דינמיקה של זרימה

דינמיקה של זרימה

שירלי דן מאמינה שלצד הגשמת חלומותיהם של לקוחותיה, מוטלת עליה החובה לתכנן ולעצב עבורם בית מדויק לצורכיהם: הרמוני, פונקציונלי ונעים, כזה שגם בעוד שנים יאהבו, בדיוק כמו בהתחלה

מאת: מיכל אסף (צילומים: גלעד רדט)
Designer סגנון חיים

    שירלי דן
    (צילום: יואב פלג)

כששואלים את שירלי דן (46) מאיפה הכל התחיל, היא משיבה ללא היסוס: "מחלום. מילדות חלמתי והתחברתי לכל הקשור לאסתטיקה ולעיצוב. כילדה חשבתי שאהיה מעצבת אופנה". דן נשואה לגבי ואימא לארבעה ילדים, גרה במושב עין ורד, בוגרת מסלול הנדסאי אדריכלות של מכללת רופין ובעלת המשרד "דן אדריכלים" לאדריכלות, תכנון ועיצוב פנים של מתחמים, וילות יוקרה ובתים. המשרד מעניק בנוסף גם מעטפת הכוללת פיקוח וניהול פרויקטים המבוצעים על-ידי הבעל גבי דן. יחד נותנים השניים מענה כולל, משלב התכנון הראשוני, בחירת הפרזול, פרטי נגרות, ועד קבלת המפתח וקביעת המזוזה.

רמזים ראשונים לעיסוקה הנוכחי היו, כאמור, כבר בילדותה. "אני זוכרת איך הלבשתי ואיפרתי את כל חברות. עשיתי הכל אינטואיטיבית, אבל איכשהו הכל התחבר. כשהשתחררתי מהצבא פתחתי עם אמא שלי סניף של רשת 'הומלי' (למוצרי אמבט יוקרתיים, מ"א). החנות בקניון השרון בנתניה הייתה גם המפגש הראשון שלי עם לקוחות 'אמיתיים', שהביאו את החלומות האישיים שלהם לצד צרכים פרקטיים. אז, תוך כדי ביקורים שערכתי בבתי הלקוחות ועיצובים שעיצבתי להם, הבנתי סופית שעיצוב פנים ואדריכלות הם התחומים בהם אני רוצה להתמקד. באותו זמן נישאתי לבעלי גבי, שעבד עם משפחתו בחברת הנדל"ן שבבעלותם. הוא התמקצע והתאהב בתחום, וזה היה עבורי סימן נוסף שאדריכלות ועיצוב הם התחום שלי".

חזית המשלבת בהרמוניה את הפנים והחוץ. בית בהרצליה פיתוח (חלונות עץ אלומיניום מרווין)

בית עם אופי ונשמה

שירלי, שנרשמה ללימודי הנדסאי אדריכלות במכללת רופין, זכתה לגיבוי מלא מבני משפחתה. "גבי מאוד תמך בי לאורך כל תקופת הלימודים. בינתיים הספקתי גם ללדת את הבן הבכור שלנו ובמקביל בנינו את ביתנו בישוב קדימה. תנופת הבנייה באזור וייחודו של הבית שבנינו, היו זרזים והתחילו להכיר אותנו. מפה לאוזן התחילו להגיע לקוחות. מהר מאוד מצאתי את עצמי עמוסה בפרויקטים רבים והדרישה הלכה וגברה. לאט-לאט צירפתי עובדים, עברנו למשרדים גדולים ויותר ומרווחים והשאר היסטוריה".

מה זה עיצוב מבחינתך?

"לפני הכל בית עם נשמה ואופי. בית שמלכתחילה מושקעת בו מחשבה על כל פרט ופרט. בית שמתוכנן על-פי חלומותיהם של בעליו. ההבנה שאנחנו מגשימים כאן חלום למשפחה, ויוצרים מפתח מרכזי בהצלחת ההתנהלות היומיומית שלהם, גורמת לי להתמקד בכל פרט ולחשוב לעומק על כל צעד, גם כיום, כשאני כבר מנוסה".

כיצד את מתייחסת לכל פרויקט?

"אני מקפידה לא לשכוח לרגע שהלקוחות, שמשקיעים את זמנם, מרצם וכספם, מגיעים אליי ומפקידים בידיי את אחת המשימות המרכזיות והחשובות בחייהם. בגלל זה אני מקפידה להיות קשובה, פתוחה, אני הופכת את התהליך לאישי ועושה הכל על-מנת שהלקוחות שלי יחוו תהליך מפרה ויצירתי, שבסופו יקבלו בית חלומות שעונה על כל הצרכים והמאוויים שלהם – כאינדיבידואלים וכמשפחה. מסיבה זו אני מקפידה שכל אחד מהבתים יקבל נופך אישי ופרקטי – בית זה לא מוזיאון ובית שמעוצב בקפידה יכול ורצוי שיהיה עם נשמה. בית דינמי שבאמת חיים בו – פרקטי, עם מקומות אחסון, בחינה ארגונומית והבנה מעמיקה בפסיכולוגיה של החלל ובפרמטרים המשתנים בהתאם לשטח".

המראה הלבן בבית בשרון

מה מייחד את הקו העיצובי שלך?

"יש לי סגנון ומאפיינים אישיים, אבל התפקיד שלי הוא להתאים את התכנון והעיצוב לרצונות הלקוחות: זה יכול להיות סגנון רומנטי, טוסקני, אירופאי וכפרי, ובאותה נשימה בית אולטרה מודרני בעיצוב נקי המבוסס על חומרים תעשייתיים".

וכיצד מסנכרנים בין רצוי לבין מצוי?

"גם כאן, התפקיד שלי הוא לאזן בין החלומות של הלקוחות לבין המציאות – תקציב, תוואי השטח, אילוצי בנייה, ועוד. התפקיד שלי הוא ליצור מארג מושלם, ובסופו של דבר לספק ללקוחות את התוצר שעונה על רצונותיהם, אבל גם עומד בכל הדרישות והאילוצים".

באיזה טיפים היית מציידת את מי שנמצא בתחילת התהליך?

"לפני הכל להיכנס לתהליך של בנייה או שיפוץ מתוך מודעות, עם תקציב מוגדר מראש ועם הבנה מה ניתן לעשות ומה לא ניתן לעשות איתו. מעבר לכך, אני ממליצה שיהיה צוות אמין ומקצועי, שילווה את התהליך ושאפשר יהיה לסמוך עליו, כי צוות שיודע את העבודה שלו ומשקיע את כל כולו ביצירת בית בסטנדרטים גבוהים – הוא המפתח לעבור את התקופה הזו בשלום".

מי מודל ההשראה שלך?

"אתחיל בזה שאני גאה בתודעת העיצוב והאדריכלות בארץ וברמה הגבוהה שחלק לא מבוטל מהמעצבים והאדריכלים כאן מגיעים אליה היום. לא מזמן נפרדנו מזאהה חדיד, אדריכלית דגולה, שמעבר לעיצובים יוצאי הדופן שלה הרשימה אותי במיוחד בדרך שעשתה, ומהמעמד שהגיעה אליו כאדריכלית בעולם שנשלט על-ידי גברים".

מה הדבר שגורם לך להתרגשות?

"אין דבר יותר מספק מלחוות עם לקוחותיי את התהליך, עד השלב בו גם שנים אחרי הם מתרגשים ושמחים עם התוצר הסופי ותמיד ממשיכים להתקשר ולהתייעץ".

תגובות

Comments are closed