
סחר ועסקים פורצות דרך

התפיסה הניהולית ברשת עמל: "רשת עמל נוסדה לפני כ-90 שנה. כשנכנסתי לתפקידי לפני כשבע שנים לקחתי את המותג הוותיק והפכתי אותו למוסד חדשני שבו ילדים בני 14 ו-15 יכולים לחשוב בצורה יצירתית, להאמין בעצמם ובמסוגלות שלהם. החינוך הוא מנוף לשינוי חברתי. הוא מעצב את עתיד בני הנוער וקובע את גורלם. כדי שלילדים בפריפריה תהיה הזדמנות שווה בשוק העבודה העתידי, אנחנו נותנים להם כלים לחיים, מחזקים את ביטחונם העצמי.

"באמצעות שיתופי פעולה עם חברות עסקיות והפעלת מרכזי יזמות שמעודדים חשיבה מחוץ לקופסה למען הקהילה, אנחנו מלמדים את התלמידים להתמודד עם בעיות אמיתיות בחיים ולמצוא להן פתרונות יצירתיים. הלמידה מתבצעת מחוץ לגבולות הכיתה בליווי מנטורים בכירים מעולם ההייטק והתעשייה, במרחבי למידה חדשניים. אנחנו מקנים מיומנויות חשובות לחיים כמו: שליטה באנגלית, הבנה כלכלית, עמידה מול קהל, networking, עבודה בצוות, למידה עצמית ועוד. אני מעודדת גם את המורים להיות יותר אוטונומיים, יוזמים, לבוא עם רעיונות חדשניים, וכך גם לגבי אנשי המטה. פרויקט שאני גאה בו היא תחרות יזמות למען אנשים עם מוגבלויות שנעשתה בשותפות עם נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס ז"ל".

מערכת החינוך בעידן הטכנולוגי: "בעולם הדינמי, מערכת החינוך צריכה להתאים עצמה לתמורות בשוק העבודה, למקצועות חדשים. בני הנוער צריכים לדעת לאלתר, לחקור, ליצור ולהיות יזמים. כך נוכל להעניק הזדמנות שווה לבני הנוער לרכוש ידע וכישורי חיים ולחזק את ביטחונם העצמי".

הישגים מקצועיים ברשת עמל: "זכינו באות הוקרה של האיחוד האירופי על מודל היזמות שלנו ובתעודת הוקרה בינלאומית על חדשנות חינוכית בכנס החינוך BETT בלונדון. מיזמים של תלמידים שלנו זכו להכרה בינלאומית בהם: אליפות העולם בתחרות יזמות בינלאומית, זכייה בתחרות האקתון בינלאומית וזכייה בתחרות "ספייסלאב" של קרן רמון".

תוכניות לעתיד: "להעמיק את השינוי החברתי. לפתח את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות של ילדי הפריפריה ולפתוח בפניהם עוד הזדמנויות, גם באקדמיה. להרחיב את השימוש בטכנולוגיות חדישות לצד יצירת קשרים ושיתופי פעולה בין תלמידים ומורים בארץ ובעולם, ולהמשיך בתוכניות להעצמה נשית להעלאת אחוז הבנות בלימודי המדעים".

האתגרים בניהול רשת של בתי ספר: "בניהול מערכת גדולה מאוד עם 4000 עובדים האתגרים רבים ומורכבים: לדאוג שהמערכת תהיה רלוונטית לחינוך ולשוק העבודה, ניהול מערכת כלכלית מורכבת מול משרדי הממשלה השונים: אוצר, חינוך, עבודה ורווחה וגם מול הרשויות המקומיות. כמו כן גיוס כספים ורתימת משרדי הממשלה, תעשיינים וגופים אקדמיים לשיתופי פעולה. לצד זאת מתן מענה לצרכי בתי הספר בתחומים רבים כמו תקציבים, פיתוח והשקעות".

דעתך על מערכת החינוך בישראל: "היא התקדמה בעשור האחרון, אבל עדיין יש איים של סביבה מיושנת ואפרורית, ושינון חומר לימוד שלא רלוונטי לחיים האמיתיים. המערכת צריכה להתאים עצמה לעולם העתידני, לחשיבה יותר יצירתית, לחבר יותר את התלמידים לסביבת העבודה בתעשייה ולעבוד איתם על פתרון בעיות אמיתיות".

עולם החינוך בעתיד: "העולם הוא כפר גלובלי. זה מחייב שינוי בניהול בתי הספר ובשיטת ההוראה. התלמידים לא יישבו בכיתה וישמעו רק את המורה שכבר היום אינו מהווה מקור ידע יחיד. תפקיד המורה יהיה להנחות את התלמידים בחקר עמוק, בהתמודדות עם בעיות מהשטח, להיות מנטור".

החזון הניהולי: "לגרום לאנשי הצוות להאמין בחזון שלי ולהתגייס למימושו. אני מאמינה באנשים שעובדים איתי, מאמינה בהעצמה שלהם ורואה בהם שותפים לדרך. כשיש צוות שרתום ליעדים ויודע לעבוד יחד, התוצאות טובות. אני מאמינה שצריך לתת לנשים יותר אפשרויות להתקדם למשרות ניהול, ואני אכן מקדמת נשים, לא בגלל עצם היותן נשים אלא משום שאני מאמינה שנשים עם יכולות וכישורים יכולות לעשות כל דבר לא פחות טוב מגברים".

טיפ לנשים: "אנחנו הנשים יכולות להגיע לכל מקום ולהצליח בכל תחום ורק צריך להמשיך להאמין במסוגלות שלנו. כמובן שצריך להתאמץ ולהשקיע, וגם כשיש קשיים לא לוותר. זה לא פשוט לשלב קריירה עם חיי משפחה, אבל כשיש כוח רצון גדול אפשר להתמודד עם הקשיים ולהתגבר עליהם".

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

שם ומשפחה: עו"ד רוית דום עיני

תפקיד: מנכ"לית קבוצת עמל

השכלה: עורכת דין. בעלת תואר LLB במשפטים, בעלת תואר M.B.A במינהל עסקים.

תפקידים קודמים: ראש מטה יו"ר ההסתדרות. השתתפה בדיוני המו"מ על הסכמי השכר, הייתה שותפה להסכם בנושא פנסיה חובה והייתה מאוד מעורבת במערכת יחסי העבודה במשק. חברה במועצות מנהלים של גופים ציבוריים גדולים, ביניהם חברת העובדים, בית ליסין, בנק יהב, קרן השתלמות לעובדים, הועד האולימפי ונעמ"ת.

שעות הפנאי: הליכה על שפת הים ומדיטציה.

שנת ההקמה: 1928

סוג החברה: חברה לתועלת הציבור.

פעילות החברה: רשת חינוך ארצית שכוללת 120 מוסדות לימוד, שבהם לומדים 40,000 תלמידים בשנה.

מספר עובדים: 4,000

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

 

תגובות