חלום הזדמנויות

חלום הזדמנויות

אנשי עסקים שהגשימו חלום אישי ומקצועי, ואשר עיצוב הוא כל עולמם, נפגשו בין חדרי שינה שונים ובסימן השנה החדשה הם משתפים אותנו בחלומות המעוצבים שלהם - לעתיד הקרוב, ובכלל. שנת הגשמת חלומות

מאת: מערכת Designer (צילומים: בנימין אדם)
Designer סגנון חיים

סטפן דהן

מנהל הסניף הישראלי של רשת Maison de la Literie prestige בהרצליה

"אני תמיד רואה את תפיסת המרחב הכוללת וזה אחד האתגרים שחשוב לי לשמור עליהם", מעיד על עצמו סטפן דהן, שעזב את צרפת לפני שלוש שנים ועשה עלייה עם משפחתו. "אני מתגורר בתל אביב, ליד הים. מבחינתי להתעורר בבוקר מול הים, זו הגשמת חלום. בעיניי, חדר השינה הוא אחד החדרים החשובים בבית. לכן אני שואף לשמור בו על מרחב גדול ופתוח, מקפיד על עיצוב מודרני נקי, ולא שוכח לשדר תחושה של ביתיות. אני אוהב שילובים של עץ מלא ומתכות, ואם כבר מגשימים משאלות, חשוב שהעיצוב לא יהיה למראית עין בלבד. אני ממליץ שנשתבח בשנה החדשה גם במערכת שינה איכותית, שתיתן מענה מושלם לגב ותבטיח שניהנה כל השנה מבריאות ומשנת ישרים".

פייר אלמלק

נשיא ומייסד Maison de la Literie

״פתיחת סניף המותג בהרצליה היא מימוש רעיון שנולד לפני שנים רבות, והתאפשר בזכות האנשים הנכונים שהגיעו בזמן הנכון. אנו מתכננים לפתוח חנויות נוספות, שבהן יהיו מוצרים המיועדים גם לשוק הרחב בראשון לציון, נתניה או ירושלים. בעלי חברות של מותגים צרפתיים החליטו להיות פעילים גם בישראל, הנתפסת בעיניהם כמדינה קטנה שבה יש כוח קנייה משמעותי, והמהווה גם גשר בין מערב למזרח״.

בתמונה (ראו בראש העמוד):
ספה, שולחן צד, שולחן סלון, תאורה, אמנות: Maison de la Literie Prestige
שטיח: צמר שטיחים
קערות נוי, כריות נוי: רשת IDdesign
כריות נוי: מיקלולה, גלריה לעיצוב חדרים, סלעית
עששיות: Home piece גלריה לעיצוב הבית, רעננה

צילום: בנימין אדם

מימין: טל תמיר וניצן הורוביץ (לחצו להגדלה)

טל תמיר

מעצבת פנים

"אני חולמת לעצב חדר טאטאמי למדיטציות ויוגה, בחלל גדול בתוך הבית. אל החדר ייכנסו בתחילתו של יום, או בסופו, להירגע עם מוזיקה ואנרגיה נינוחה. כדי להשיג זאת, יהיה עליי לעצב את המקום כשהוא עטוף בבדים בהירים, עם שילובי עץ נעימים. כך אצור אווירה מחבקת ובעיקר כזו שמאפשרת להגיע לשקט ולרוגע ולהיפרד מהרעש בחוץ".

ניצן הורוביץ

מעצב רב תחומי

"המפגש עם חומרים, טקסטורות ולקוחות תמיד מזמן חוויה, לכן לכל פרויקט יש את הקסם שלו. אני לומד להתפתח בתוך התהליך, לומד מלקוחותיי והם לומדים ממני. בעתיד אשמח להתמודד עם חללים ציבוריים גדולים במיוחד, אולי מוזיאון או כל חלל חווייתי אחר. אני תופס את המרחב הציבורי כמעניין וכמאתגר לתכנון. היכולת לספק מגוון רחב של אנשים המבצעים פעילויות שונות מפתה ומחייבת מחשבה מאומצת. יצירתיות בתכנון היא הכרחית להגשמת חלום לכדי מציאות. חללים ציבוריים מורכבים מפרמטרים רבים והם אמורים לעמוד בתקנים מחמירים בכל הקשור לתנועה ולבטיחות. אני מוצא את הגבולות בתכנון ככלי שמכריח אותי כמתכנן להביא את עצמי לקצה גבול היכולת כל פעם מחדש, להמציא את עצמי ולספק תחושה חדשנית וחווייתית".

בתמונה:
מיטה, שידות צד מיטה, תאורה, כורסה, כדי זהב, מצעים: Maison de la Literie Prestige
כריות נוי, כיסוי מיטה: Home piece גלריה לעיצוב הבית, רעננה

מימין: צבי גרש ואור כוכב (לחצו להגדלה)

צבי גרש

אדריכל

"עיקר סקרנותי בתקופה זו היא הסביבה האורבנית בערים מודרניות, בחלקים 'הישנים' ו'החדשים' היוצרים עניין, דילמה וקונטרסט המאפיינים את החברה המודרנית. בהיסטוריה האדריכלית ציר הזמן הוא ליניארי ומעגלי בו-זמנית. החזרה לבניינים כיצורים היברידים הופיעה עוד ביוון העתיקה (כבתי מרחץ ומבני שלטון) ובימי הביניים (ככנסיות, אוניברסיטאות, סדנאות עבודה ומגורים). היום, בעזרת טכנולוגיה מתקדמת, ניתן לחשוב ולתרגם חללים פונקציונליים בדרך יצירתית ושונה. הזמן בו אנו חיים מרתק, מחד גיסא מכווץ את יחידת הזמן, ומאידך גיסא מדגיש את הניכור האורבני לנפש האדם. בניסיון לחשוב וללמוד מן העבר, סינרגיה בין הסביבה והבניינים המשרתים את הקהילה יכולה להוות כמעין גשר בפרדוקס הזה. החזון שלי הוא ליצור אב-טיפוס חדש, שיכלול את הפונקציות הישנות בתרגום מחודש וביצירה אדריכלית חדשה".

אור כוכב

מעצב פנים

"חדר השינה הוא המקום הכי מעניין בבית. זה החלל שבו אנחנו עוברים כל יום ממצב ממשי לשמיימי – מחומר לרוח, מקום שיודע להכיל גם חושך וגם אור. המקום הכי פרטי והכי אינטימי בבית, מקום לאהבה, לרוגע, ולצבירת אנרגיה. החלום שלי הוא ליצור חדר שינה בו תחושות הקדושה והטקסיות מועצמות על-ידי חומר, צורה, טקסטורה, וחיבור לטבע. קירות החדר יהיו מאבן טבעית, בשילוב צמחייה. הרצפה תהיה מאבן טבעית, ובמרווחים בין האבנים הגדולות ישולבו פסי זכוכית עבה מהם יבקע אור, שיהווה את מקור האור המלאכותי היחיד בחלל. התקרה תהיה משופעת, בגובה חמישה מטרים, הולכת ומצטמצמת לכיוון חלון כיפה עגול, ממנו ייראו הכוכבים בלילה, ובבוקר ייכנסו דרכו בהדרגתיות קרני השמש. בחזית המיטה יהיה חלון עץ גדול, שממנו נצפה נוף ירוק רחב ידיים. החלל יבחן מחדש את הצרכים היומיומיים שלנו ואת סידור הפונקציות השונות הדרושות לנו להתנהלות, על-ידי שילוב טכנולוגיה ליצירת חלל שינה חכם, נקי וירוק".

בתמונה:
מיטה ומצעים: Maison de la Literie Prestige
שטיח: צמר שטיחים
כורסת לוטוס, כריות נוי: מיקלולה גלריה לעיצוב חדרים, סלעית
כיסוי מיטה, כריות נוי, תיק קש, כרבוליות: Home piece גלריה לעיצוב הבית, רעננה
עציץ, כרבולית פרווה, כרית נוי: רשת IDdesign

מימין: ענת סודרי, שרון ארמר ואתי ונדרמולן (לחצו להגדלה)

ענת סודרי

מעצבת פנים

"פעם, הייתי ילדה בעולם נטול מחשבים, שאהבה לבנות למשפחת הבובות שלה בית אחר. הייתי יוצרת להן בכל פעם בית אחר, חלום קטן ויומיומי, שלי ושלהן. את החלום הזה אני ממשיכה לחלום ולהגשים גם היום, בכל פעם כשמתאפשר לי ליצור למי שבאים אליי את הבית שלהם, את החלום שלהם, המקום הפרטי, זה שהם גדלים בו, חיים בו, מרשים לעצמם להיות עצמם. בחלום הזה אני יוצרת להם את הפינות, החללים, מקומות החיבוק, ההתארגנות, האחסון, הבישול, המשחק, האירוח, הרחצה, השינה… החלומות המשותפים האלה, הם מה שאני רוצה להמשיך לחלום, ואם תבקשו ממני לחלום משהו נוסף, אבקש ליצור מלון בוטיק – כזה שהעיצוב שלו עוטף את כל מי שנכנס אליו, גורם לו להתנתק, לרחף, לעצום עיניים וליהנות, רק ליהנות".

שרון ארמר

מעצבת פנים

"השנה אני מבקשת לצאת מאזור הנוחות שלי, מגרש המשחקים המוכר שכולל שיפוצים גדולים של דירות, דופלקסים ובתים פרטיים. כל אחד מהם הוא בן אהוב ומוכר, אבל אני מרגישה צורך לפרוץ גבולות, ואני מתכוונת בעיקר לגבולות של עצמי ולשיאים ששברתי בעבר. אני מאחלת לעצמי לתכנן השנה בית עם תקרה גבוהה, שתהיה בו ספרייה בגובה שישה מטרים, ואני כבר יודעת בדיוק איך היא תיראה. והדובדבן שבקצה הקצפת יהיה מבחינתי מסעדה שווה או משרד הייטק מיוחד. שנה טובה לכולנו, שכולה הגשמת חלומות".

אתי ונדרמולן

מעצבת פנים

"החלום שלי הוא לעצב דירה באחד מגורדי השחקים בניו יורק, דירה שתשתרע על קומה שלמה בבניין ותצפה על העיר מלמעלה. כל הקירות יהיו קירות מסך שימוקמו מהרצפה עד התקרה, ומכל חלל של הבית ישתקף נוף אחר, בין אם אורבני מכל הבניינים מסביב, סנטרל פארק שנותן ריאה ירוקה בלב העיר, או נהר ההדסון שמשקף מים באמצע העיר הסואנת. חדר המגורים, המטבח, פינת האוכל, חדרי השינה – שיהיו סוויטות עם אמבטיות מפנקות, וכל אחת מהן תצפה אל הנוף. המקלחת תהיה שקופה לגמרי. בדירה ימוקם חדר כושר הצופה החוצה. מכיוון שהרעיון הוא להכניס את החוץ כחלק בלתי נפרד מעיצוב הדירה, הנוף הוא לגמרי דינמי הן מבחינת השינוי בעונות השנה, בשלכת, בחורף ובקיץ הניו יורקי, והן משעות היום לשעות הלילה בהן העיר נראית אחרת לגמרי".

בתמונה:
מיטה, כורסת אוהבים, שידות צד, צמחייה, תאורה, מצעים: Maison de la Literie Prestige
שטיחים: צמר שטיחים
כריות נוי וכיסוי מיטה: מיקלולה, גלריה לעיצוב חדרים, סלעית
כריות נוי, פוף: רשת IDdesign
כרבולית: Home piece גלריה לעיצוב חדרים, רעננה


איפור מאיה שרף שיער מאור דהרי הפקה ענת כהנא-ברששת עיצוב הפקה וסטיילינג לירון אוטמזגין, סטודיו עדידה הלבשת בתים צולם ב-Maison de la Literie Prestige, מדינת היהודים 91, הרצליה פיתוח

תגובות

Comments are closed