מוסף Diversity Works: פתח דבר

מוסף Diversity Works: פתח דבר

בונים גשרים בין אוכלוסיות מגוונות לחברות עסקיות

מאת: יפעת ברון
Diversity Works אקדמיה וחברה

יפעת ברון
(צילום: איציק שוקל)

סיפורה של עמותת ITWorks מתחיל לפני כעשור. בימים ההם, גיוון בתעסוקה “עוד לא היה באופנה”. זיהינו שקיים כשל שוק, בדגש על סקטור ההיי-טק. מצד אחד, במשך כל זמן נתון היו פתוחות מאות משרות מצוינות לאיוש, רק שהיה קושי גדול למצוא את האנשים שיוכלו לאייש אותם. מצד שני, ידענו שישנן אוכלוסיות המרוחקות מעולם העבודה ואף-על-פי-כן יכולות להשתלב ולבצע תפקידים מצוינים בהצלחה מרובה, הן רק זקוקות לכלים מתאימים, לעיתים להכשרות. ובדיוק בנקודה הזו מתחיל סיפורה של העמותה, סיפור של עולם הגיוון בתעסוקה.

דגש על סקטור ההיי-טק

במסגרת פעילות העמותה אנו מחברים בין מועמדים מאוכלוסיות המרוחקות מעולם העבודה (מהחברה הערבית, מהחברה החרדית, אנשים עם מוגבלות, מבוגרים ומועמדים מהפריפריה) למצוא את דרכם בשוק העובדה, בעיקר בתפקידים שונים בענף ההיי-טק. יש לנו מאגר עצום של מועמדים איכותיים, ללא הבדלי דת, גזע, מין ולאום. המכנה המשותף שמחבר בין כולם הוא איכותם האנושית – כולם אנשים מצוינים, בעלי מוטיבציה גבוהה, שמחכים להזדמנות חייהם.

מדוע הדגש הוא על סקטור ההיי-טק? כמות המשרות הפתוחות בסקטור ההיי-טק בשנת 2010 עמדה על 855 משרות. בינואר 2017 הכמות הזו כבר זינקה למספר של 3,566 משרות. כפי שניתן לראות, העלייה במספרים הינה אסטרונומית והיד עוד נטויה.

רגע לפני שמתחילים למלא את השורות במהנדסים ואנשי היי-טק “בייבוא אישי מחו”ל”, חשוב לדעת שמרבית המועמדים נמצאים ממש מתחת לאפן של החברות הגדולות, אך אלו מתקשות לקלוט אותם בהצלחה. מהן הסיבות העיקריות לכך? הסיבות לכך גם הן מגוונות. לעיתים האתגר הינו בהתאמה תרבותית בראיונות, הן של המועמדים והן של המראיינים ; לעיתים יש לאפשר למועמדים הכשרה מתאימה לתפקיד ;לעיתים כל מה שנדרש הוא לאתר את האדם המתאים שייתן את ההזדמנות, בעיקר למועמדים שלא עונים למאפיינים הדומים של שאר העובדים בחברה. ולעיתים זה מתחיל ומסתיים “רק” בסטיגמות וחסמים. יש המון סיבות וקצרה היריעה מלפרט את כולן. התפקיד שהעמותה לקחה על עצמה הוא לזהות את הגשר הנדרש בכל מקרה ומקרה לגופו, ולבנות אותו.

מעסיקים מבינים את הצורך בגיוון

לפני יותר מעשור, כשהתחלנו לפעול בזירת הגיוון בתעסוקה, אף אחד עוד לא דיבר גיוון, ונדרש היה לייצר את הצורך אצל המעסיקים. סלילת הדרך הייתה מאתגרת. לשמחתי הרבה, לאחר שחלף עשור, אנו מזהים שמעסיקים כבר מבינים את הצורך ובשורת הגיוון כבר ממש מונחת על שולחננו. מרבית המעסיקים מבינים היטב את חשיבות הגיוון בתעסוקה. בפרויקט מיוחד שנעשה לטובת מוסף זה, “משולחנו של מנכ”ל”, תוכלו לקרוא על היתרונות המשמעותיים שמציינים מנכ”לים בכירים במשק הישראלי בזכות גיוון תעסוקתי. העבודה הרבה שעומדת לפנינו בשנים הקרובות היא ליישם את הגיוון הלכה למעשה, ולספק כלים הן למעסיקים והן למועמדים לקליטות מוצלחות.

ומה מונח על שולחננו בעמותה?

מגוון תכניות ושותפויות חדשניות, מעניינות ומרתקות, אשר המכנה המשותף לכולן הינו הגיוון בתעסוקה. אחת מתכניות הדגל שלנו הינה “Diversity Works”, הנעשית בשיתוף עם שגרירות ארה”ב (ראה מסגרת). מטרת התכנית הינה לגייס (לפחות) 30 מנכ”לי חברות גדולות, שיפתחו את שערי החברה בפני אוכלוסיות מגוונות, ותוך 18 חודשים לייצר 200 קליטות מוצלחות של עובדים מאוכלוסיות מרוחקות מעולם העבודה. ההנחה העומדת לנגד עינינו היא שהעובדים שנקלטו יהיו שגרירים של מאות נוספים, וכך תופץ הבשורה.

לכבוד יום הגיוון הבין-לאומי, אנו מקיימים בסוף החודש אירוע בשיתוף שגרירות ארה”ב. באירוע ישתפו מנכ”לים בכירים במשק הישראלי שיספרו על פועלם בתחום הגיוון, כמו גם עובדים מצוינים ששולבו בהצלחה שידברו על החוויה שלהם.

תכנית זו הינה רק אחת ממגוון תכניות רבות שמפעילה העמותה. קצרה היריעה מלספר על כולן.

אז למה גיוון? כי כולם מרוויחים. המועמדים מקבלים את ההזדמנות וזוכים להוכיח את עצמם, תוך העצמת ביטחונם העצמי, המעסיקים מרוויחים עובדים מצוינים והחברה מועשרת. המשק כולו יוצא נשכר מהגדלת שיעור ההשתתפות בכוח העבודה.


הכותבת היא מנכ"לית ומייסדת עמותת ITWorks. דוא"ל :[email protected]

===========================================================================

להעלות על סדר היום את נושא הגיוון התעסוקתי בארגונים עסקיים

ב-29.05.17 תשיק עמותת ITWorks את תכנית Diversity Works, בשיתוף השגרירות האמריקאית באמצעות The U.S Middle East Partnership Initiative (MEPI) – גוף אשר נועד לתמוך ולעודד יחידים וארגונים הפועלים למען שינוי חברתי חיובי במדינותיהם. האירוע מיועד לצמרת המגזר העסקי בישראל, מנכ"לים ואנשי עסקים בכירים, ומטרתו להעלות על סדר היום את נושא הגיוון התעסוקתי בארגונים עסקיים. ירחון זה הופק תודות לתמיכה הנדיבה של MEPI.

===========================================================================

תגובות