אפשרויות סליקה מגוונות בממשק יחיד

אפשרויות סליקה מגוונות בממשק יחיד

חברת 'טלרום פתרונות מחשוב', העוסקת בפיתוח מערכות סליקה בסביבת האינטרנט, מאפשרת ביצוע עסקאות בצורה בטוחה, זמינה ומתקדמת, תוך התאמה למערכות הניהול של החברה ומתן התראות על הונאות וזיופים

מאת: יובל גמליאל
E-Commerce טכנולוגיה והייטק

ככל שהמסחר הדיגיטלי הולך ותופס תאוצה בעשור האחרון כך נזקקות החברות המוכרות מוצרים באינטרנט למערכות סליקה ותשלום דיגיטליות נוחות ויעילות. אחת החברות המובילות בתחום זה היא חברת "טלרום פתרונות מחשוב", העוסקת בפיתוח מערכות אינטרנטיות בשילוב מערכות סליקה בסביבת האינטרנט.

רומי שימרון (צילום: יח"צ)

    רומי שמרון (צילום: יח"צ)

חברת טלרום הינה מורשית סליקה ובעלת תקן PCI, ולפיכך מציעה גם פתרונות של תשלומים, גבייה וסליקה דרך האינטרנט. "טלרום היא מפיצה מורשית של חברת שב"א (שירותי בנק אוטומטיים), עובדה שמאפשרת לנו להעניק שירותי סליקה לבתי עסק", מספר רומי שמרון, מנכ"ל החברה. "אנו מציעים לבתי עסק מערכת סליקה אינטרנטית מאובטחת, תחת המותג Telepay, הכוללת ממשק משתמש נוח, יעיל ומתקדם לעבודה שוטפת, הן מבחינת מנהלי השיווק והן מבחינת מנהלי הכספים בעסק".

מה הם יתרונות המערכת?

"מערכת הסליקה Telepay מעניקה אפשרויות סליקה מגוונות בממשק יחיד. ניתן לחייב לקוחות על בסיס עסקה חד-פעמית לתשלום עבור מוצר/שירות, תשלום חודשי מתחדש (מנויים), תשלומים מחזוריים בסכום משתנה (חשבונות עירייה, חשמל, מים וכיוצ"ב), בדיקת מסגרות אשראי ומתן פיקדון באמצעות כרטיסי אשראי. המערכת מאובטחת ובעלת תקן PCI של חברות כרטיסי האשראי ורשומה במס הכנסה כתוכנה להפקת חשבוניות מס קבלה. המערכת מאפשרת גם חיבור של קורא כרטיסים לטובת עסקאות במעמד חתימת הלקוח. לטלרום יש מחלקת פיתוח פעילה, אשר מייצרת פתרונות מותאמי דרישה עבור כל לקוח, כך שלמעשה ניתן לתת פתרונות סליקה ותשלומים מותאמים אישית ולא רק כמוצרי מדף".

לדברי שימרון, "עסקה הנעשית באינטרנט צריכה להיות בטוחה. המערכת מספקת ביטחון ללקוחות שלנו בשני מישורים – האחד טכנולוגי, שבו על השירותים להיות זמינים ועדכניים עם תאימות מוחלטת למערכות הניהול של החברה, תוך יכולת התמודדות עם עומסים גדולים של עסקאות סימולטנית בכל שנייה. השני, יכולת ההגנה של החברה מפני אישור עסקאות עם גורמים עברייניים, או כאלה המנסים לפרוץ לאתר. הלקוח רוצה גורם שיסנן את אותן עסקאות חשודות ויתריע בפניו אם יש סיכון אפשרי".

איך עושים את זה?

"יש לנו מערכת שנקראת אנטי-פרוד והיא בודקת את העסקאות על-פי כללים מסוימים. כאשר היא מזהה חריגות או אנומליות היא מתריעה זאת בפני הלקוחות. זה יכול להיות כאשר מישהו מנסה לבצע מספר עסקאות מכרטיס אשראי, תוך שהוא משתמש בכל פעם במספר תעודת זהות שונה, או במקרה של כתובת IP שממנה מתבצעות עסקאות שונות עם כרטיסי אשראי שונים, אם לציין שתי דוגמאות אפשריות".

ישנם עסקים שמבקשים מראש לסנן כרטיסי אשראי מסוימים?

"כן. ישנם עסקים בארץ המתריעים מראש כי אינם מקבלים כרטיסי אשראי מחו"ל. במקרים כאלה הכרטיסים ייחסמו לפי הדרישה".

מטריה שלמה של פתרונות דיגיטליים

חברת טלרום הוקמה בשנת 1999 והיא בבעלות פרטית. במהלך שנים אלה פותחו בחברה מאות מערכות מותאמות למגוון גדול של קהלי יעד וצרכני רשת. על לקוחות החברה נמנים רשויות מקומיות, תאגידי מים, חברות מסחריות, עמותות, מלכ"רים וארגונים שונים. מחלקת הפיתוח של החברה מייצרת את ההתאמות הנדרשות ומאפשרת פתרונות שלמים למגוון לקוחות, חברות מסחריות וארגונים שונים. "חברת טלרום מספקת ללקוחותיה מטריה שלמה של פתרונות דיגיטליים – מערכת סליקה מתקדמת אליה נלווה סל מוצרים הכולל בתוכו מערכות משלימות לניהול העסק", מציין שימרון.

"מערכת האנטי פרוד אותה הזכרתי מיועדת לשם אבטחת העסקאות, מערכת ההתאמות Matching מאפשרת למנהלי הכספים לבצע התאמות לכל עסקה מול הדו"חות של חברות האשראי בקלות ובמהירות, ובאמצעות מערכת ה-Easy Form שלנו יכולים הלקוחות ליהנות מסל המוצרים המשלים הכולל את מערכת הכרטיסים המקוונת Teleticket – המאפשרת רכישה און-ליין של כרטיסים למופעי תרבות או לכל דרישה אחרת, מערכת התרומות Teledonate – המאפשרת יצירת טפסי התרמה שונים ומגוון אפשרויות חכמות עבור הגולש, מערכת טפסים דיגיטליים חכמים (לדוגמא, טפסי קבלת עובד, פתיחת קריאת שירות, עדכון נתונים וטפסי רישום למגוון פעילויות), מערכת אשף הדוחות – המאפשרת, בין היתר, לאחזר את הנתונים באמצעות מנוע חיפוש, להוריד את תוצאות החיפוש לקובץ אקסל, למיין ולשלוף את רשומות המידע ללא קושי ועוד ועוד. כלל הטפסים הינם נגישים וניתנים למילוי גם ממכשירים סלולאריים".

הגידול במסחר המקוון הוא לא חדש, היכן אתה רואה את ההתפתחויות האחרונות בתחום?

"השינוי המשמעותי בשנתיים האחרונות מגיע מכיוונו של המגזר הציבורי שהיה עד כה מאוד שמרני והחל בתהליכים של העלאת כל הפעילות לאינטרנט. אנחנו עובדים עם רשויות מקומיות ותאגידי מים ואני שמח לקחת חלק בפישוט וקיצור התהליכים הבירוקרטיים הארוכים של פעם, לטובת האזרח מן הרחוב".

סליקה מאובטחת יותר

אחד מהפיתוחים האחרונים בתחום המסחר הדיגיטלי נוגע להחלת תקן EMV (מיולי 2016) על תהליך הסליקה. "ה- EMV הינו תקן טכנולוגי לכרטיסי תשלום חכמים, למסופי סליקה ולכספומטים אשר יכולים לקבל אותם. כרטיסי האשראי אשר נקראים גם כרטיסים חכמים מאחסנים את המידע שלהם על שבב מחשב במקום על הפס המגנטי המוכר", מסביר שימרון, "חברות האשראי מעבירות בהדרגה את כל העסקים לסליקה מאובטחת יותר באמצעות כרטיסי EMV. הכרטיס גם ישפר את חוויית הקניה מכיוון שהוא חוסך את העברת הכרטיס למוכר ומאפשר שימוש בקוד הסודי האישי. הכרטיס צפוי להפחית עלויות של חברות האשראי והעסקים בגין כיסוי הונאות וזיופים בעולם כרטיסי האשראי"

מערכת הסליקה שלכם כוללת את התקן?

"בוודאי. מערכת Telepay מאפשרת ללקוחות לקבל מסוף אשראי חכם התומך בתקן EMV. התקן הזה, הקיים כבר שנים באירופה, יהפוך את רמת האבטחה של המערכת לגבוהה ביותר".

תגובות

Comments are closed